Vaikų svajonės

Išpildykime slaptas vaikų svajones

Rimanto Kaukėno paramos grupė inicijavo akciją „Sugalvok norą“, kurios metu sunkiai sergantys vaikai gali parašyti mums laišką ir palikti jį gydymo įstaigose esančiose fondo pašto dėžutėse.

Laiškuose vaikai pasakoja apie savo skaudžią patirtį atsiduriant tarp keturių palatos sienų, apie jiems atliekamus skausmingus ir alinančius gydymus. Vaikai dažnai pasakoja ir apie savo pomėgius bei atskleidžia savo slaptas svajones. Ligoniukams esant sunkios būklės, geros emocijos tampa tarsi svarbus vaistas, todėl, Rimanto Kaukėno paramos grupė kartu su įvairių sportininkų, aktorių, atlikėjų ir kitų draugų pagalba stengiasi išpildyti vaikų svajones ir taip praturtinti jų patirtį viltimi, stiprybe ir džiaugsmu.

Kviečiame ir Jus prisijungti prie šios gražios iniciatyvos ir taip suteikti magiškų akimirkų mažiesiems ligoniukams.

Susipažinkite su vaikais ir jų svajonėmis

Vestina, 16 metų

Ausų korekcija

Vestinos laiškas: ``Kaip ir sakėte man atvykę į Kauno klinikas, prisiverčiau parašyti jums apie savo svajonę. Man labai keista šito prašyti, bet mano svajonė yra ausų korekcija. Turiu du nuostabius vyresnius brolius ir pačius geriausius tėvus pasaulyje. Sergu onkologine liga - Ewingo sarkoma. Mano visas gyvenimas man yra tarsi išbandymas. Dabar liga, o prieš ligą, kęsdavau patyčias dėl savo ausų. Būdavo labai sunku. Visiškai savimi nepasitikiu, jaučiu diskomfortą, galvoju, kad visi žiuri į mane ir galvoja, kokios mano ausys. Norėčiau ausų korekcijos ir dėl to, kad pradėsiu lankyti kitą mokyklą, ir labai bijau, kad visi iš manęs juoksis. Ir dėl ausų ir dar dėl kitų dalykų. Tad štai, koks mano noras. Tikiuosi, kad perskaitysite laišką ir galbūt galėsite man padėti.``

Laurynas, 14 metų

Aplankyti kitą šalį

Lauryno laiškas: ``Sveiki, aš esu Laurynas, man yra 14 metu, gyvenu Telšių rajone. Mokykloje domiuosi geografija, biologija ir anglų kalbos pamokomis. Man patinka žaisti krepšinį, norėčiau nuvykti į Vokietiją ar kokią kitą šalį. Kadangi domiuosi geografija, noriu pamatyti ir sužinoti apie kitas šalis, gal ten net papramogauti, paragauti naujo maisto. Mano svajonė nuvykti ten, kur nebuvau ir patirti džiaugsmą. Šalis nėra svarbu, svarbu nukeliauti.``

Evelina

Riedis

Evelinos laiškas: ``Esu Evelina, šiuo metu esu pasveikusi, į Kauno klinikas atvykstu tik tyrimams. Aš onkologine liga sergu jau nuo 11 metų. Mėgstu sportuoti, gaminti ir aktyviai leisti laiką bendraujant ir išdykaujant su draugais. Pirmą kartą rašau Jums apie savo svajonę. Labai norėčiau ir svajoju apie riedį, kad galėčiau kartu su draugais važinėtis kaime. Esu iš Telšių.``

Austėja, 11 metų

Planšetė ir susitikimas su R. Meilutyte

Austėjai buvo diagnozuotas sunkios formos vėžys. Mergaitei kas mėnesį tenka lankytis Kauno klinikose, kur jai yra atliekami chemoterapijos kursai. Austėja labai komunikabili, labai mėgsta skaityti knygas ir piešti.

Svajonė: Svajoja apie planšetę, kurią galėtų naudoti gulėdama ligoninėje. Mergaitė taip pat labai norėtų susitikti su olimpiete Rūta Meilutyte.

Nojus, 8 metai

Krepšinio kamuolys su žaidėjų parašais

Nojui dėl sunkios onkologinės ligos buvo pašalinta viena sėklidė. Po ilgo gydymo, šiandien vaikas jaučiasi geriau, tėveliai viliasi, kad liga jau beveik įveiktą. Tačiau, vaikas vis dar yra stebimas daktarų, atliekami reikalingi tyrimai. Kuomet vaikas sunkiai sirko, Kauno klinikose Rimanto Kaukėno paramos fondas surengė susitikimą su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjais. Nuo to laiko, berniukas labai domisi šia sporto šaka, stebi varžybas televizoriaus ekrane ir pats žaidžia krepšinį.

Svajonė: Susitikimo su krepšininkais metu, Nojus gavo krepšinio kamuolį su žaidėjų parašais. Tačiau, šiuo metu Nojaus namuose kamuolys lentynoje padėtas visiškai išsileidęs ir prakiuręs. Vaikas norėtų naujo krepšinio kamuolio su parašais.

Ieva, 12 metų

Profesionalus fotoaparatas

Ievai buvo diagnozotas piktybinis auglys, buvo pašalinta viena kiaušidė. Mergaitė reguliaraiai lankosi Klinikose, bet jaučiasi geriau – yra pasveikusi. Didžiausias Ievos noras tuo metu buvo, kad visi vaikai kuo greičiau pasveiktų. Kaip ir visi vaikai, Ieva labai mėgsta žaisti ir bendrauti su draugais. Mergaitės aistra – fotografija.

