Birželio 27 d. Vilniaus Santaros ligoninėje 13-mečiui Haroldui tapo nepamirštama, nes būtent tą dieną išsipildė net kelios berniuko svajonės – turėti išmanųjį telefoną iPhone 8 ir susitikti su vienu mylimiausių jo krepšininku Darjušu Lavrinovičiumi.  Daug pozityvių emocijų atnešęs vizitas tapo tikru tos dienos stebuklu ir pačiam Haroldui, ir jo mamai, ir fondo steigėjui Rimantui Kaukėnui bei krepšininkui D. Lavrinovičiui.

Gyvenimo išbandymas

2018 metai Haroldui ir visai jo šeimai prasidėjo ypač skaudžiai – iš karto po naujųjų metų, sausio 1 d. berniukui buvo diagnozuotas galvos smegenų piktybinis navikas, vėliau ir stuburo srityje aptikta piktybinių darinių. Iš karto po sunkio diagnozės vaikui buvo atlikta galvos operacija ir priskirti 4 blokai sunkios chemijos. Vaikas ištvėrė ilgą gydymo kelią, tačiau jis nepadėjo – liga berniukui atsinaujina, navikai didėja, o pasak daktarų, pakartotina operacija būtų per daug rizikinga, tad dabar Haroldui yra paskirti švitinimo seansai.

Neprarasti pozityvumo

Haroldas auga 5 asmenų šeimoje, labai džiaugiasi dviejų vyresnių sesių kompanija ir nuoširdžiai vertina šeimos vidines vertybes – rūpinimasis ir pagalba vienas kitam šioje šeimoje yra vienas didžiausių prioritetų. Haroldas yra be galo linksmas, draugiškas ir komunikabilus vaikas. Kaip pats teigė, jis visada išlieka pozityvus ir daug šypsosi. “Net ir sunkiu metu stengiuosi būti optimistas, dažnai seselės sako, jog aš tikras ,,šypsenėlė”, – apie pozityvų požiūrį į gyvenimą pasakojo Haroldas.

Berniukas linksmai pasakojo, kad jį džiugina net ir matematikos mokslas. Būdamas sveikas, Haroldas visada išliko aktyvus, stebėdamas savo autoritetą, futbolininką Cristiano Ronaldo, berniukas plušėdavo futbolo aikštėje. Labai mėgsta dainuoti bei kartu su seneliu žvejoti. Kaip tikras lietuvis, 13-metis ypač domisi ir krepšiniu, labiausiai patinka broliai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai ir Kauno “Žalgirio” komandos treneris Šarūnas Jasikevičius.

Svajoja būti sveikas

Ukmergiškis neslėpė savo didžiausios svajonės pasveikti. “Daugiau tokių didelių svajonių, kaip pasveikti, neturiu”, – savo laiške fondui rašė Haroldas užsimindamas ir apie svajonę, kurią išpildyti galėjome ir mes: “Išmanusis telefonas tai materialus dalykas, kurio taip pat labai norėčiau. Galėčiau bendrauti su draugais, kurių taip pasiilgau… žaisti žaidimus, kaip kiti vaikai…”, laiške rašė sunkia liga sergantis berniukas.

Svajonės, kurios pildosi

Praėjus keletai dienų po Haroldo kreipimosi į R. Kaukėno paramos grupę, berniukas neteko žado ligoninėje pamatęs mylimus sportininkus D. Lavrinovičių ir R. Kaukėną. “Haroldai, šie du vyrukai atėjo pas tave”, – vizitą pradėjo fondo direktorius Laimonas Šiaulys. Patikėti savo akimis negalėjęs berniukas, šoko prie savo herojų ir stipriai paspaudė jiems ranką. Įteiktą išsvajotą išmanųjį telefoną iPhone 8, Haroldas išpakavo drebančiomis rankomis, o šypsena nedingo iš vaiko veido. Darjušas Lavrinovičius buvo sužavėtas Haroldo gebėjimu bendrauti ir juokauti. Vizitas buvo kupinas neužmirštamų emocijų, juoko ir nuoširdžių pašnekesių.

Padėka bendruomenei

Ši Haroldo svajonė buvo išpildyta už krepšinio klubo “Lietkabelis” labdaringo vakaro metu surinktas aukas. Norime nuoširdžiai padėkoti visai Panevėžio krepšinio komandai, administracijai, komandos fanams, rėmėjams ir partneriams už galimybę suteikti tiek daug džiaugsmo sergantiems vaikams! Taip pat nuoširdžiai dėkojame “TOPO CENTRAS” įmonės vadovui Aurelijui Rusteikai už svarią pagalbą aprūpinant vaikus išsvajotais prietaisais!

Video medžiaga ir nuotraukos: Arminas Vareika