“Šiandien Jokūbui bus tikrai puiki diena. Jo laukia siurprizas – Playstation. Tai dovana nuo visų, kurie aukojo vaikams naktiniame klube “Materialistė””, – laikydamas Jokūbo išsvajotą žaidimų konsolę, prieš vizitą kalbėjo fondo steigėjas Rimantas Kaukėnas.

Saulėtą trečiadienio popietę į Santaros ligoninės vaikų onkologinį skyrių atvyko ne tik R. Kaukėnas, bet ir naktinio klubo “Materialistė” atstovai Matas Puodžiūnas ir Austėja Jablonskytė. Čia jie aplankė berniuką, kuris jau kelerius metus kovoja su sunkia onkologine liga.

Gyvenimo išbandymai ir neišsemiama stiprybė

Iki sunkios diagnozės, Jokūbas buvo labai aktyvus ir stiprus vaikas. Nors berniukas turi kalbos ir kitus mišrius raidos sutrikimus, jis yra labai komunikabilus, mėgsta aiškiai reikšti emocijas , užsiimti judriais žaidimais. Pasak berniuko tėčio, pas gydytojus jiems tenka lankytis nuo tada, kai Jokūbui suėjo 5 metukai, tad jau du metus aktyviai gydosi Santaros ligoninėje.

Niekada apie baisią diagnozę net negalėję pagalvoti, jie vis tik išgirdo daug skausmo sukėlusias žinias – vaikas serga aplastine anemija. Per kelerius gydymo metus, Jokūbui buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija. Pačiomis baisiausiomis dienomis, tiek Jokūbas, tiek jo artimieji meldė vieno – sveikatos ir greičiau pasveikti. Laimei, po dviejų metų praleistų tarp palatos sienų, Jokūbas jau keliaus namo – gydymai yra baigti, vaikui yra remisija, kurios metu jis tiesiog reguliariai bus tikrinamas sveikatos specialistų.

Po kaulų čiulpų transpantacijos, Jokūbas su tėveliu parašė laišką Rimanto Kaukėno paramos grupei, kur užsiminė apie svajonę turėti žaidimų konsolę “Playstation 4”. Pažadėjęs pasidalinti šiuo žaidimu su sese ir broliais, Jokūbas labai laukė jos išsipildymo. Tad džiaugiamės, kad berniukui panorėjus, jis namo keliaus jau su išsvajotu prietaisu ir jam skirtais žaidimais.

Naktinės aukos virto vaikų svajonių išsipildymu

2018 m. gruodžio 21 d. Vilniuje įsikūrusiame naktiniame klube ”Materialistė” vyko Kalėdinis vakaras, kurio metu ten susirinkę svečiai turėjo galimybę prisidėti prie Rimanto Kaukėno paramos grupės veiklos. Jau tradicija tapusio labdaringo renginio metu vyko aukcionas, o surinkta 4830 eurų auka yra skirta išpildyti sunkiai sergančių vaikų slaptus norus bei padėti su onkologine liga kovojančiai ir vienai auginančiai du vaikus mamai.

Jokūbas jau yra trečiasis vaikas, kurio svajonę išpildė renginio iniciatoriai. Čia atvykę naktinio klubo atstovai, neslėpė nuoširdaus džiaugsmo galėdami pildyti svajones ir susipažinti su vaikais. “Man pačiai yra džiaugsmo iki dangaus ir atgal. Man asmeniškai yra maloniau kitiems dovanoti dovanas, negu pačiai gauti” , – sakė Austėja Jablonskytė.

“Jau trečius metus, būtent gruodžio mėnesį mes vis ieškome, kam galėtume pagelbėti, ką pradžiuginti ir šiais metai nusprendėme su Rimanto ir jo fondo pagalba nudžiuginti vaikus ir išpildyti jų svajones. Aš norėčiau pasakyti ypatingą padėką visiems žmonėms, kurie užsuka į mūsų organizuojamą aukcioną. Turime tokių žmonių, kurie jau trečius metus patys rašo ir klausia bei derinasi savo planus, kad galėtų atvykti į labdaringą vakarą. Jų indėlis čia yra labai didelis”, – pridūrė Matas Puodžiūnas.

Padėka

“Ačiū Jums, ačiū ir Jokūbui už parašytą laišką. Ačiū tau už tavo šyspeną, nes tai yra svarbiausia” , – kreipdamasis į Austėja, Matą ir Jokūbą dėkojo Rimantas Kaukėnas.

“Be galo ačiū visiems, kurie prisideda, kurie aukoja ir kurie žiūri į mūsų akciją ir mūsų misiją labai rimtai, nes mes į tai žiūrime labai atsakingai. Viskas yra aplink mūsų mažuosius didvyrius” , – tęsė padėka fondo steigėjas.

Rimanto Kaukėno paramos grupė nori nuoširdžiai padėkoti ir prekybos centrui “TOPO CENTRAS” bei jo atstovui Aurelijui Rusteikai už galimybę išmaniuosius prietaisus įsigyti labai palankiomis kainomis. Tai didelė pagalba, kuomet keliaujame pas mažuosius pacientus su vertingomis dovanomis.

Video medžiaga ir nuotraukos: Arminas Vareika