Vaikų svajonės

Išpildykime slaptas vaikų svajones

Rimanto Kaukėno paramos grupė inicijavo akciją „Sugalvok norą“, kurios metu sunkiai sergantys vaikai gali parašyti mums laišką ir palikti jį gydymo įstaigose esančiose fondo pašto dėžutėse.

Laiškuose vaikai pasakoja apie savo skaudžią patirtį atsiduriant tarp keturių palatos sienų, apie jiems atliekamus skausmingus ir alinančius gydymus. Vaikai dažnai pasakoja ir apie savo pomėgius bei atskleidžia savo slaptas svajones. Ligoniukams esant sunkios būklės, geros emocijos tampa tarsi svarbus vaistas, todėl, Rimanto Kaukėno paramos grupė kartu su įvairių sportininkų, aktorių, atlikėjų ir kitų draugų pagalba stengiasi išpildyti vaikų svajones ir taip praturtinti jų patirtį viltimi, stiprybe ir džiaugsmu.

Kviečiame ir Jus prisijungti prie šios gražios iniciatyvos ir taip suteikti magiškų akimirkų mažiesiems ligoniukams.

Susipažinkite su vaikais ir jų svajonėmis

Martynas, 9 m.

Telefonas

Martynas sirgo onkologine liga, tačiau šiandien jau yra pasveikęs ir labai aktyvus vaikas. Sportuoja, dalyvauja įvairiuose fondo inicijuojamuose renginiuose. Vaikas labai komunikabilus ir linksmas, turi brolį. Vaikas labai nuliūdo, kuomet sugedo jo telefonas. Be jo vaikas negali bendrauti su draugais ir žaisti žaidimų, tad labai prašo išpildyti jo svajonę turėti telefoną. Tėvai galimybės nupirkti išmanaus prietaiso tiesiog neturi, tad prašo fondo bendruomenės pagalbos.

Laurynas, 14 metų

Aplankyti kitą šalį

Lauryno laiškas: "Sveiki, aš esu Laurynas, man yra 14 metu, gyvenu Telšių rajone. Mokykloje domiuosi geografija, biologija ir anglų kalbos pamokomis. Man patinka žaisti krepšinį, norėčiau nuvykti į Vokietiją ar kokią kitą šalį. Kadangi domiuosi geografija, noriu pamatyti ir sužinoti apie kitas šalis, gal ten net papramogauti, paragauti naujo maisto. Mano svajonė nuvykti ten, kur nebuvau ir patirti džiaugsmą. Šalis nėra svarbu, svarbu nukeliauti."

Deivina, 9 m.

MACBOOK AIR 13

Deivina mokosi Kauno Saulės gimnazijoje. Mergaitė susirgo 2019 kovo mėnesį, tiksli diagnozė nustatyta rugpjūtį. Kuomet buvo rašytas svajonių laiškas, mergaitė dar tik laukė gydymo, jautėsi gerai, tačiau kankino nuovargis. Deivina mėgsta piešti ir plaukioti. Mėgstamiausias aktorius Joseph Morgan. Užaugusi norėtų būti architekte arba režisiere. Didžiausia svajoė - pasveikti.

Artiom, 6 m.

Dviratis

Ariomo mamos laiškas:
"Laba diena, Jums rašo Artiomo Iljenko mama. Prieš 2 metus jam nustatė diagnozę - pilocitinė astrocitoma, ji nėra operuojama, tad vaikui buvo pastatytas šuntas ant galvos, buvo padaryta 28 seansai spindulinės terapijos, kuri sumažino auglį. Dabar mes tik reguliariai važinėjame į Kauno Klinikas atlikti magnetinio rezonanso tyrimus. Artiomas labai mėgsta fantazuoti, piešti, rašyti raides, jo aistra yra traukiniai ir pasivažinėjimas dviračiu iš kurio jis jau deja, bet išaugo. Vaikas labai norėtų naujo, tai yra jo svajonė. Artiomas labai linksmas, energingas ir mylintis gyvenima. Mes išmokome gyventi šia diena! "

Nojus, 8 metai

Krepšinio kamuolys su žaidėjų parašais

Nojui dėl sunkios onkologinės ligos buvo pašalinta viena sėklidė. Po ilgo gydymo, šiandien vaikas jaučiasi geriau, tėveliai viliasi, kad liga jau beveik įveiktą. Tačiau, vaikas vis dar yra stebimas daktarų, atliekami reikalingi tyrimai. Kuomet vaikas sunkiai sirko, Kauno klinikose Rimanto Kaukėno paramos fondas surengė susitikimą su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjais. Nuo to laiko, berniukas labai domisi šia sporto šaka, stebi varžybas televizoriaus ekrane ir pats žaidžia krepšinį.

Svajonė: Susitikimo su krepšininkais metu, Nojus gavo krepšinio kamuolį su žaidėjų parašais. Tačiau, šiuo metu Nojaus namuose kamuolys lentynoje padėtas visiškai išsileidęs ir prakiuręs. Vaikas norėtų naujo krepšinio kamuolio su parašais.

