Prieš daugiau nei metus jauno lietuvio gyvenimas pasikeitė per sekundę. Iki tol aktyvus ir gyvybingas žmogus dėl nelaimingo atsitikimo tapo įkalintas savo kūne. Miške dirbusiam vaikinui kritęs medis sužalojo kaklo slankstelius, palikdamas tragiškas pasekmes. Dėl patirtos traumos, Airido visą kūną suparalyžavo ir šią dieną jis gali tik kalbėti ir šiek tiek judinti galvą.

Bet viltis, kad nugaros smegenų traumos yra pagydomos, atsirado Airidui pradėjus domėtis panašių traumų ištiktiems jo likimo pakeleiviams. Mokslininkai, tiriantys tokias traumas, yra stipriai pažengę į priekį, tačiau toks gydymas yra brangus dėl didelių mokslinių tyrimų išlaidų ir siekia net 100 tūkstančių eurų.

Tailande yra klinika, kurioje gydomi nugaros smegenų traumas patyrę žmonės, o rezultatai išties suteikia viltį ne tik pradėti jausti savo kūną, bet ir judėti. Tačiau gydymo kelias yra sunkus ir ilgas, reikalaujantis daug ryžto, susikaupimo ir tikėjimo. Po operacijos taikoma speciali reabilitacija, kuri po truputį leidžia atstatyti žmogaus kūno raumenis bei gerinti gyvenimo kokybę. Airido atvejis sudėtingas, jam reikalingos dvi operacijos, kurių metu bus įstatomi du įrenginiai, skirti stimuliuoti nervus. Taip pat bus paskirta kamieninių ląstelių injekcija, skirta ląstelių regeneracijai.  Pirmoji operacija bus skirta viršutinei kūno daliai, antroji – apatinei. Laikotarpis tarp dviejų operacijų – 6 – 12 mėnesių, priklausomai nuo gijimo laiko. 

TV3 projekto “TV Pagalba” komandai pradėjus daugiau domėtis vaikino sveikatos bukle ir galimomis gydymo galimybėmis bei pasikalbėjus su klinikos gydytojais ir pateikus jiems visus sveikatos dokumentus, gavo patvirtinimą, kad gydytojai sutinka jį priimti operuotis šių metų liepos mėnesį, taigi vilties pagerinti dabartinę būseną išties yra.

Šiai dienai yra surinkta lėšų tik pirmąjai operacijai, lėktuvo bilietus padengia Rimanto Kaukėno paramos grupė, o reabilitacijai, lėktuvo bilietams bei kitiems reikmenims vis dar yra renkamos lėšos.

Padėka

Rimanto Kaukėno paramos grupė nori nuoširdžiai padėkoti Nicola Maramotti ir Ignazio Maramotti už mūsų veiklos palaikymą ir paramą, kuri buvo skirta 2018 metų labdaringo renginio Italijoje metu. Šių kilnių žmonių dėka, mes galėjome padėti Airidui ir jo artimiesiems pasirūpindami jų skrydžiais iš Lietuvos į Tailandą ir atgal.