Gera daryti gera. Taip dažnai sakoma apie labdaros renginius. Šiuos žodžius penktadienį kartojo ne vienas garsus žmogus – sostinės „Pirklių klube“ vyko krepšininko Rimanto Kaukėno paramos grupės surengtas Gala labdaros vakaras.

„Šio labdaros vakaro idėja – suburti mūsų visą bendruomenę, pasidalinti kartu nuveiktais darbais bei tuo pačiu įprasminti tai tęsiant kilnią misiją – rinkti aukas Kauno klinikoms reikalingai medicininei įrangai – specialioms adatoms ir grąžtui, kurių dėka vaikams atliekamos trepanobiopsijos procedūros nebūtų tokios skausmingos. Noriu padėkoti visiems, kurie nelieka abejingi Lietuvos mažiesiems ligoniukams, padeda jiems išgyventi sunkią diagnozės traumą ir suteikia jiems taip reikalingą pagalbą“, – kviesdamas svečius į labdaros renginį sakė fondo steigėjas, krepšininkas Rimantas Kaukėnas.

Prisidėti prie kilnios iniciatyvos panoro daug žmonių – šventiniame renginyje buvo galima sutikti verslo, politikos, meno, sporto ir pramogų pasaulio atstovų.

„Džiaugiamės, kad jūsų širdžių pagalba mes visi galime padėti sergantiems vaikams“, – į susirinkusius kreipėsi vakaro vedėjas Jonas Radzevičius. Susirinkusiems jis priminė apie kilnią, neseniai 6-erių metų gimtadienį paminėjusio R.Kaukėno fondo veiklą. Per šį laiką fondas suteikė reikšmingą pagalbą 43 sunkiai sergantiems vaikams, išpildė daugiau nei 100-o vaikų svajones, suorganizavo per 50-imt renginių mažiesiems, įvykdė 86 iniciatyvas renkant lėšas vaikams.

Renginio pradžioje vakaro vedėjas Jonas Radzevičius taip pat perskaitė labai jautrų laišką, kuriame savo mintimis apie sunkią patirtį ir kovą su vėžiu dalinosi anapilin iškeliavusio Edgaro mama.

Apie paramos grupės veiklą renginio metu prakalbo ir jos steigėjas R. Kaukėnas. Dėkodamas susirinkusiems jis papasakojo savo šeimos istoriją – apie tai, kaip sužinojęs, kad jo tėvui liko nedaug gyventi, jis pajautė, kaip žemė slysta iš po kojų. „Po šios žinios daug kas pasikeitė“, – kalbėjo R.Kaukėnas. „Tėvas buvo griežtas, stiprus, buvo darboholikas, užsispyręs, bet labai dosnus. Pamenu, buvau mažas, energingas ir vis ką iškrėsdavau. Nors nuolat išsisukdavau, už mane velnių gaudavo brolis – jis buvo aukštesnis, lėtesnis, nors aš jį visuomet stengiausi aplenkti.

Augau nieko nebijodamas. Norėjau žaisti krepšinį, tačiau tėvas man pasakė, kad neišeis. Kad esu per mažas. Nuo to laiko visuomet norėjau įtikinti tėvą, kad galiu. Nuo tos dienos įsikandęs dantimis laikiausi minties, kad galiu žaisti. Paskui atėjo laikas, kai tą įrodžiau visiems – tiek Italijoje, Ispanijoje, Belgijoje – kur tik nežaidžiau. Galiausia tėvas pasakė man, kad didžiuojasi manimi, kad didžiuojasi tuo, ką pasiekiau.

Vėliau atėjo labdaros laikas. Man daug kas sakė – nieko iš to nebus, sakė, kad noriu tai daryti tik tam, kad pasirodyčiau prieš kitus, kad niekas čia nefunkcionuos. O man nuo to motyvacija tik liejosi per kraštus. Praėjo šešeri metai nuo įkūrimo. Noriu dirbti taip, kad įrodyčiau visiems skeptikams, kad tai reikalinga ir svarbu. Man tai reiškia tiek pat, kiek pakliūti į olimpiadą“, – iš jaudulio virpančiu balsu kalbėjo R.Kaukėnas, o jo akyse vis kaupėsi ašaros, graudinančios ir vakaro svečius.