Svajonė: Turėti profesionalų fotoaparatą, kuriuo galėtų įamžinti gražias akimirkas.

Lukas, 18 metų

Išsilaikyti teises vairuoti

Lukui buvo diagnozuota sunki trečios stadijos limfoma. Buvo atliekami chmoterapijos kursai. Šiuo metu vaikas jau yra pasveikęs, tačiau, reguliariai grįžta į ligoninę tyrimams. Nuo mažens vaikinas labai domisi įvairiais eksperimentais, naujausiomis technologijomis, žmogaus anatomija, robotika.

Svajonė: Išsilaikyti vairavimo teises. Šiai svajonei įgyvendinti, vaikui reikia piniginės paramos.

Roberta, 9 metai

Planšetė

Mergaitei buvo išoperuotas nepiktybinis galvos auglys. Tačiau, operacijos visiškai pašalinti auglio yra beveik neįmanoma. Dėl šios priežasties mergaitės šeima jaučia didelę įtampą ir kas kart vežą mergaitę į ligoninę atlikti reikalingus tyrimus. Mergaitė galiausiai gali lankyti mokyklą ir susitikti su draugais. Roberta labai mėgsta piešti, šokti ir žaisti futbolą.

Svajonė: Roberta jau ilgai svajoja apie planšetę, kuri leistų jai lengviau bendrauti su draugais ir praverstu moksluose.

Aurimas, 17 metų

Dviratis ``Trek Session 88``

Aurimo laiškas: ``Aš esu Aurimas Baranauskas, man yra 17 metų. Mano istorija yra kaip ir daugelio, buvau sveikas, vaikščiojau į mokyklą, kaip ir visi eiliniai paaugliai. Mėgstamiausias mano pomėgis buvo ``down hill`` dviračių sportas. Kol vieną dieną užtikau įdomų darinį savo kirkšnyje. Nuėjęs pas savo miesto gydytojus, jie nieko blogo neįtarė, tačiau atsitiko taip, kad šiuo metu guliu ligoninėje išpjautu žarnynu ir maišeliu pilvo srityje, o visa tai atsitiko dėl to, kad sergu minkštųjų audinių sarkoma. Norėčiau, kad R. Kaukėno fondas išpildytų vieną mano svajonę, pasveikęs noriu važinėti savo nuosavu dviračiu. Jeigu būtų įmanoma, labai norėčiau gauti dviratį Trek Session 88.``

Kirilas, 7 metai

Apsilankyti miuzikle

2013 metais Kirilui buvo diagnozuota astrocitoma galvoje. Buvo atlikta dalinė auglio šalinimo operacija, po kurios sekė insultas, o vėliau ir invalidumas. Vaikas nuo to karto sėdi invalido vežimėlyje. Negana to, po pakartotinės operacijos vaikas visiškai apako, todėl, svajoja apie tokius dalykus, kaip nuostabūs garsai ir nuoširdus bendravimas. Kirilo tėveliams tenka dažnai vežti vaiką į klinikas, o kelionės prailgsta dėl daugybės daigtų, kuriuos turi su savimi visada turėti.

Svajonė: Kirilas svajoja išgirsti „Ryto fėją“ iš laidos „Atgal į vaikystės miestą“. Taip pat svajoja pabūvoti muzikiniame spektaklyje „Aplink pasaulį“. Mama labai prašo didelio lagamino, kuris palengvintų jų kelionės į ligoninę.

Eimantas, 16 metų

Nešiojamas kompiuteris

Vaikui staiga labai susilpnėjo sveikata, buvo atlikta begalės tyrimų, po kurių sekė diagnozė – HLH (reta ir gyvybei pavojinga imuninė liga). Prieš skaudžią diagnozę, Eimantas žaidė futbolą – tai buvo jo aistra, tačiau dėl ligos šį pomėgį teko visiškai nutraukti.

Svajonė: Eimantas svajoja apie nuosavą nešiojamą kompiuterį, kurio dėl sunkios finansinės padėties, tėvai neišgali nupirkti.

Karolina, 14 metų

Nešiojamas kompiuteris

Karolinai buvo diagnozuotas kraujo vėžys – liaukemija. Mergaitė yra praėjusi visus gydymus, kurie įtakojo jos imuninės sistemos susilpnėjimą. Karolina labai dažnai serga, atsirado problemos su žarnynu ir spaudimu. Dėl sunkios sveikatos, vaikas beveik neina į mokyklą, dažnai lankosi Vilniaus Santariškių ligoninėje. Karolinos šeima verčiasi labai sunkiai – mama ir brolis taip pat turi invalidumą.

Svajonė: Karolina svajoja apie nešiojamą kompiuterį, kuriuo galėtų naudotis būdama namuose ir ligoninėje.

Augustė, 8 metai

Elektrinis paspirtukas

Augustės laiškas: ``Mano vardas Augustė. Man yra 8 metai, turiu brolį Dominyka, kuriam yra 13 m. ir sesę Smilte 3 m. Turiu šuniuką vardu Pupa. Labai mėgstu su ja žaisti. Labai mėgstu klausytis muzikos, patinka Marijonas ir Saulius Prusaitis. Nuo 2018 m lapkričio gydausi Kauno klinikose, o nuo gruodžio mėnesio, vaikų onkologiniame skyriuje. Man diagnozuotas smegenų kamieno auglys, bet džiaugiuosi, kad ne piktybinis. Mano svajonė turėti elektrinį paspirtuką.