was successfully added to your cart.

Kalėdiniu laikotarpiu naktinių klubų Vilniuje ir Kaune „Anna Mesha. Butas“ ir „Anna Mesha. Viešbutis“ lankytojai aukojo tam, kad galėtų prisidėti prie pagalbos su sunkiomis ligomis kovojantiems Lietuvos vaikams. Dviejų „Kalėdiniai megztiniai“ renginių metu žmonės pacientams paaukojo net 2138 eurus, kurie po mažu virsta kilniais darbais.

„Anna Mesha“ astovai paramą skyrė priemonėmis, kurios leis sunkią negalią turintiems vaikams patogiau gyventi ir palengvins jų kasdienybę. Paramos taip pat sulaukė ir vaikai, kuriems buvo reikalinga gyvybiškai svarbi med. įranga leisianti jiems lengviau išgyventi sunkius sveikatos sutrikimus. Viena jų, mažoji Elzė, kuri yra tikras stebuklas šioje žemėje.

Kuomet mama kreipėsi į R. Kaukėno paramos grupę prašydama svarbios gleivių atsiurbėjo sistemos, Elzė eilinį kartą buvo ligoninėje. Medikams kas kart tenka kovoti su įvairiomis komplikacijomis, kurios Elzei, gimusiai su Edvardso sindromu, gali būti mirtinos. Kai mergaitė gimė, medikai netikėjo, kad ji išgyvens. Tėvams buvo sakoma, kad šis sindromas su gyvybe nesuderinamas, todėl tai, kad ji išgyveno trejus metus, visi vadina stebuklu.

Elzė, kaip ir visi šį sindromą turintys vaikai yra labai silpna, turi įvairias daugybines vidinių organų patologijas, todėl net paprasčiausia infekcija gali būti mirtina.

Elzės mama Silvija pripažįsta, kad pirmasis šokas, išgirdus diagnozę, buvo didžiulis. Mat gydytojai tuo metu net nekalbėjo, kad mergaitė bus neįgali, buvo kalbama apie tai, kada ji mirs: gal po valandos, gal po trijų dienų, gal po dviejų savaičių ir pan. Tačiau, Elzė yra tikras stebuklas – nors jos gyvenimas ir nėra lengvas, bet ji vis dar su šeima, apsupta besąlygiškos meilės ir rūpesčio.

Fondas kartu su naktinio klubo atstovais Justinu ir Indrėja apsilankė šeimos namuose, kur juos pasitiko gausi ir be galo graži šeima – Elzės tėvai, sesė ir du broliai. Susitikimo metu svečius įkvėpė šios šeimos šiluma ir pozityvumas. Jaukiai ant mamos kelių įsitaisiusi Elzė taip pat dalyvavo pokalbyje ir šypsojosi naujiems draugams. Šeima atvirai papasakojo visą istoriją nuo pat Elzės gimimo ir pasidalino tiek savo sunkumais, tiek džiaugsmais.

Mama buvo dėkiga už suteiktą paramą, kuri pasak jos yra gyvybiškai svarbi – kuomet Elzė suserga, ji pradeda springti, o tada tenka kas kart keliauti į ligoninę, kurioje jie sulaukia skubios pagalbos. Tačiau, šis prietaisas pagaliau leis sveikti namuose. Gleivių atsiurbėjas buvo pagrindinė priežastis, kodėl Elzė kas kart būdavo gabenama į ligoninę, tad tai yra tikras išsigelbėjimas šeimai, nes tai palengvins Elzės kasdinybę, o ir ištikus ypač sudėtingai situacijai, pagalbą galės suteikti namuose.

Padėka

Rimanto Kaukėno paramos grupė nori nuoširdžiai padėkoti Justinui ir Indrėjai už iniciatyvą, kuri subūrė šimtus žmonių kilniam tiklsui. Ačiū visiems lankytojams, kurie prisidėjo prie pagalbos mažiesiems pacientams, tarp kurių yra ir mažasis Erikas

Nuotraukos ir video medžiaga: LXM Media

.