Rimanto Kaukėno paramos grupė kartu su Lietuvos Respublikos Generaliniu konsulatu Niujorke vykdė akciją “Spalvotas pleistriukas”, kurios metu Lietuvos išeiviai gyvenantys ne tik Niujorke, bet ir kitose Amerikos valstijose galėjo prisidėti prie pagalbos sunkiai sergantiems Lietuvos vaikams. Akcijai neliko abejingos Lietuvių bendruomenės ir Lituanistinės mokyklos iš visų Amerikos kampelių.

Jau prieš kelis metus prasidėjusi akcija virto gražia tradicija prie kurios šiais metais prisijungė ir R. Kaukėno paramos grupė.

“Prieš keletą metų, kai buvau Lietuvoje, mano teta pasakojo vėžiu sergančių vaikučių istorijas iš kurių viena mane labai paveikė. Tai buvo istorija, kai ji buvo su mažu berniuku, kuriam reikėjo imti kraują ir jis paklausė “ar bus spalvotas pleistriukas”? Kai daktarė atsakė, kad taip, berniukas pasakė “tai einame, vadinasi man neskaudės”. Amerikoje spalvoti pleistriukai yra kasdienybė, o kaip man tuo metu paaiškino teta, Lietuvos ligoninės jų nebeturi – viskas ką jos turi, tai paaukoti pleistriukai, kurie atkeliauja iš svetur. Tas pasakojimas labai palietė mano širdį. Iš pradžių norėjau pleistriukus pirkti pati ir siųsti, bet mama paskatino pakviesti daugiau žmonių prisijungti ir iš to gimė ši graži akcija” , – apie gimusią idėją pasakojo akcijos iniciatorė, Niujorke daug metų gyvenanti Aistė Furajevaitė.

Prie “Spalvoto pleistriuko” akcijos kasmet jungiasi ir kiti Lietuvos labdaros ir paramos fondai, kurie rūpinasi onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais.

Akcijos tikslas buvo surinkti 1000 vienetų spalvotų pleistriukų dėžučių ir pristatyti juos į Lietuvos gydymo įstaigose esančius vaikų skyrius. Džiugu, kad ši akcija pasiekė ir Vokietijoje bei kitose šalyse gyvenančius lietuvius, kurie pleistriukus siuntė į Lietuvą linkėdami vaikams didžiausios sveikatos.

Norime nuoširdžiai padėkoti Aistei bei visiems, kurie prisidėjo prie šios akcijos – pasak Vilniaus universiteto Santaros ligoninės vaikų onkologinio skyriaus sesutės, pleistriukai tarsi sumažina patiriamą procedūrų skausmą vaikams, o ir sekančios procedūros nebebūna tokios baisios!

 

Video medžiaga in nuotraukos: Arminas Vareikia

.