Rugpjūčio 6 d. Kauno Akropolio Forum Cinemas vyko labdaringa režisieriaus Mariaus Markevičiaus filmo “Kita svajonių komanda” peržiūra, kurioje dalyvavo ne tik legendiniai Lietuvos krepšininkai, bet ir dabartinės Lietuvos vyrų krepšinio komandos žaidėjai. Renginys buvo skirtas išlydėti krepšinio rinktinę  į Pasaulio čempionatą Kinijoje bei kartu prisidėti prie kilnios Rimanto Kaukėno paramos grupės veiklos – palaikyti ir paremti su vėžiu kovojančius Lietuvos vaikus. Renginio metu su sunkiomis ligomis kovojantys vaikai ir jų tėveliai bei kiti svečiai turėjo progą pabendrauti su iš JAV atvykusiu filmo režisieriumi ir Lietuvos krepšinio pasaulio atstovais, pamatyti dar kartą atgimusią “Kitą svajonių komandą”.

Jau tradicija tapę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir Rimanto Kaukėno paramos grupės vaikų vasaros susitikimai šį kartą kėlėsi už ligoninės ribų. Fondo atstovai teigia, kad tokios patirtys ir pramogos, ištrūkimas iš ligoninių ir namų, leidžia pacientams ir jų tėveliams atsipalaiduoti, bent trumpam pamiršti apie visas esamas bėdas.

Filmo peržiūroje vaikai linkėjo žaidėjams pergalių, o krepšininkai ir treneriai nestokojo gerų žodžių fondo veiklai bei linkėjo vaikams būti sveikiems ir laimingiems.

Kita svajonių komanda – 2012 m. JAV sukurtas dokumentinis filmas apie Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės 1992 m. Barselonoje iškovotą bronzos medalį, šalies viltis ir istorinį kontekstą.

Filmo režisierius – Marius Markevičius, išaugęs lietuvių išeivių šeimoje Los Andžele.

Filmas sulaukė didelio teigiamo dėmesio ir Lietuvoje, ir JAV, kur buvo pristatytas ne viename festivalyje.

Tai filmas apie Lietuvos kelią į nepriklausomybės atgavimą ir krepšinį, kaip šio reiškinio dalį. Pasakojama apie rinktinės kelią į 1992 m. olimpines žaidynes Barselonoje, kur rinktinė pirmą kartą žaidė už nepriklausomą Lietuvą. Barselonoje pasaulis išvydo, kad ne tik JAV turi savo svajonių komandą. Buvo ir kita, apie kurią lietuviai svajojo 50 okupacijos metų. Lietuva, dalyvavusi jau kaip nepriklausoma valstybė, mažajame finale pranoko Sovietų Sąjungos krepšininkus. Filme pasakojama ne tik apie sportą, jame netrūksta ir politinių motyvų – kalbama, kokios svarbios lietuviams buvo olimpinės žaidynės, simbolizavusios išsilaisvinimą iš okupacijos.

PADĖKA
Norime nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie šio renginio įgyvendinimo: Mariui Markevičiui už nuostabią labdaringą idėją, kurios metu vaikams buvo surinkta net 1290 eurų! Šarūnui Marčiulioniui ir Algirdui Ramaškai už didelę ir itin svarią pagalbą įgyvendinant filmo peržiūrą, Lietuvos krepšinio federacijai ir visai komandai už tai, kad nepamirštate mūsų ir jau eilę metų atiduodate savo dėmesį mažiesiems pacientams, “Lays Lietuva” ir “Volfas Engelman Studija” už traškučius ir gaiviuosius gėrimus mūsų svečiams, Forum Cinemas, kad prėmėte mus į savo namus, Lithuanian World Arts Council už svarią paramą vaikams bei Balui Šmigelskui už puikią renignio eigą!
Kiekvieno iš Jūsų indėlis čia buvo labai svarbus – tik susivienyję mes galime suteikti vaikams neužmirštamas akimirkas!
 
Už nuotraukas dėkojame Gustinai Keturakytei