Kalėdinės nuotaikos jau skrieja per visą Lietuvą ir pasaulį. Miestus ir namus puošia eglutės, žiba lemputės, Kalėdų seneliai laksto pilnais maišais dovanų, o ir oras, rodos, pradeda kvepėti mandarinais. Nors tai yra gražiausios metų šventės, ne visiems jos atneša tiek džiaugsmo. Ligoninėje gulintiems mažiesiems jos tampa bene skaudžiausiu laikotarpiu. Tad subūrę savo nuostabią bendruomenę, mes kas kart patys atnešame Kalėdas ligoniukams. Šį kartą tai galėjo pajusti ir mažoji Armantė su mama.

Iš dantisto kėdės į onkologinį skyrių

11-metę Armantę sunki liga užklupo visai netikėtai – po apsilankymo pas stomatologą, mergaitei užkilo aukšta temperatūra, vėliau prasidėjo pykinimas ir pilvo skausmai, kurie vertė tėvus skubiai vežti Armantę pas šeimos gydytoją. Ten jai atliko tyrimus, kurie parodė siaubingą diagnozę – onkologinė liga (leukemija). Nuo to karto mergaitė jau keturis mėnesius gydosi Vilniaus Santaros ligoninės vaikų onkologiniame skyriuje, pacientės laukia kaulų čiulpų transplantacija. Mama užsiminė, kad greitu metu šeimoje bus pagausėjimas, o iš karto po gimtadienio, pati mama taps savo mergaitės donore.

Didžiausia svajonė – Kalėdas sutikti namuose

Pasak mamos, Armantė labai mėgsta skaityti knygutes, žaisti stalo žaidimus, sportuoti, labai mėgo šokti, tačiau užklupus ligai, nustojo tuo domėtis. Didžiausia mergytės svajonė, Kalėdas sutikti namuose Šakiuose, papuošti eglutę ir rasti po ja dovanų. “Mergaitė, kaip ir visi vaikai nori paprastų žaislų: monopolio, LEGO konstruktoriaus ir “Kakės makės” knygelių” , – laiške rašė Armantės mama. Deja, šiuos visus norus tėvams išpildyti nėra galimybių – čia Kalėdos, trečio vaikelio laukimas, o namuose nėra dar daug būtinų priemonių. Dėl tos pačios priežasties, net ir eglutės šiuo metu namuose nėra.

Priešgaisrinės tarnybos atstovai dovanojo mergaitei Kalėdas ir išpildė svajones

Visai neseniai priešgaisrinės tarnybos atstovai Aurelijus Lipinskas ir Marius Peseckas išpildė onkologinė liga sirgusio Karolio svajonę turėti automobilį, kuriuo šiai dienai Karolis sėkmingai naudojasi kelionėms į studijas ir namus. Šį kartą vyrai nusprendė į gerus darbus įtraukti visą ugniagesių bendruomenę ir pasiūlė jiems prisidėti prie vaikų svajonių išpildymo. Būtent šios kilnios profesijos atstovai pasirūpino ir Armantės Kalėdomis. Atstovaudamas visas kolegas, Aurelijus aplankė mergaitę ir jos mamą Santaros ligoninėje ir nuvežė mergaitei išsvajotas dovanas, o ir mama neliko be jų – mamai buvo padovanotas naujas vežimėlis ir kitos būtinos priemonės, kurios bus reikalingos pasaulį greit išvysiančiam mažyliui.

Dar spalio pradžioje Aurelijus Lipinskas atviravo, kad gyvenimas kartais būna negailestingas, tad reikia daryti jį šviesesniu, reikia dalintis, padėti kitiems. Savo profesijoje daug nelaimių ir sėkmingų istorijų matę vyrai džiugina vaikus jau ne pirmą kartą. „Asmeninė patirtis ir tikriausiai stiprus vidinis jausmas mus kas kart atveda į gražius darbus. Esame suorganizavę vaikams keletą iniciatyvų, kurių metu pakvietėme sveikatos sutrikimų turinčius vaikus susipažinti su gaisrininkų kasdienybe ir technika, esame finansiškai padėję šeimoms, kai to labai reikėjo. Nereikia pačiam būti labai turtingu, kad galėtum padėti kitam, paprasčiausiai reikia turėti noro tai daryti“ , – apie kilnias iniciatyvas kalbėjo Karoliui automobilį nusprendęs padovanoti ir šį kartą prie svajonių išpildymo kolegas pakvietęs prisidėti Aurelijus. Vyras užsiminė, kad aukų dar liko ir kitoms vaikų svajonėms, tad stengsis kartu su fondo pagalba iki Kalėdų pradžiuginti dar vieną ar kelis vaikus.

Rimanto Kaukėno paramos grupės padėka

Norime nuoširdžiai padėkoti visai Lietuvos priešgaisrnės tarnybos bendruomenei už nuoširdumą ir dideles širdis, už gėrį, kuriuo dalinatės su mažaisiais pacientais. Ačiū Aurelijui už iniciatyvą, kuri pradžiugins ne vieną vaiką!

Palinkėkime žavingajai Armantei kuo didžiausios sveikatos, kuri leistų jai grįžti namo ir ten sutikti Kalėdas, papuošti eglutę ir būti kartu su visa šeima! Juk tai yra svarbiausia!

Nuotraukos ir video medžiaga: Arminas Vareika

 

.