Birželio pradžioje Rimanto Kaukėno paramos grupė po pusės metų pertraukos vėl apsilankė pas mažąjį Eriką ir jo mamą Rūtą namuose bei įteikė jiems labai svarbią paramą nuo restoranų tinklo “Grill London” komandos – specialių poreikių turintiems vaikams pritaikytą vaikštynę-liemenę.

Kelionė į šį pasaulį tiek Erikui, tiek jo mamai buvo labai sunki, o išvydus jį be galo gąsdinanti – ką tik gimęs kūdikis ant mamos rankų nustojo kvėpuoti. Po tragiškų akimirkų gaivinant berniuką, vėliau sekė kelios savaitės reanimacijoje, kur buvo pastebėta, kad vaikas turi labai daug sveikatos sutrikimų – Erikas neturėjo rijimo reflekso, nemokėjo ryti seilių, tad buvo suformuota gastrostoma, per kurią lyg šiol vaikas yra maitinamas tiesiai į skrandį. Dėl silpnos imuninės sistemos vaikas dažnai sirgdavo, koplikacijos įtakodavo plaučių uždegimą, todėl buvo nuspręsta suformuoti ir tracheostoma pro kurią Erikas kvėpuoja. Berniukas taip pat turi epilepsiją, mišrų raidos sutrikimą.

Dėl begalės sveikatos sutrikimų, vaikui yra reikalinga speciali įranga, kuri leistų jam patogiau gyventi. Anksčiau mama keipėsi į fondą su prašymu padėti jiems įsigyti neįgaliems vaikams skirtą vežimėlį ir specialią kėdutę, o šį kartą labai reikėjo vaikštynės-liemenės “Upsee”, kuria jau džiaugiasi daugelis tokio pačio likimo vaikų.

“Prašyti yra labai sunku, bet ko nepadarysi, kad vaikas, kuriam ir taip sunku, galėtų bent šiek tiek geriau ir patogiau gyventi “, –  yra sakiusi Eriko mama Rūta.

Birželio 2 d. šeima grįžo iš reabilitacijos centro “Adeli” Slovakijoje, kur lankėsi pirmą kartą. Nors vaiko buklė nežadėjo gerų rezultatų, bet mama ir ten dirbantys specialistai labai džiaugėsi gydymo eiga – vaikas išliko kantrus, tad ten skiriamos mankštos buvo pilnai įgyvendintos. Mama viliasi, kad po pusės metų galės vėl ten keliauti, o iki to laiko norisi išbandyti kuo daugiau galimų gydymų variantų, ir mažais žingsneliais patiems stiprėti. Būtent dėl šios priežasties jiems yra labai reikalingas prietaisas leisiantis vaikams judėti su tėvų pagalbą, kurį “Grill London” komanda nusprendė padovanoti šeimai.

Linkime Erikui bei jo tėveliams dideliais žingsniais eiti į priekį, stiprėti ir mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka!

Padėka

Rimanto Kaukėno paramos grupė nori nuoširdžiai padėkoti “Grill London” atstovams Andriui Bakanui, Andriui Lavrinavičiui ir Eimantui Navikauskui už tai, kad nepamirštate mūsų fondo ir visus metus teikiate paramą su sunkiomis ligomis kovojantiems vaikams ir jų šeimoms.

Nuotraukos ir video medžiaga: LXM Media