Kilnaus renginio iniciatorius keliems svečiams atsidėkojo ypatinga dovana – simboliniu labdaros ir gėrio bumerangu. Pasak jo, kuo daugiau gėrio skleidi, tuo daugiau jo sugrįžta. Šį apdovanojimą už itin svarią paramą sunkiai sergantiems vaikams fondo steigėjas įteikė papuošalų dizainerei, fondo savanorei Elvyrai Monginienei, “Small planet” vadovui Vytautui Kaikariui ir nuo pat fondo įsikūrimo veikloje dalyvaujančiam “Avia Solutions Group” savininkui Gediminui Žiemeliui. Tarptautinio verslo atstovas G. Žiemelis su svečiais pasidalino savo mintimis apie fondo veiklą ir pagalbos vaikams svarbą.

Čia viso vakaro metu susirinkusiems koncertavo ir žinomi atlikėjai, su svečiais savo kūryba dalijosi atlikėjai Merūnas Vitulskis, Vaidas Baumila, Viktoras Woop ir „Electric Ladies“. Deimantės vaikų madų teatro mergaitės ir garsios viešnios su savo atžalomis pristatė prekinio ženklo „Minimi“ drabužių kolekciją. Iliuzionistas Modestas Wizard džiugino svečius paslaptingais pasirodymais. Svečiai buvo kviečiami dalyvauti aukcione, kurio metu už auką vaikams buvo parduodama žinomų sportininkų atributika – NBA krepšininko LeBrono Jamesaso, futbolininko Cristiano Ronaldo marškinėliai, krepšininkų Šarūno Jasikevičiaus ir Mindaugo Kuzminsko marškinėliai, Benedikto Vanago medalis parsivežtas iš Dakaro, kamuoliai su Kauno „Žalgirio“ žaidėjų parašais, ledo ritulininko Dariaus Kasparaičio ledo ritulys bei fondo steigėjo, krepšininko Rimanto Kaukėno marškinėliai.

Aukciono metu vaikams buvo paaukota 20 050 eurų.

PADĖKA BENDRUOMENEI

Prie labdaringo renginio prisidėjo jau daug laiko fondo veikloje dalyvaujantys partneriai ir rėmėjai. Rimanto Kaukėno paramos grupė nori nuoširdžiai padėkoti rėmėjams, kurie pasirūpino, kad kiekvienas svečias iš renginio išeitų su gražiomis dovanomis. Dėkojame “Elvyra Design” ir “Bulkowskiy jewelry” už nuostabias Gėrio musytes, kuriomis svečiai galėjo pasipuošti renginio metu. Kosmetikos prekiniams ženklams “Bioderma” ir “Esthederm” bei  Kristinai Tučkutei už “It’s Secret by Kristina Tučkute” grožio dovanas. Taip pat dėkojame Pasaulio kikbokso čempionui, Europos MMA čempionui ir daugkartiniui Lietuvos ir kitų tarptautinių čempionatų nugalėtojui Sergėjui Maslobojev-Kuvaldai už galimybę svečiams kartu pasitreniruoti sporto klube “Sparta Combat Fitness”.

Už įspūdingas renginio dekoracijas dėkojame “Floristai ant ribos” floristui Antanui Mažonui.

Labdaros vakaro idėją palaikė ir sunkiai sergantiems vaikams aukojo ne tik renginio svečiai, bet ir jų atstovaujamos įmonės ir organizacijos. Už didelę paramą AČIŪ tariame “Avia Solutions Group”, “Small Planet”, “Skycop”, “Gera dovana”, “Grill London”, “Antano Guogos paramos fondui” ir “iLunch”.

Už nuostabią renginio programą nuoširdžiai dėkojame atlikėjams Merūnui Vitulskiui, Vaidui Baumilai, Viktorui Woop, Electric Ladies, iliuzionistui Mantas Wizard, vedėjui Jonui Radzevičiui, Deimantės vaikų madų teatrui, aprangos prekiniam ženklui “Minimi”, už pasirodymą taip pat dėkojame Tatjanai Lavrinovič su dukra Emily, Dianai Dargienei su dukra Une ir Aušrai su dukrele. Už makiažą mažosioms šokėjoms dėkojame šaunioms visažistėms Jūratei “Makeup By Goldilocks” ir Aniai “ManaM Makeup artist”.

Dėkojame visiems ir kiekvienam iš Jūsų, kurie prisidėjote prie šio renginio vardan kilnaus tikslo – padėti vaikams, kurių gyvybei gresia pavojus.

Akimirkas įamžino:

Fotografas Vilmantas Morkvėnas ir www.silverprint.lt fotografai Viktorija Karpovaitė ir Ernestas Tatlauskas.

Video medžiaga: Arminas Vareika

.