Vakar 15-metė Anželika sulaukė netikėtų svečių – Santaros klinikų onkochematologiniame skyriuje gulinti jaunoji krepšininkė galėjo dar kartą išvysti ir pabendrauti su savo autoritetu, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėja, viena geriausių Lietuvos krepšininkių Jurgita Štreimikyte-Virbickiene. Kartu su Rimantu Kaukėnu pas Anželiką atkeliavusi garsi žaidėja merginai turėjo ir ypatingų dovanų – išsvajotą telefoną SAMSUNG  Galaxy 9S+.

Anželikai buvo diagnozuota Hodžkino limfoma (III stadija)

2016 m. gruodžio mėnesį palangiškės Anželikos Dekontaitės gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Valandų valandas krepšinio aikštelėje praleidusi ir profesionalios krepšininkės karjeros siekianti mergina, šį sportą turėjo iškeisti į ilgas dienas ligoninėje – tą kartą Anželikai buvo diagnozuota III stadijos Hodžkino limfoma. Po to merginos laukė ilgas chemoterapinis gydymas, kuris tarsi suteikė viltį pasveikti. Deja, likimas merginai buvo negailestingas, liga atsinaujino 2018 m. balandį. Liga Anželikai smogė dar stipriau – mergaitei buvo daromi pakartotiniai tyrimai, laukia antra operacija,  chemoterapija, spindulinė terapija, plaukų netekimas ir kiti skausmingi išgyvenimai.

Nuo vaikystės su krepšinio kamuoliu rankose 

Dar prieš sunkią ligą Anželika aktyviai žaidė krepšinį, dalyvavo mergaičių krepšinio jaunųjų talentų U15 atrankose, buvo pastebėta krepšinio federacijos ir kaip rezervinė žaidėja pateko į pirmąją stovyklą. Deja, į antrąją stovyklą buvo pakviesta jau keliaujant į Santaros klinikas gydymui. Pasveikusi po pirmojo gydymo, Anželika nepasidavė ir kiek įmanydama stengėsi lankyti treniruotes (nors gydytojai draudė aktyviai sportuoti). Sunkiai, bet po truputi žaidė Palangos SC, dalyvavo mergaičių MKL U18 varžybose B divizione. Mergina gyvena krepšiniu, yra krepšinio federacijos moksleivių krepšinio lygos (MKL) narė.

“Gal likimas bus gailestingas, nenusisuks fortūna ir įveikus ligą galės toliau žaisti krepšinį. Deja, liga neatsiklausia, svajonės žlunga… Beje, gal ir sutapimas – ji, kaip ir Jūsų fondo įkūrėjas R. Kaukėnas žaidė 13 numeriu” , – Apie mergaitės aistrą krepšiniui pasakojo jos mama Daiva.

Svajojo apie telefoną

Rimanto Kaukėno paramos grupė sulaukė Anželikos mamos laiško, kuriame ji papasakojo apie mergaitės skaudžią patirtį kovojant su sunkia liga bei užsiminė, kad dukra turi svajonę, kurios šeima šiandien dieną negali išpildyti – turėti išmanųjį telefoną SAMSUNG Galaxy 9S+.

“Svajonė gal ir nepatraukli, bet kaip ir kiekvienas jaunuolis ji nori turėti išmanųjį telefoną. Jos laukia ilgas, sekinantis gydymas iki pat rudens gal ir ilgiau, tad ši bendravimo priemonė viena iš svarbiausių palaikant ryšį su draugais, mokytojais. Anželika gyvenanti mintimis ir svajonėmis apie krepšinį svajoja ir apie susitikimą su jos įkvėpėjomis, garsiomis Lietuvos krepšininkėmis Jurgita Štreimikyte-Virbickiene ir Lina Brazdeikyte. Ji labai norėtų su jomis susitikti” , – laiške rašė Anželikos mama.

Svajonės pildosi

Gavus Andelikos mamos laišką, Rimanto Kaukėno paramos grupė iš karto kreipėsi į J. Štreimikytę-Virbickienę su prašymu aplankyti talentingą krepšininkę, tad jau vakar kartu su fondo įkūrėju Rimantu Kaukėnu aplankė ją ligoninėje.

Norime nuoširdžiai padėkoti mūsų rėmėjams “Small planet” ir šios įmonės vadovui Vytautui Kaikariui už paramą, kurią galime panaudoti tokiems gražiems tikslams – vaikų slaptų svajonių išpildymui. Taip pat didelį “AČIŪ” tariame “Topo centro” įkūrėjui ir akcininkui Aurelijui Rusteikai už galimybę svajones išpildyti greitai ir su didele parama!

Nuotraukos ir video medžiaga: Arminas Vareika – “Sporto kadras”

.