Gera daryti gera. Taip dažnai sakoma apie labdaros renginius. Šiuos žodžius vasario 23 d. kartojo ne vienas garsus žmogus – sostinės „Pirklių klube“ vyko krepšininko Rimanto Kaukėno paramos grupės surengtas Gala labdaros vakaras.

„Šio labdaros vakaro idėja – suburti mūsų visą bendruomenę, pasidalinti kartu nuveiktais darbais bei tuo pačiu įprasminti tai tęsiant kilnią misiją – rinkti aukas Kauno klinikoms reikalingai medicininei įrangai – specialioms adatoms ir grąžtams, kurių dėka vaikams atliekamos trepanobiopsijos procedūros nebūtų tokios skausmingos. Noriu padėkoti visiems, kurie nelieka abejingi Lietuvos mažiesiems ligoniukams, padeda jiems išgyventi sunkią diagnozės traumą ir suteikia jiems taip reikalingą pagalbą“, – apie labdaros vakaro idėją pasakojo fondo steigėjas, krepšininkas Rimantas Kaukėnas.

Vykusio renginio metu svečiai buvo kviečiami dalyvauti aukcione, kurio metu už auką vaikams buvo parduodama žinomų sportininkų atributika – NBA krepšininko LeBrono Jamesaso, futbolininko Cristiano Ronaldo marškinėliai, krepšininkų Šarūno Jasikevičiaus ir Mindaugo Kuzminsko marškinėliai, Benedikto Vanago medalis parsivežtas iš Dakaro, kamuoliai su Kauno „Žalgirio“ žaidėjų parašais, ledo ritulininko Dariaus Kasparaičio ledo ritulys bei fondo steigėjo, krepšininko Rimanto Kaukėno marškinėliai.

Aukciono metu vaikams buvo paaukota 20 050 eurų.

SPECIALIOS ĮRANGOS POREIKIS

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose (LSMULKK) labai trūko gydymui svarbių priemonių – specialių adatų ir prietaiso, kurių dėka būtų lengviau atliekamos trepanobiopsijos procedūros mažiesiems.

Trepanobiopsija – tai procedūra, kurios metu specialia adata įgręžiama per kietąjį kaulo sluoksnį, patenkama į kaulų čiulpus ir paimamas kaulų čiulpų gabalėlis, kuris ištiriamas patologijos laboratorijoje, nustatant kaulų čiulpų patologiją ar ieškant piktybinių navikų metastazių. Ši procedūra atliekama, kai reikia diagnozuoti kraujo ligas ir įvertinti piktybinių navikų išplitimą. Tikslesnis ligos stadijos įvertinimas padeda skirti reikalingą gydymą, todėl kokybiška kaulų čiulpų trepanobiopsija yra labai svarbi.

Trepanobiopsijos grąžtas su vienkartinėmis adatomis skiriamas greitesnei ir tikslesnei diagnostinei precedūrai, nes nereikalauja tiek daug fizinės jėgos ją atlikti, turi gylio matuoklį, leidžiantį įvertinti pakankamą kaulų čiulpų kiekį, ko neturi dabar naudojamos rankinės adatos. Automatinis trepanobiopsijos grąžtas palengvinta trepanobiopsijos atlikimą, sutrumpina pačios procedūros laiką, o tuo pačiu ir skiriamą narkozę, padėda išvengti pakartotinių punkcijų, kuomet kaulų čiulpai gaunami nekokybiški.

Per metus LSMUL KK vaikų onkologijos ir hematologijos centre atliekama iki 100 tokių procedūrų, todėl metams reikia 100 vienkartinių trepanobiopsijos adatų rinkinių su grąžtu, kurio akumuliatorius apskaičiuotas 200 gręžimų.

ĮRANGOS ĮTEIKIMAS

Balandžio 26 d. fondo steigėjas Rimantas Kaukėnas apsilankė Kauno klinikose, kur susitiko su ten dirbančiais sveikatos specialistais. Susitikimo metu gydymo įstaigai buvo perduota medicininė įranga. Savo padėką fondo bendruomenei išreiškė Vaikų onkologijos ir hematologijos centro vadovė dr. Giedrė Rutkauskienė bei Vaikų ligų klinikos vadovas prof dr. Rimantas Kėvalas.

Šios medicininės įrangos bendra vertė yra 10164 eurų.

PADĖKA BENDRUOMENEI

Prie labdaringo renginio prisidėjo jau daug laiko fondo veikloje dalyvaujantys partneriai ir rėmėjai. Rimanto Kaukėno paramos grupė nori nuoširdžiai padėkoti rėmėjams, kurie pasirūpino, kad kiekvienas svečias iš renginio išeitų su gražiomis dovanomis. Dėkojame „Elvyra Design“ ir „Bulkowskiy jewelry“ už nuostabias Gėrio musytes, kuriomis svečiai galėjo pasipuošti renginio metu. Kosmetikos prekiniams ženklams „Bioderma“ ir „Esthederm“ bei  Kristinai Tučkutei už „It’s Secret by Kristina Tučkute“ grožio dovanas. Taip pat dėkojame Pasaulio kikbokso čempionui, Europos MMA čempionui ir daugkartiniui Lietuvos ir kitų tarptautinių čempionatų nugalėtojui Sergėjui Maslobojev-Kuvaldai už galimybę svečiams kartu pasitreniruoti sporto klube „Sparta Combat Fitness“.

Už įspūdingas renginio dekoracijas dėkojame „Floristai ant ribos“ floristui Antanui Mažonui.

Labdaros vakaro idėją palaikė ir sunkiai sergantiems vaikams aukojo ne tik renginio svečiai, bet ir jų atstovaujamos įmonės ir organizacijos. Už didelę paramą AČIŪ tariame „Avia Solutions Group“, „Small Planet“, „Skycop“, „Gera dovana“, „Grill London“, „Antano Guogos paramos fondui“ ir „iLunch“.

Už nuostabią renginio programą nuoširdžiai dėkojame atlikėjams Merūnui Vitulskiui, Vaidui Baumilai, Viktorui Woop, Electric Ladies, iliuzionistui Mantas Wizard, vedėjui Jonui Radzevičiui, Deimantės vaikų madų teatrui, aprangos prekiniam ženklui „Minimi“, už pasirodymą taip pat dėkojame Tatjanai Lavrinovič su dukra Emily, Dianai Dargienei su dukra Une ir Aušrai su dukrele. Už makiažą mažosioms šokėjoms dėkojame šaunioms visažistėms Jūratei „Makeup By Goldilocks“ ir Aniai „ManaM Makeup artist“.

Dėkojame visiems ir kiekvienam iš Jūsų, kurie prisidėjote prie šio renginio vardan kilnaus tikslo – padėti vaikams, kurių gyvybei gresia pavojus.

Nuotraukos: Vytautas Mikaitis