Visai neseniai Lietuvą sukrėtė onkologine liga sergančio Ernesto Orinto istorija, kurioje buvo rašoma apie sunkią vaikino būklę ir skubios pagalbos poreikį siekiant išgelbėti Ernesto gyvybę. Dar prieš kelias savaites vaikinas išgirdo tragiškas prognozes – gyventi jam liko vos kelios dienos. Šiandien E. Orintas gydosi Vilniaus Santaros ligoninėje ir toliau atkakliai kovoja su sunkia liga. Čia jį aplankė ir R. Kaukėno paramos grupės atstovai, kurie apdovanojo vaikiną ne tik šiltomis emocijomis, bet ir išpildė jo svajones.

Diagnozė smogė visa jėga

E. Orintui dar pernai buvo diagnozuotas kraujo vėžys. Po ilgų gydymų, buvo viliamasi, kad vaikinai visiškai pasveiko. Tačiau, likimas negailestingas – vėžys atsinaujino ir dar kartą smogė visa jėga. Gulint Lietuvos sveikatos mokslų ligoninės Kauno klinikose, beveik prieš kelias savaites jam buvo prognozuojama greita mirtis. Išgirdus tragiškas naujienas, Orinto mama nepasidavė ir skubiai ieškojo pagalbos kreipdamasi į visuomenę. Žinutė neliko nepastebėta, o gyvybiškai svarbi vakcina jau po kelių dienų vaikinui buvo suleista Vilniaus Santaros ligoninėje. Gavus svarbią vaistų dozę Ernestas jaučiasi šiek tiek geriau, bet bendra 18-mečio būklė vis dar išlieka labai prasta.

Myli gyvenimą ir gimtą kraštą

Pasak E. Orinto mamos, Ernestas visada labai puoselėjo lietuvybę, mokykloje buvo išrinktas pilietiškiausiu moksleiviu. Vaikinas be galo myli gyvenimą ir visada mokėjo iš jo pasiimti kiek įmanoma daugiausia. Net susidūrus su mirtina diagnoze, vaikinas nepalūžta ir labai pozityviai žvelgia į priekį. Senkančios jėgos, rodos, suteikia dar daugiau stiprybės ilgam gydymo kelyje.

Svajonės, kurios pildosi

Išgirdus E. Orinto istoriją, Rimanto Kaukėno paramos grupė iš karto kreipėsi į šią šeimą ir siūlė visokiariopą pagalbą. Mama teigė, kad šiandien finansinės paramos jiems pakanka, tačiau, vaikas turi svajonių, kurioms pinigėlių šiai dienai negali skirti, nes jie bus reikalingi tolimesniam vaiko gydymui. Ernestas ilgai svajojo apie nešiojamą kompiuterį ir žaidimams skirtą vairą, kuriais galėtų džiaugtis ligoninėje, kur ir tenka praleisti visą savo laiką. Nepaisant sunkios būklės, Ernestas fondo atstovus pasitiko su nuoširdžia šypsena ir neslėpė nuostabos pamačius išsvajotus įrenginius. Akimirkai, Ernestas pasijuto kur kas geriau ir nieko nelaukdamas pradėjo pakuoti dovanas.

Padėka fondo bendruomenei
 
Ši Ernesto svajonė buvo išpildyta už 2018 m. vasario 23 d. vykusio labdaros vakaro metu surinktas aukas. Prie jos išpildymo svariai prisidėjo ir “TOPO CENTRO” vadovas Aurelijus Rusteika. Norime nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie yra mūsų bendruomenės dalis, pasitiki ir tiki mūsų veikla, aukoja ir taip prisideda prie mažų ir didelių stebuklų sukūrimo vaikams.

Nuotraukos ir video medžiaga: Arminas Vareika – “Sporto kadras”

.