Simonas, 13 metų

Galingas stacionarus kompiuteris

Vaikinas yra iš Kauno rajono. Iki 2019 liepos 8 d. Buvo sveikas vyrukas. Vėliau buvo atlikta auglio šalinimo operacija, po jos vaikas buvo perkeltas į vaikų onkologinį skyrių, kur šiuo metu jam yra atliekami chemoterapijos kursai. Laimei, gydymas einasi sėkmingai, Simonas jaučiasi geriau, stipresnis. Iki ligos vaikas labai mėgo sportuoti, užsiėmė ekstremaliu sportu, keliavo. Labiausiai vaikinui patinka plaukikė Rūta Meilutytė. Užaugęs norėtų būti direktoriumi 🙂

Titas, 11 metų

Naujos meškerės, pažūvauti su Korsaku ir nešiojamo kompiuterio su pele

Berniukas yra iš pajūrio. Susirgo labai reta onkologine liga, du metus Titas keliavo pas gydytojus darytis įvairiausių tyrimų ir galiausiai 2019 vasarą Kauno klinikose jam buvo priskirti chemoterapijos kursai. Vaikas labai mėgsta žvejoti ir žaisti šachmatais. Labiausiai patinka žvejys ir laidų vedėjas Paulius Korsakas, krepšininkas J. Valančiūnas, Gytis Masiulis. Kas kart fondo atstovams susitikus su Titu, vaikas ir jo mama daug pasakoja apie berniuko aistrą žvejybai, tad ir svajonė yra labai išskirtinė - nauja meškerė ir žvejyba kartu su P. Korsaku.

Deimantas, 15 metų

Elektrinis paspirtukas

Vaikinas susirgo 2016 m., buvo atlikta dalinė smegenų auglio šalinimo operacija. Vėliau sekė spinduliavimo terapija. Šiuo metu vaikinas jau yra remisijoje. Kas pusmetį keliauja pasidaryti tyrimų į Kauno klinikas. Jaučiasi geriau, turi daugiau jėgų. Mėgsta krepšinį ir spardyti į vartus. Patinkantis Lietuvos sportininkas Benediktas Vanagas, daininkas Saulius Prūsaitis. Užaugęs norėtų būti arba krepšininku, arba gaisrininku.

Aurimas, 17 metų

Dviratis "Trek Session 88"

Aurimo laiškas: "Aš esu Aurimas Baranauskas, man yra 17 metų. Mano istorija yra kaip ir daugelio, buvau sveikas, vaikščiojau į mokyklą, kaip ir visi eiliniai paaugliai. Mėgstamiausias mano pomėgis buvo "down hill" dviračių sportas. Kol vieną dieną užtikau įdomų darinį savo kirkšnyje. Nuėjęs pas savo miesto gydytojus, jie nieko blogo neįtarė, tačiau atsitiko taip, kad šiuo metu guliu ligoninėje išpjautu žarnynu ir maišeliu pilvo srityje, o visa tai atsitiko dėl to, kad sergu minkštųjų audinių sarkoma. Norėčiau, kad R. Kaukėno fondas išpildytų vieną mano svajonę, pasveikęs noriu važinėti savo nuosavu dviračiu. Jeigu būtų įmanoma, labai norėčiau gauti dviratį Trek Session 88."

Arnas, 12 metų

MSI GAMING PLUS kompiuteris

Arnas yra iš Kauno, mokosi Kauno Juozo Grušo meno gimnazijoje. Vaikui yra diagnozuota limfoma, šiuo metu jam yra atliekami chemoterapijos kursai Kauno klinikose. Vaikas labai trokšta kuo greičiau pasveikti ir grįžti į namus. Arnas mėgsta žaisti lauke, sportuoti, žaidžia krepšinį ir futbolą. Arnas labai mėgsta ir domisi plaukiku Danu Rapšiu. Užaugęs norėtų būti teisininku.

Eimantas, 16 metų

Nešiojamas kompiuteris

Vaikui staiga labai susilpnėjo sveikata, buvo atlikta begalės tyrimų, po kurių sekė diagnozė – HLH (reta ir gyvybei pavojinga imuninė liga). Prieš skaudžią diagnozę, Eimantas žaidė futbolą – tai buvo jo aistra, tačiau dėl ligos šį pomėgį teko visiškai nutraukti.

Svajonė: Eimantas svajoja apie nuosavą nešiojamą kompiuterį, kurio dėl sunkios finansinės padėties, tėvai neišgali nupirkti.

Karolina, 14 metų

Telefonas

Karolinai buvo diagnozuotas kraujo vėžys – liaukemija. Mergaitė yra praėjusi visus gydymus, kurie įtakojo jos imuninės sistemos susilpnėjimą. Karolina labai dažnai serga, atsirado problemos su žarnynu ir spaudimu. Dėl sunkios sveikatos, vaikas beveik neina į mokyklą, dažnai lankosi Vilniaus Santariškių ligoninėje. Karolinos šeima verčiasi labai sunkiai – mama ir brolis taip pat turi invalidumą.

Svajonė: Karolina svajoja apie telefoną, kuriuo galėtų naudotis būdama namuose ir ligoninėje.

Goda, 9 metai

Elektrinis paspirtukas

Godos laiškas:
"Esu Goda, man 9 metai. 2017 m. rugsėjo mėnesį eidama į 2 klasę susirgau. Tik 2018 m. birželio mėnesį gydytojai išsiaiškino, kad sergu labai reta genetine liga, kuri vadinasi HLH. 2018 m spalio pabaigoje man buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija. Dabar jau sveikstu ir stiprėju namuose. Turiu svajonę, noriu labai elektrinio paspirtuko. Gyvenu Šiauliuose. Mėgstamiausias daininkas Vidas Bareikis. Labai mėgstu puoštis suknelėmis, dažytis, lakuoti nagus, šukuotis".