Bėgimas jau seniai yra daugiau nei tik dalyvavimas varžybose ar geras laikas sau. Rimanto Kaukėno paramos grupės komandai „Aplenkime vėžį“ – tai galimybė išpildyti mažųjų ligoniukų svajones. Fondas, kaip ir kiekvienais metais dalyvavo „Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime“ ir taip įprasmino 2017 metus bėgant už sunkiai sergančius vaikus.

Esu labai laimingas, kad mūsų fondui pavyksta gerumą ir šilumą skleisti ištisus metus. Didžiausias visų metų įvertinimas mums yra žmonės, kurie palaiko mūsų veiklą, išklauso ir išgirsta skaudžias vaikų istorijas bei padeda jiems. Džiaugiamės, kad ir šis prasmingas bėgimas palietė daugelio dalyvių širdis“, – savo mintimis dalinosi fondo įkūrėjas, krepšininkas Rimantas Kaukėnas.

Adelei reikia liemenės-vaikštynės

Šiais metais sunkiai sergančiais vaikais besirūpinantis fondas bėgimą delegavo dviejų sunkiai sergančių vaikų istorijoms. Vienas iš bėgimo tikslų buvo padėti mažajai Adelei, kuriai pažintis su pasauliu prasidėjo reanimacijoje. Adelės mamai 38 nėštumo savaitę visiškai atsiskyrė placenta, teko skubiai operuoti ir gelbėti abejų gyvybes. Dažniausiai po visiško placentos atsiskyrimo kūdikiai neišgyvena. Laimei, Adelė jau skaičiuoja trečius savo gyvenimo metus, šypsosi ir myli gyvenimą. Tačiau mergytei dėl deguonies trūkumo atrofavosi smegenys, buvo diagnozuotas diskinezinis cerebrinis paralyžius su stipriu raidos atsilikimu. Adelei sunku judėti, o ką jau kalbėti apie paprastą vaikščiojimą. Todėl mergaitei yra reikalinga speciali liemenė-vaikštynė, kurią fondas ir planuoja padovanoti už bėgimo metu surinktas aukas.

Pauliaus svajonė – kompiuteris mokslams

„Aplenkime vėžį“ komanda bėgimą delegavo ir berniuko vardu Paulius svajonės išpildymui. Paulius gyvena daugiavaikėje šeimoje. 13-mečiui berniukui buvo diagnozuotas galvos smegenų auglys. Dėl sunkios ligos, vaikui buvo skirtas namų mokymas. Daug pagalbos mokantis vaikas sulaukia iš vyresnių brolių, seserų ir tėvų. Pasak Pauliaus mamos, šiuo metu vaikas svajoja apie nešiojamą kompiuterį, kurio dėl sunkios finansinės padėties šeima neišgali nupirkti. Mama tikisi, kad šis prietaisas bus naudingas ir tobulėjimui, tad Pauliaus svajonę įvardina ir kaip reikalingą priemonę mokslams.

Džiaugiamės, kad šiais metais mūsų komandą papildė dar daugiau šaunių žmonių! Didelis AČIŪ renginio organizatoriams “Vilniaus maratonas”, merginų krepšinio komandai “Vilkmergė”​, restoranų tinklo “Grill London” kolektyvui, daininkui Gabrieliui Liaudanskui – SVARUI ir jo žmonai Rimai Liaudanskienei, sportininkui Sergej Maslobojev, Airinei Juodrytei, Ernestui Česoniui, Elvyrai Monginienei, Tatjanai Lavrinovich, Evelinai Šiaulienei, Arminui Vareika ir visiems, kurie neliko abejingi sunkiai sergantiems vaikams ir jų svajonėms, nes būtent visų jūsų nuoširdus palaikymas ir parama virs stebuklu Adelei ir Pauliui.