2018 metų gruodžio mėnesį sveikatingumo klubai “Impuls” kvietė žmones padovanoti sau ir artimam gerą savijautą įsigyjant 12 dienų narystę sportuoti bei taip prisidėti prie pagalbos Rimanto Kaukėno paramos grupės globojamiems sunkiai sergantiems Lietuvos vaikams. Pasak sporto klubo atstovų, tai yra jau tradicija tapusi akcija, kuri kas kart suburia daug klientų kilniam tikslui. 

Praeitais metais gimusi draugystė tarp Rimanto Kaukėno paramos grupės ir „Impuls“  jau yra įprasminta gražiais darbais prie kurių prisidėjo daugelis sveiką gyvenseną propaguojančių Lietuvos žmonių.

Pirmąją pavasario dieną, sporto klubo vadovas Vidmantas Šiugždinis bei sporto klubo atstovės Ignė Juškevičė ir Nerija Skvernelytė atvyko į Kauną. Čia vaikų reabilitacijos ligoninėje “Lopšelis” jie aplankė mažąjį Vakarį, kuris labai laukė jam gyvybiškai svarbios medicininės įrangos – kosulio asistento PHILIPS RESPIRONICS E70.

Vakariui dar būnant vos 6 mėnesių, mama pastebėjo, kad mažylis nenulaiko galvytės, įtartinai atrodė ir berniuko judesiai, tad nuskubėjusi į ligoninę iš karto bandė aiškintis šių negalavimų priežastį. Po daugelio tyrimų, vaiko prognozės nežadėjo nieko gero – vaikas neturėjo rijimo reflekso, nemokėjo ryti seilių, tad buvo suformuota gastrostoma, kurios pagalba šiuo metu maistelis yra zonduojamas tiesiai vaikui į skrandį. Vakaris sunkiai kvėpuoja, kosulys jam taip pat yra gyvybiškai pavojingas, nes kosėjant vaikas gali užspringti. Šiuo metu Vakario mama Alma gyvena laukimo nuotaikomis – greitu metu iš užsienio atkeliaus tyrimų rezultatai, kuriuose galimai išvys cereblinio paralyžiaus diagnozę bei kitų raidos sutrikimų pripažinimą vos metų su puse sulaukusiam sūnui.

Būtent dėl ypač pavojingos vaiko kasdienybės, mama su Vakariu jau kelerius mėnesius gyvena tarp Kauno klinikų ir reabilitacijos centro “Lopšelis”, nes tik šiose įstaigose jie yra aprūpinti kosulio asistentu be kurio vaikas negali keliauti namo. Šis įrenginys šeimai buvo neįperkamas, tad sveikatingumo klubo “Impuls” atstovai suskubo padėti šeimai ir skyrė paramą (4650 eurų) medicininės įrangos įsigyjimui. Kosulio asistentas tapo ir Vakario bilietu namo.

“Impuls” atstovai džiaugėsi galėdami susipažinti su šeima bei padovanoti reikalingą sistemą, kuri simbolizuoja ne tik lengvesnę vaiko kasdienybę, bet ir tai, kad dienų praleistų gydymo įstaigose bus daug mažiau.

“Aš labai norėjau atvažiuoti, susitikti, nes būtent taip mes galime labiau prisiliesti prie situacijos, o ne tik paaukoti lėšas. Raginčiau visus tai padaryti” , – apie vizitą pas Vakarį kalbėjo “Impuls” vadovas Vidmantas Š.

„Kartu su savo klientų pagalba galėjome padovanoti šiai šeimai nuostabią dovaną. Buvo nepakartojamos emocijos matyti tokią šviesią, protingą, linksmą, atsidavusią mamą vaikui , – apie emocijas susitikus su šeima kalbėjo Ignė.

“Pačiam Vakariui ir jo mamai linkime stiprybės, augti, stiprėti, nepasiduoti ir kovoti su liga” , – geresnių dienų šeimai linkėjo sporto klubo atstovė Nerija.

Padėka

Rimanto Kaukėno paramos grupė nori nuoširdžiai padėkoti sveikatingumo centrų “Impuls” tinkui už iniciatyvą, kuri subūrė daug žmonių kilniam tikslui. Ačiū visiems, kurie dovanojote sveikatą ir gerą savijautą ne tik sau, bet ir šviesesnes ir lengvesnes dienas mažyliui Vakariui.

Video medžiaga ir nuotraukos: LXM media

 

.