Šiauliai Lietuvai žinomi kaip Saulės miestas, tačiau kartu šis miestas yra iškilaus filosofo ir mąstytojo profesoriaus Stasio Šalkauskio namai. Stasio Šalkauskio asmenybės reikšmė Lietuvai yra didžiulė. Jis – ne tik vienas garsiausių Tomo Akviniečio tyrinėtojų, kultūros filosofijos pradininkas bei solidi lietuviškosios edukologijos figūra, bet ir paskutinis tarpukario Lietuvos intelektualinio židinio – Vytauto Didžiojo universiteto – rektorius.

Skirtingos išminties spalvos

Gyvenime išmintis atsiskleidžia įvairiomis aplinkybėmis ir atspalviais, tad ir šventėje ji atsiskleidė trimis formomis. Žvelgėme į šalkauskiškąją išmintį ir per rimtus apmąstymus, klausydamiesi pasaulyje pripažintų intelektualų minčių, ir per humorą.

Gegužės 11–12 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko konferencija „Kultūros filosofija ir prigimtinė teisė“ skirta geriau pažinti šiandien menkai žinomą, bet tarpukario Lietuvoje plačiai nagrinėtą Stasio Šalkauskio prigimtinės teisės mokyklą. Konferencijos metu buvo nagrinėjami moralės ir rinkos ekonomikos santykis bei klausomasi įžvalgų, kuriomis dalinosi užsienio ir Lietuvos intelektualai: Princetono universiteto profesorius Jose Colen, Tomo Moro instituto prezidentas Andrew Hegarty, arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, Alvydas Jokubaitis, Egidijus Aleksandravičius, Vytautas Ališauskas, Vytautas Radžvilas, Vladimiras Laučius, Donatas Puslys, Eduardas Eigirdas ir kitos Lietuvos kultūrinę, intelektualinę bei politinę mintį formuojančios asmenybės.

Labdaringas Intelektualaus humoro vakaras

Stasys Šalkauskis buvo klasikinių dorybių gynėjas ir ydų kritikas. Todėl gegužės 12 d. Šiauliuose įsikūrusioje koncertų salėje “Saulė” vyko intelektualaus humoro vakaras, kurio metu Lietuvoje gerai žinomi aktoriai Giedrius Arbačiauskas, Algirdas Dainavičius, Aušra Štukytė ir Ramūnas Cicėnas skoningai pašiepė tuštybę, perdėtą vartotojiškumą ir nesąžiningumą bei palietė visuomenėje garsiai nagrinėjamas patyčių problemas. Humoro vakaras dovanojo gerą nuotaiką ir brandžias mintis, o už bilietus surinktos lėšos atiteko Rimanto Kaukėno paramos grupės globojamiems sunkiai sergantiems vaikams.

Renginio metu fondo atstovai įteikė padėkas ir už labdaringą iniciatyvą dėkojo paramos grupės savanorei Laurai Samulionytei,  Šiaulių miesto mero padėjėjui Audriui Narbutui bei visiems, kurie negailėjo laiko ir pastangų kilniems tikslams įgyvendinti.

Padėka  

Rimanto Kaukėno paramos grupė nori nuoširdžiai padėkoti visai organizacinei ir kūrybinei komandai, kuri prisidėjo prie labdaringo humoro vakaro – režisierei Marijai Simonai Šimulynaitei, aktoriams G. Arbačiauskui, A. Dainavičiui, A. Štukytei ir Ramūnui Cicėnui, „Stasio Šalkausko išminties šventės“ globėjui arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui, Šiaulių miesto savivaldybei, Šiaulių universitetui, Stasio Šalkauskio paveldo puoselejimo asociacijai, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijai ir portalui Bernardinai.lt.