Vaikų svajonės

Let’s make the children’s secret dreams come true

Rimantas Kaukėnas Charitable Foundation is running a charitable campaign called ‘Make a Wish’ during which seriously ill children can write us their letters which they can leave in the special mailboxes located in the hospitals.

The children share their upsetting experiences while staying in the hospital and tell us about the painful and exhausting treatments they need to undergo. Very frequently, they write about their hobbies and reveal their most secret wishes. Positive emotions are a very important factor and a medication in the course of treatment of the little fighters. Rimantas Kaukėnas Charitable Foundation has joined forces with a number of athletes, actors, performers and famous people to make these secret wishes come true and fill the hearts of the children with hope, strength and joy.

Join our charitable campaign and gift some truly magical moments to the little patients.

Would you like to make a child’s dream come true? Contact us at info@kaukenoparama.lt

Find out about the children and their dreams

Armandas

8 metai

Armandas yra vidurinysis vaikas trijų vaikų šeimoje, kuris gyvena mažame Lietuvos kaimelyje. Berniukas serga sunkios formos leukemija ir yra gydomas nuo pat mažumės.

Svajonė: Vaikas svajoja apie traktoriuką su pedalais, kuriuo galėtų pats važinėtis.

Karina

14 metų

Mergaitei yra diagnozuotas piktybinis galvos smegenų auglys. Šiuo metu dienas Karina leidžia Kauno klinikose, kur jai yra atliekami chemoterapijos kursai.

Svajonė: Mergaitė svajoja apie išmanujį telefoną „Samsung“, kurio pagalba gulėdama klinikose galėtų bendrauti su draugais.

Goda

4 metukai

Prasidėjus dideliems pilvuko skausmams, Goda iš gimtosios Šilutės buvo atgabenta į Kauno klinikas. Čia jai buvo atlikti tyrimai, po kurių paaiškėjo, kad mergaitės pilve yra auglys. Mergaitė yra perėjusi visus būtinus gydymus ir šiuo metu yra namuose. Sveikatos specialistai toliau stebi mergaiės sveikatos buklę, atlieka reguliarius tyrimus.

Svajonė: Mergaitė svajoja apie planšetę, kurios pagalba galėtų žiūrėti mėgstamus filmukus būdama ligoninėje.

Austėja

11 metų

Austėjai buvo diagnozuotas sunkios formos vėžys. Mergaitei kas mėnesį tenka lankytis Kauno klinikose, kur jai yra atliekami chemoterapijos kursai. Austėja labai komunikabili, labai mėgsta skaityti knygas ir piešti.

Svajonė: Svajoja apie planšetę, kurią galėtų naudoti gulėdama ligoninėje. Mergaitė taip pat labai norėtų susitikti su olimpiete Rūta Meilutyte.

Nojus

8 metai

Nojui dėl sunkios onkologinės ligos buvo pašalinta viena sėklidė. Po ilgo gydymo, šiandien vaikas jaučiasi geriau, tėveliai viliasi, kad liga jau beveik įveiktą. Tačiau, vaikas vis dar yra stebimas daktarų, atliekami reikalingi tyrimai. Kuomet vaikas sunkiai sirko, Kauno klinikose Rimanto Kaukėno paramos fondas surengė susitikimą su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjais. Nuo to laiko, berniukas labai domisi šia sporto šaka, stebi varžybas televizoriaus ekrane ir pats žaidžia krepšinį.

Svajonė: Susitikimo su krepšininkais metu, Nojus gavo krepšinio kamuolį su žaidėjų parašais. Tačiau, šiuo metu Nojaus namuose kamuolys lentynoje padėtas visiškai išsileidęs ir prakiuręs. Vaikas norėtų naujo krepšinio kamuolio su parašais.

Ieva

12 metų

Ievai buvo diagnozotas piktybinis auglys, buvo pašalinta viena kiaušidė. Mergaitė reguliaraiai lankosi Klinikose, bet jaučiasi geriau – yra pasveikusi. Didžiausias Ievos noras tuo metu buvo, kad visi vaikai kuo greičiau pasveiktų. Kaip ir visi vaikai, Ieva labai mėgsta žaisti ir bendrauti su draugais. Mergaitės aistra – fotografija.

Svajonė: Turėti profesionalų fotoaparatą, kuriuo galėtų įamžinti gražias akimirkas.

Lukas

18 metų

Lukui buvo diagnozuota sunki trečios stadijos limfoma. Buvo atliekami chmoterapijos kursai. Šiuo metu vaikas jau yra pasveikęs, tačiau, reguliariai grįžta į ligoninę tyrimams. Nuo mažens vaikinas labai domisi įvairiais eksperimentais, naujausiomis technologijomis, žmogaus anatomija, robotika.

