Jau eilę metų maratonininkas Povilas Lengvinas išbando savo jėgas didžiausiuose pasaulio maratonuose, kur savo bėgimą kas kart įprasmina gerais darbais. Dar 2017 metais Povilas dalyvavo Niujorko ir Berlyno bėgimuose, kuriuose patyrė nemažai išbandymų, bet nepasidavė ir lydimas kilnių tiklsų jis įveikė visas distancijas. Savo bėgimais, Povilas bando atkreipti visuomenės dėmesį į pagalbos ir paramos sunkiai sergantiems vaikams svarbą, o šios iniciatyvos metu surinktas aukas jis skiria išpildydamas vėžiu sergančių vaikų svajones.

2017 metais Povilo iniciatyvą palaikė dešimtys žmonių, kurie noriai aukojo vaikų svajonėms, tad Rimanto Kaukėno paramos grupė pasirūpino, kad ši parama būtų tikslingai panaudota išpildant vėžiu sergančios Gabijos norą turėti elektrinį paspirtuką.

Vasario pirmą savaitgalį su didele dovana Povilas ir fondo atstovai nukeliavo pas Gabiją į namus. Ten svečių laukė be galo nuoširdi ir gausi merginų komanda – Gabija, jos dvi sesės ir mama. Nors 9-metė mergaitė jau ne vienerius metus atkakaliai kovoja su onkologine liga (auglys galvoje), šiandien ji atrodo ypatingai – žavi, spinduliuojanti šypsena ir svarbiausia, besijaučianti gerai. Praėjusi ilgą gydymo kelią ir svarbias bei sudėtingas auglio šalinimo operacijas, mergaitė pagaliau džiaugiasi sesių draugija namuose, žaidžia, mokosi namuose ir nekantrauja rugsėjį pati keliauti į mokyklą. Labai komunikabili, žingeidi ir miela mergaitė džiaugėsi ne tik ją aplankiusiais naujais draugais, bet ir išsvajotu elektriniu paspirtuku, kuriuo atšilus orams važinėsis kieme.

“Kai šiandien atvykome pas Gabiją ir pamatėme, kad šis paspirtukas suteikė jai tiek džiaugsmo, supranti, kad buvo verta ir man pasistengti, ir draugus paraginti prisidėti. Gaila, kad šiandien nelabai pavyko pavažiuoti paspirtuku, bet tikiu, kad atšilus orams ji skraidys, duosis po visą kaimą ir net iki mokyklos nuvažiuos” , – sakė Povilas Lengvinas dėkodamas visiems prisidėjusiems prie jo akcijos.

Gabija buvo labai laiminga ir pakvietė fondo atstovus bei Povilą atvykti vasarą pabūti su ja kieme, pavažinėti nauju paspirtuku. Net neabejojame, kad mes tikrai susitiksime su šia mergaite vasarą!

Padėka

Rimanto Kaukėno paramos grupė nuoširdžiai dėkoja Povilui Lengvinui už labadringas iniciatyvas, kurios virsta svajonių išsipildymu vaikams laukianiems stebuklo! Ačiū visiems, kurie jau antrą kartą palaiko Povilą ne tik svarbiuose bėgimuose, bet ir kilniuose jo darbuose. Už didelę nuolaidą Gabijos dovanai dėkojame TOPO CENTRUI ir jo vadovui Aurelijui Rusteikai.

Video medžiaga ir nuotraukos: Martynas Jocius