Visai neseniai vėžiu serganti Gintarė su visa šeima grįžo iš pirmosios savo kelionės – Prancūzijos miesto Paryžiaus. Šią dovaną ir neužmirštamas akimirkas mergaitei dovanojo fondo draugas, jau daugelio sunkiai sergančių vaikų svajones išpildęs Darius Bivainis.
Išgirsta diagnozė viską apvertė aukštyn kojomis
16-likos metų paauglė iš Vilniaus, 2017 gruodžio 8 dieną sužinojo savo diagnozę – IV stadijos piktybinis navikas. Išgirdus šią diagnozę, Gintarės gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, buvo labai sunku suvokti, kad nebegalės kitą dieną eiti į mokyklą, susitikti su klasiokais. Mergaitei buvo labai sunku suvokti, kad ši liga smogė būtent jai, kad jos laukia sunkus gydymas, kuris atims daug laiko, kurį iki tol ji skyrė mokslams ir pomėgiams.
“Domiuosi kosmetika ir ją kolekcionuoju. Prisimenu, kai buvau pradinukė, kolekcionavau lipdukus – štai kaip viskas keičiasi! Esu jaunųjų geografų  mokyklos (JGM) narė, mėgstu keliauti, dalyvauju JGM rengiamose stovyklose ir žygiuose bei turiu aistrą fotografuoti, patinka fotografuoti gamtą, kitus žmones… Mėgstu suktis virtuvėje, eksperimentuoti, bandyti įvairius receptus. Dar tik 16-lika, o jau panaši į namų šeimininkę” , – apie savo pomėgius kalbėjo pozityvumo nestokojanti Gintarė.
Gintarei buvo atliktos operacijos, įvykdyti chemoterpijos kursai, o šiandien mergaitė yra stebima sveikatos specialistų.
Sunki liga tapo dar didesne motyvacija siekti užsibrėžtų tikslų
Gintarė yra maksimalistė, ji visada siekia pačio geriausio rezultato ne tik moksluose, bet ir kasdieninėje veikloje. Savo ateitį paauglė sieja su medicina ir teigia, kad sunki diagnozė ją dar labiau motyvavo siekti chirurgės karjeros. Mergaitė yra užsibrėžusi išmokti danų kalbos ir išvykti medicinos studijuoti būtent į Daniją. Tad šiandien dieną Gintarė daug laiko skiria danų kalbos tobulinimui.
Staigmena, kurios mergaitė nesitikėjo
Mergaitė pasakojo ir apie savo aistrą pažinti įvairias šalis, miestus, jų architektūrą. Tačiau, galimybių keliauti mergaitė neturi – šeimos finansinė padėtis yra sudėtinga, o ir diagnozė pakišo koją daugelyje planų. “Niekada nesu skridusi lėktuvu, norėčiau tai patirti. Labai norėčiau aplankyti Paryžių, pažinti miestą” , – yra sakiusi Gintarė.
Šiai mergaitės nuoširdžiai svajonei neliko abejingas Darius Bivainis, kuris pasirūpino, kad Gintarei jaučiantis šiek tiek geriau, ji su visa šeima nukeliautų į išsvajotą Paryžių. D. Bivainis pasirūpino skrydžiais, transportu, apsigyvenimu Paryžiuje, tad šeima galėjo tiesiog mėgautis atostogomis, kurios paliko neišdildomus įspūdžius. Gintarės telefone gausu nuotraukų, kuriose galima išvysti architektūrą, miesto akcentus, tai, apie ką mergaitė visada domėjosi. Savo įspūdžius mergaitė įamžino ir video medžiagoje, kurią pati sukūrė.
Norime nuoširdžiai padėkoti mūsų draugui Dariui Bivainiui, kuris visada išklauso vaikų istorijų bei padeda jiems išgyventi sunkias diagnozes. Bene dešimtys vaikų jau galėjo džiaugtis išpildytomis jų svajonėmis, kurias su atvira širdimi dovanoja D. Bivainis. Nuoširdus ir didelis AČIŪ už tai!

Nuotraukos ir video medžiaga: Ginatrė

.