Rimanto Kaukėno paramos grupė visai neseniai sulaukė pagalbos prašymo iš sunkią negalią turinčio Dovydo mamos. Ilgą ir sunkią Dovydo kelionę nuo pat gimimo iki šiandien dienos sunku skaityti, bet šiandien ja dalinamės su Jumis.

 

Pasaulis vaiką pasitiko negailestingai

Dėl netinkamos padėties gimdoje, Dovydas gimė po planuoto cezario pjūvio. Vos tik mažylis gimė, jis silpnai kvėpavo, reikėjo papildomo deguonies, pats nevalgė, neįprastai slogiai ir vos girdimai verkė. Sveikatos specialistai vaiką skubiai perkėlė į Kauno klinikų naujagimių skyrių. Praėjus kelioms dienoms, vaikui papildomo deguonies nereikėjo, tačiau pats vis dar nevalgė, maistą teko zonduoti. Parėjus dar savaitei, vaiko būklė negerėjo, tad medikai įtarinėjo genetines ligas, kurios galėjo įtakoti tokią kūdikio sveikatos būklę. Po kelių savaičių, šeima išvyko į lopšelį, dar po kelių savaičių šeima pasiekė ir namus.
Namuose Dovydas šiek tiek sustiprėjo, pradėjo pats valgyti iš buteliuko, tačiau praėjus keturiems mėnesiams, berniukui prasidėjo kvėpavimo takų uždegimai, bronciolitai, pneumonijos ir kitos ligos. Galiausiai, ligoninėje, tarp reanimacijos ir vaikų ligų skyriaus šeima blaškėsi nuo birželio iki lapkričio mėnesio. Per tą laiką Dovydui buvo suformuota tracheostoma, gastrostoma, pritaikyta dirbtinė plaučių ventiliacija naktimis, padaryta daug genetinių tyrimų. Tyrimų atsakymai atnešė ir baisią žinią – vaikui diagnozuota miopatija, kurios tikslios formos dar šiai dienai daktarai negali įvardinti. Lyg visų negalavimų puokštės būtų maža, vaikas turėjo iškentėti ir ausų bei sėklidžių operacijas. Šiuo metu ortopedai jau kalba ir apie klubų operacijos būtinybę.
Fiziškai 2 metų berniukas, kuriam 2019 m. vasario mėnesį sukaks 3 metukai stiprėjo labai lėtai, bet mažais žingsneliais, su tėvelių pagalba ėjo į priekį. Pasak Dovydo mamos, vaikui stiprėti padeda ir kineziterapeutė, kuri reguliariai lankosi namuose ir pasirūpina reikalingomis procedūromis.
“Kai Dovydui suėjo vieneri, jis jau pradėjo pats laikyti galvą, po pusmečio jau šokinėjo su šokliuku, nuo dviejų metų pradėjo šiek tiek sėdėti savarankiškai ir stumtis su vaikštyne. Tai mums buvo didelis pasiekimas” , – džiaugėsi Dovydo mama Karolina.
Medikai mažojo paciento fizinę būklę vertina kaip 5-6 men kūdikio, o protinę – apie 1,5 metų vaiko.

Vizitas pas šeimą

Vos tik Rimanto Kaukėno paramos grupė sulaukė prašymo padėti šeimai ir aprūpinti juos būtinais higienos produktais, fondo draugai, restoranų tinklas “Grill London” iš karto ištiesė pagalbos ranką ir pasirūpino didele siunta šeimai.
Didžiausius linkėjimus ir dėžes būtinų prekių, kurių šeimai turėtų pakakti 3 mėnesiams, fondas pristatė Dovydo šeimai į namus. Pravėrus duris, išvydome besišypsantį Dovydą, kuris šalia mamos stovėjo ant žemės su specialios vaikštynės pagalba. Vaikas smalsiai stebėjo jį aplankiusius svečius, o vėliau patogiai įsitaisė ant lovos žiūrėti taip mylimus filmukus. Abipusis mamos ir sūnaus ryšys yra didžiausia šeimos vertybė, kurią galėjome pajausti jų namuose. Vaiką dažniausiai slaugo mama, nes tėčiui tenka daug ir sunkiai dirbti. Tėtis kartais net neturi progos pažaisti su sūnumi, nes tenka dirbti nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro. Kaune gyvenančiai šeimai, rodos, netrūktų nieko, bet finansinė padėtis, kaip ir daugeliui tokioje situacijoje atsidūrusių šeimų, neleidžia atsipalaiduoti. Džiaugiamės, kad su didele “Grill London” pagalba galime padovanoti šeimai šiek tiek ramybės artėjantiems keliems mėnesiams. Šeimai buvo padovanota daug pakuočių sauskelnių, specialūs med. vamzdeliai, maisto papildai, maitinimo švirkštai ir daug kitų produktų reikalingų vaiko slaugai.
Linkime šiai šeimai kuo didžiausios sveikatos ir jėgų kabintis į gyvenimą. Džiugu, kad Dovydas puikiai tvarkosi su jam gyvenimo duotu iššūkiu!

Nuotraukos ir video medžiaga: LXM media

.