Svajonė: Išsilaikyti vairavimo teises. Šiai svajonei įgyvendinti, vaikui reikia piniginės paramos.

Roberta

9 metai

Mergaitei buvo išoperuotas nepiktybinis galvos auglys. Tačiau, operacijos visiškai pašalinti auglio yra beveik neįmanoma. Dėl šios priežasties mergaitės šeima jaučia didelę įtampą ir kas kart vežą mergaitę į ligoninę atlikti reikalingus tyrimus. Mergaitė galiausiai gali lankyti mokyklą ir susitikti su draugais. Roberta labai mėgsta piešti, šokti ir žaisti futbolą.

Svajonė: Roberta jau ilgai svajoja apie planšetę, kuri leistų jai lengviau bendrauti su draugais ir praverstu moksluose.

Vitaura

16 metų

Vitaurai buvo diagnosuotas smegenų kamieno piktybinis auglys. Mergaitė ir visa jos šeima labai sunkiai išgyveno diagnozę. Šiuo metu yra matomas ir antras auglio darinys, mergaitė yra gydoma cheminiais vaistais nuo kurių ją labai pykina. Mergaitė mokėsi 1 gimnazijos klasėje. Prieš ligą Vitaura lankė muzikos mokyklą, šokių studiją, dainavo mokyklos chore. Mergaitė be galo myli muziką, todėl labai išgyveno, kai dėl ligos teko nutraukti visą veiklą.

Svajonė: Mergaitė svajoja apie nešiojamą kompiuterį. Kai turės kompiuterį, Vitaura taupys pinigėlius geroms kolonėlėms, kad galėtų klausytis taip mėgstamos muzikos.

Kirilas

7 metai

2013 metais Kirilui buvo diagnozuota astrocitoma galvoje. Buvo atlikta dalinė auglio šalinimo operacija, po kurios sekė insultas, o vėliau ir invalidumas. Vaikas nuo to karto sėdi invalido vežimėlyje. Negana to, po pakartotinės operacijos vaikas visiškai apako, todėl, svajoja apie tokius dalykus, kaip nuostabūs garsai ir nuoširdus bendravimas. Kirilo tėveliams tenka dažnai vežti vaiką į klinikas, o kelionės prailgsta dėl daugybės daigtų, kuriuos turi su savimi visada turėti.

Svajonė: Kirilas svajoja išgirsti „Ryto fėją“ iš laidos „Atgal į vaikystės miestą“. Taip pat svajoja pabūvoti muzikiniame spektaklyje „Aplink pasaulį“. Mama labai prašo didelio lagamino, kuris palengvintų jų kelionės į ligoninę.

Eimantas

16 metų

Vaikui staiga labai susilpnėjo sveikata, buvo atlikta begalės tyrimų, po kurių sekė diagnozė – HLH (reta ir gyvybei pavojinga imuninė liga). Prieš skaudžią diagnozę, Eimantas žaidė futbolą – tai buvo jo aistra, tačiau dėl ligos šį pomėgį teko visiškai nutraukti.

Svajonė: Eimantas svajoja apie nuosavą nešiojamą kompiuterį, kurio dėl sunkios finansinės padėties, tėvai neišgali nupirkti.

Karolina

14 metų

Karolinai buvo diagnozuotas kraujo vėžys – liaukemija. Mergaitė yra praėjusi visus gydymus, kurie įtakojo jos imuninės sistemos susilpnėjimą. Karolina labai dažnai serga, atsirado problemos su žarnynu ir spaudimu. Dėl sunkios sveikatos, vaikas beveik neina į mokyklą, dažnai lankosi Vilniaus santariškių ligoninėje. Karolinos šeima verčiasi labai sunkiai – mama ir brolis taip pat turi invalidumą.

Svajonė: Karolina svajoja apie nešiojamą kompiuterį, kuriuo galėtų naudotis būdama namuose ir ligninėje.

Erikias

Erikas nuo 2017 m. liepos mėnesio gydosi Vilniaus Santariškių ligoninėje, onkohematologiniame skyriuje. Erikui yra diagnozuotas didelės rizikos grupės kraujo vėžys – liaukemija.

Svajonė: Kadangi Erikas didžiają laiko dalį praleidžia gulėdamas ligoninės palatoje, kurioje dienos eina labai lėtai, vaikas labai norėtų turėti televizorių.