was successfully added to your cart.

Kalėdiniu laikotarpiu naktinių klubų Vilniuje ir Kaune „Anna Mesha. Butas“ ir „Anna Mesha. Viešbutis“ lankytojai aukojo tam, kad galėtų prisidėti prie pagalbos su sunkiomis ligomis kovojantiems vaikams. Dviejų „Kalėdiniai megztiniai“ renginių metu žmonės pacientams paaukojo net 2138 eurus, kurie po mažu virsta gerais darbais.

„Anna Mesha“ astovai paramą skyrė būtinoms priemonėms, kurios yra svarbios vaikų reabilitacijai ir gydymui. Vinas iš vaikų, kuriam labai reikėjo pagalbos aprūpinant jį specialių poreikių turintiems vaikams pritaikyta kedute ir vežimėliu buvo mažasis Erikas.

Kelionė į šį pasaulį tiek Erikui, tiek jo mamai buvo labai sunki, o išvydus jį be galo gąsdinanti – ką tik gimęs kūdikis ant mamos rankų nustojo kvėpuoti. Po tragiškų akimirkų gaivinant berniuką, vėliau sekė kelios savaitės reanimacijoje, kur buvo pastebėta, kad vaikas turi labai daug sveikatos sutrikimų – Erikas neturėjo rijimo reflekso, nemokėjo ryti seilių, tad buvo suformuota gastrostoma, per kurią lyg šiol vaikas yra maitinamas tiesiai į skrandį. Dėl silpnos imuninės sistemos vaikas dažnai sirgdavo, koplikacijos įtakodavo plaučių uždegimą, todėl buvo nuspręsta suformuoti ir tracheostoma pro kurią Erikas kvėpuoja. Berniukas taip pat turi epilepsiją, mišrų raidos sutrikimą.

Dėl begalės sveikatos sutrikimų, vaikui yra reikalinga speciali įranga, kuri leistų jam patogiau gyventi. Neseniai mama keipėsi į fondą su prašymu padėti jiems įsigyti neįgaliems vaikams skirtą vežimėlį ir specialią kėdutę.

„Prašyti yra labai sunku, bet ko nepadarysi, kad vaikas, kuriam ir taip sunku, galėtų bent šiek tiek geriau ir patogiau gyventi… Šiuo metu labai vargstame su savo senuoju vežimu, kuris pradeda lūžti. Neįgaliųjų tech. Centras šiai dienai negali mums jo padovanoti, tad turime jį pirktys patys. Jo kaina siekia 1200 eurų – Neįgaliųjų centras mums kompensuoja 800 eurų, o likusi suma gulasi ant mūsų pečių. Dėl sudėtingos šeimos finansinės padėties, šis vėžimas mums vis tik yra neįperkamas. Taip pat labai svajojame apie kėdutė-gultuką, kadangi Erikas jau nebenori visad sėdėti darbo kėdutei ar gulėti, tad jam šis gultukas būtų puikus laiko praleidimo būdas“ , – apie vežimo ir gultuko poreikį kalbėjo Eriko mama Rūta.

Į šį mamos prašymą atsiliepė naktinio klubo „Anna mesha“ atstovai, kurie nusprendė padėti šeimai ir aplankyti juos namuose. Kartu su naktinio klubo atstovais Justinu Žvigu ir Indrėja nuvykome į Eriko namus Kauno rajone, įteikėme jiems reikalingą gultuką ir apžiūrėjome vežimą, prie kurio taip pat teko prisidėti. Graži pažintis, jauki popietė ir nuoširdūs pašnekesiai apie gyvenimą buvo tikrai įsimintini.

Linkime Erikui bei jo tėveliams dideliais žingsniais eiti į priekį, stiprėti ir mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka!

Padėka

Rimanto Kaukėno paramos grupė nori nuoširdžiai padėkoti Justinui ir Indrėjai už iniciatyvą, kuri subūrė šimtus žmonių kilniam tiklsui. Ačiū visiems lankytojams, kurie prisidėjo prie pagalbos mažiesiems pacientams, tarp kurių yra ir mažasis Erikas

Nuotraukos ir video medžiaga: LXM Media

.