Dar prieš kelias savaites į Austėjos namų duris pasibeldė geroji fėja Vitolda Varpiotaitė Stankienė, kuri savo rankose laikė Austėjos išsvajotą šuniuką. O kovo 14 d. mergaitė sulaukė dar vienos labai netikėtos staigmenos – grįžusi chemoterapijos kursui į Santaros ligoninę mergaitė net nenutuokė, kad jos lauks mylimų herojų Manto ir Indrės Stonkų vizitas.

Austėjai buvo diagnozuota T limfoblastinė limfoma.

“Viskas įvyko netikėtai – 2017 m. spalio 9 d. atsikėliau ryte su dideliu guzu kairėje kaklo pusėje. Nuvykus į Klaipėdos vaikų ligoninę padarė tam tikrus tyrimus ir iškarto paguldė i reanimaciją, o kitą dieną su greitąja iškart atvežė į Vilniaus ligoninę kur buvo atliekami išsamūs tyrimai ir gydymai. Čia prasidėjo limfmazgių daugėjimas, du kartus gulėjau chirurginiam skyriuj, buvau drenuota, nes kairiojo plaučio per pleura praktiškai nebesimatė, limfmazgiai neatliko savo darbo, todėl, viskas kaupėsi viduje. Gydymo metu susirgau medikamentiniu gastritu. Iki šių dienų reguliariai yra leidžiami vaistai nuo skausmo, nes visada skauda skrandį, pykina. Ne gana to, man taip pat pripažintas antrinis perikarditas, esu pastoviai stebima kardiologu. Vienu metu chemija buvo sustabdyta savaitei laiko, nes labai nukrito kraujo rodikliai, buvo leidžiami vaistai, pilamas kraujas, kad skatintų kraujo rodiklių atsistatymą” , – apie savo skaudžią patirtį pasakojo Austėja.

Mergaitei labai patinka piešti, skaityti tikromis istorijomis paremtas knygas, klausytis muzikos. Austėja yra minėjusi, kad jai labai patinka Lietuvoje gerai žinomi Mantas ir Indrė Stonkai su kuriais ji norėtų susitikti. Todėl šie herojai net neabejodami sutiko aplankyti Austėją, pabendrauti ir tiesiog gerai praleisti laiką kartu.

“Šiandien išsipildė viena mano svajonių pamatyti gyvai Mantą Stonkų ir Indrę Stonkuvienę. Jie man labai patinka, labai malonūs žmonės ir šiandien jie atvyko manęs aplankyti. Likau labai nustebinta. Pirma emociją pamačius juos – kaip kokiam sapne, nepatikėjau”, – apie staigmeną kalbėjo Austėja.

Mantas ir Indrė taip pat liko sužavėti Austėjos pozityvumu, stiprybe ir mokėjimu džiaugtis gyvenimu.

“Aš sau norėčiau palinkėti pasiimti iš Austėjos visą tą stiprybę, tikėjimą, šviesias akis, viltį, gerą emociją, mokėti ją skleisti ir mokėti ja dalintis. Nes Austėja yra daug stipresnė už daugelį pasaulio žmonių”, – Austėjos asmenybe žavėjosi Mantas Stonkus.

Nuoširdžiai dėkojame Mantui ir Indrei, kad nelikote abejingi Austėjos norui ir skyrėte laiko aplankydami ją ligoninėje. Tikime, kad Jūsų vizitas įkvėpė Austėja toliau atkakliai kovoti su sunkia liga!

Nuotraukos ir video medžiaga: Arminas Vareika – “Sporto kadras”

.