Dar Rugsėjo pabaigoje Rimanto Kaukėno paramos grupė sulaukė garsios muzikos grupės “G&G sindikatas” lyderio Gabrieliaus Liaudansko-Svaro pasiūlymo padovanoti vaikui ar šeimai techniškai tvarkingą automobilį. Tą kartą fondas suskubo ieškoti laimingojo, kuriam ši dovana praverstų kasdieninėje veikloje. Pavykus susisiekti su onkologine liga sirgusiu ir neseniai pasveikusiu Karoliu bei sužinojus, kad vaikinas neseniai išsilaikė teises vairuoti, bet automobilio neturi, fondas pradžiugino jį geromis naujienomis, o nuo spalio pradžios jis gatvėmis važinėjasi jau nuosavu automobiliu.

Iš vaikų globos namų į ligoninės palatą

Nuo sunkios onkologinės diagnozės praėjo daugiau nei trys metai. Karolis, kuris didžiąją dalį savo vaikystės kartu su broliais ir seserimis praleido vaikų globos namuose savo išgyvenimus pasakoja nedaugžodžiaudamas. Vaikų namus iškeisti į ligoninės palatą ir varginantį gydymą buvo labai sunku. Laimei, chemoterapijos kursai, kojos kaulo operacija dabar yra tik nemalonūs prisiminimai, kurie tik skatina dar labiau stengtis visose gyvenimo situacijose. Šiandien dieną Karolis gyvena tarp Kauno ir mažo Šakių miestelio, kuriame jo kas kart laukia nauja šeima. Artimą ryšį su seserimis ir broliais palaikantis Karolis džiaugiasi nauju gyvenimo etapu ir stengiasi kabintis į gyvenimą studijuodamas perspektyvias su informatyviomis technologijomis susijusias studijas Kauno kolegijoje, rūpinasi savo sveikata skirdamas laiko kojos reabilitacijai bei leidžia laiką su draugais.

Staigmenos, kurios ilgai išliks atmintyje

Rimanto Kaukėno paramos grupė Karolį stebina jau antrą kartą – vaikinas prieš sunkią ligą daug sportavo, svajojo apie krepšininko karjerą, tad prieš kelis metus Karolį palatoje aplankė vienas garsiausių krepšininkų Žydrūnas Ilgauskas įteikęs vaikinui savo atstovaujamo NBA klubo atributiką. Nepaisant diagnozės, kuri Karoliui buvo itin stiprus smūgis lėmęs svajonių subyrėjimą į šipulius, vaikinas šiandien mėgaujasi kiekviena diena. Sulaukęs žinios, kad jam, neseniai išsilaikiusiam teises vairuoti bus padovanotas automobilis, Karolis neslėpė nuostabos ir nuoširdaus džiaugsmo.

Gera daryti gera

Spalio pradžioje į Kauną atvykę vienos didvyriškiausių profesijų atstovai, priešgaisrinės tarnybos atstovai Marius Peseckas ir Aurelijus Lipinskas atviravo, kad gyvenimas kartais būna negailestingas, tad reikia daryti jį šviesesniu, reikia dalintis, padėti kitiems. Savo profesijoje daug nelaimių ir sėkmingų istorijų matę vyrai džiugina vaikus jau ne pirmą kartą. “Asmeninė patirtis ir tikriausiai stiprus vidinis jausmas mus kas kart atveda į gražius darbus. Esame suorganizavę vaikams keletą iniciatyvų, kurių metu pakvietėme sveikatos sutrikimų turinčius vaikus susipažinti su gaisrininkų kasdienybe ir technika, esame finansiškai padėję šeimoms, kai to labai reikėjo. Nereikia pačiam būti labai turtingu, kad galėtum padėti kitam, paprasčiausiai reikia turėti noro tai daryti” , – apie kilnias iniciatyvas kalbėjo Karoliui automobilį nusprendęs padovanoti Aurelijus, kurio vienas iš pomėgių yra gaisrininkų kasdienybės įamžinimas meninėse fotografijose.

“Sulaukęs skambučio, kad yra automobilis, kurį reikia utilizuoti nusprendžiau jį apžiūrėti. Pamatęs, kad šiek tiek investavus į šį automobilį, jis dar tikrai gali tarnauti, nusprendžiau jį kam nors atiduoti” , – apie istorijos pradžią pasakojo ne tik žmonių gyvybes gelbėjantis, bet ir daug amatų išmanantis, savo smulkų verslą turintis Aurelijus.

Aurelijus teigė, jog didelis nuopelnas, kad ši mašina atsirado Kaune pas Karolį yra Gabrieliaus Liaudansko – Svaro, kuris jau daug laiko yra šalia fondo veiklos nuopelnas: “Pasikalbėjau su geru bičiuliu Gabrieliumi, kuris ir pasiūlė kreiptis į Rimanto Kaukėno fondą. Automobilį pilnai paruošiau atidavimui, pakeičiau tepalus, praėjome techninę apžiūrą, apdraudėme. Nudžiugau, kad fondas rado vaikiną, kuriam šis automobilis padės kasdieninėje veikloje. Automobilis yra techniškai tvarkingas, tad Karolis galės be baimės važinėtis”, – sakė Aurelijus.

“Automobilis yra pilnai paruoštas, bet net ir nutikus nelaimei ar gedimams, aš pažadėjau Karoliui padėti, sutaisyti, pakeisti detales, jei reikės, padažyti. Žinoma linkiu, kad mano paslaugų jam šiuo klausimu neprireiktų, bet ištikus bėdai visada operatyviai padėsime. Apsikeitėme su Karoliu telefonų numeriais, tad manau, pabendrausime ir ne tik su automobiliu susijusiais klausimais” , – sakė Aurelijaus kolega, savo automobilių servisą Kaune turintis Marius.

Suvokti, kas įvyko reikėjo laiko

Aurelijui ir Mariui įteikus automobilį, Karolis santūriai, bet su šypsena veide dėkojo už didelę dovaną. Kitą dieną fondui susisiekus su Karoliu ir paklausus, kaip sekasi važinėtis, vaikinas atviravo, kad tik dabar, praėjus dienai po svajonės išpildymo, jis pradėjo suvokti kas įvyko: “Jau spėjau pavežioti savo brolį. Dabar tik pradedu suvokti kas įvyko, labai džiaugiuosi šia dovana. Brolis nustebęs sakė man “Na, tau ir sekasi” “, – telefonu kalbėjo džiūgaudamas Karolis.

Aurelijus ir Marius linkėjo Karoliui saugių pasivažinėjimų ir svarbiausia sveikatos, kuri leistų vaikinui gyventi pilnavertį gyvenimą. Prie linkėjimų prisideda ir Gabrielius, ir Rimanto Kaukėno paramos grupė! Saugių kelionių!

Visi norintys prisidėti prie sunkiai sergančių vaikų svajonių išpildymo ir reikalingos pagalbos jiems, galite tai padaryti pervesdami norimą auką rekvizitais apačioje:

Mokėjimo paskirtis: Auka/Parama vaikams

Rimanto Kaukėno paramos grupė

Kodas: 302721009
Sąskaitos nr. (IBAN): LT984010042502981574
Bankas – Luminor
SWIFT: AGBLLT2X
Registracijos adresas: J. Baltrušaičio g. 9-138, LT-06145 Vilnius

Nuotraukos ir video medžiaga: Danielius Kerbelis

 

.