Dar 2017 metų gruodžio mėnesį Rimanto Kaukėno paramos grupė kartu su “Tarptautiniu maratonu” kvietė visus bėgti “Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime” su “Aplenkime vėžį” komanda ir taip prisidėti prie pagalbos sunkiai sergantiems vaikams. Tą kartą mažaisiais ligoniukais besirūpinantis fondas bėgimą delegavo dviejų sunkiai sergančių vaikų istorijoms – Adelei ir Pauliui.

Adelei reikalinga liemenė-vaikštynė

Vienas iš bėgimo tikslų buvo padėti mažajai Adelei, kuriai pažintis su pasauliu prasidėjo reanimacijoje. Adelės mamai 38 nėštumo savaitę visiškai atsiskyrė placenta, teko skubiai operuoti ir gelbėti abejų gyvybes. Dažniausiai po visiško placentos atsiskyrimo kūdikiai neišgyvena. Laimei, Adelė jau skaičiuoja trečius savo gyvenimo metus, šypsosi ir myli gyvenimą. Tačiau, mergytei dėl deguonies trūkumo atrofavosi smegenys, buvo diagnozuotas diskinezinis cerebrinis paralyžius su stipriu raidos atsilikimu. Adelei sunku judėti, o ką jau kalbėti apie paprastą vaikščiojimą. Todėl mergaitei buvo reikalinga speciali liemenė-vaikštynė, kurią fondas ir padovanojo už bėgimo metu surinktas aukas.

Susitikimas su Adele

Adelei yra reikalinga pastovi reabilitacija, daug laiko Adelytė praleidžia kineziterapeutų priežiūroje. Visai neseniai mergaitė grįžo iš sanatorijos, kurioje jai buvo atliekamos svarbios ir labai reikalingos procedūros.

Na, o šiandien su Adele susitiko ir liemenę-vaikštynę mergaitei įteikė fondo savanorė Patricija Paužaitė ir talentingoji dainininkė Karina Krysko. Kauno prekybos centre “Mega” įsikūrusiame restorane “Grill London” Adelė kartu su tėveliai jau laukė mūsų komandos, o išvydę atlikėją pasitiko ją su didele šypsena.

Tikime, kad specialioji liemenė-vaikštynė padės Adelei ne tik žengti pirmuosius žingsnius, bet ir lengviau judėti bei greičiau sveikti.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šios iniciatyvos – “Vilniaus maratono” organizatoriams, žmonėms, kurie aukojo ir bėgo kartu su “Aplenkime vėžį” komanda. Didelį AČIŪ tariame Karinai Krysko, kuri kas kart pasiruošusi susitikti su vaikais, pabendrauti ir padėti jiems, ačiū mūsų partneriams restoranų tinklui “Grill London” už tai, kad ne tik priima mus į savo namus, bet ir pavaišina šeimas skaniais pietumis.

Video medžiaga: Viktorija Karpovaitė

.