Paskutinis 2018 m liepos šeštadienis Joriui ir visai jo šeimai tapo labai įsimintinas, nes būtent tą dieną išsipildė net kelios 7-mečio berniuko svajonės – susitikti su Lietuvos garsiais krepšininkais ir turėti nuosavą išmanųjį telefoną. Kauno senamiestyje įsikūrusiame restorane “Grill London” Joris su visa šeima turėjo progą pabendrauti su Italijos krepšinio klube “Milano Olimpia” ir LT krepšinio rinktinėje žaidžiančiais Mindaugu Kuzminsku ir Artūru Gudaičiu, kurie daug pasakojo apie savo karjerą krepšinyje ir motyvavo sportą mylinčius vaikus būti atkakliais bei visada siekti savo tikslo.

Paprasti negalavimai tapo rimtu išbandymu

R. Kaukėno paramos grupė sulaukė Jorio mamos laiško, kuriame ji pasakojo apie patirtą siaubą išgirdus diagnozę. “2017 m. spalio viduryje Joris pradėjo mikčioti. Iš pradžių galvojome, kad tai tebuvo išgąstis, kuris lėmė kalbos sutrikimus, bet tai buvo pakankama priežastis ieškoti pagalbos. Iš karto keliavome pas logopedą, vėliau lankėmės neurologės kabinete. Apžiūros metu neurologė pastebėjo, kad vaikui yra nutirpusi visa dešinė pusė, nors Joris tuo niekada nesiskundė. Tuomet buvo paskirta kompiuterinė tomografija po kurios gydytojai pamatė darinius pačiame galvos centre, prie smegenų kamieno. Na, o vėliau sekė magnetinio rezonanso tyrimas, operacija – dėl sunkiai pasiekiamos vietos ir didelės rizikos, auglys buvo šalinamas tik dalinai” , – laiške pasakojo Jorio mama Gerda.

“Viskas vyko taip greitai…”, – su siaubu gydymą prisiminė Jorio mama. Laimei, po operacijos, gavus biopsijos rezultatus buvo nustatyta, kad berniukui nepiktybinis auglys- pilocitinė astrocitoma. Vasario mėnesio pabaigoje vaikui bus vėl daromas magnetinio rezonanso tyrimas – esant radiologinei ar klinikinei naviko progresijai bus paskirta chemoterapija.

Žingeidus ir aktyvus vaikas

Šiuo metu Joris jaučiasi gerai, jau ruošiasi grįžti atgal į mokyklą, kurios jis labai pasiilgo. Pasak mamos, vaikas nuo pat mažumės buvo labai protingas, savarankiškas, sportiškas, žingeidus vaikas. Kadangi turi vyresnį brolį Pijų, visada bando jį pasivyti – pradedant nuo žaidimų, baigiant mokslais. Joriui esant labai gabiam, tėvai į mokyklą jį išleido anksčiau, norėjo, kad vaikas neprarastų motyvacijos toliau viskuo domėtis ir mokytis. Joris nuo 4 metukų sportuoja karate, yra iškovojęs pirmą vietą savo amžiaus grupėje. Su tėčiu dažnai keliauja į areną pasižiūrėti krepšinio, domisi šia sporto šaka ir seka tiek Europos krepšinio tiek NBA lygos naujienas.

Žymių krepšininkų staigmena

Vaiko mamai užsiminus apie Jorio norą susitikti su garsiais krepšininkais bei turėti nuosavą išmanųjį telefoną, Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis suskubo į Kauną kur ir įteikė vaikui išsvajotą telefoną. Susitikimo metu vaikai daug klausinėjo žaidėjų apie jų karjeras, krepšinio subtilybes, jų priešvaržybinę rutiną ir vaikystėje patirtus išbandymus krepšinio aikštelėje. M. Kuzminkas ir A. Gudaitis motyvavo vaikus visada siekti savo tikslo, nepasiduoti jei nesiseka ir atrasti mylimą sporto šaką.

Padėka 

Norime nuoširdžiai padėkoti M. Kuzminskui ir A. Gudaičiui už laiką kurį skyrėte šiai šeimai, už palaikymą ir dėmesį vaikams. Taip pat didelis Ačiū visiems, kurie vasario mėnesį dalyvavo labdaringame renginyje – už jo metu surinktas aukas fondas pasirūpino Jorio svajonės išpildymu. Dėkojame “TOPO CENTRUI” ir jo vadovui Aurelijui Rusteikai už svarią paramą išpildant vaikų svajones turėti išmaniuosius prietaisus bei restorano “Grill London” komandai už šiltą priėmimą ir skanius pietus susitikimo metu!

Video medžiaga ir nuotraukos: Marius Žičius

 

.