Rimanto Kaukėno paramos grupei sulaukus Vilniaus Santaros ligoninės daktarų prašymo padėti įsigyti labai svarbų gyvybės palaikymo monitorių, kuris yra reikalingas vaikų onkohometologijos skyriui, fondo partneriai, įmonė “EBV Finance” nusprendė aprūpinti ligoninę būtinu prietaisu, tad jau vasario pradžioje šis prietaisas buvo operatyviai pristatytas į vaikų skyrių.

Pasak sveikatos specialistų, šiuo metu turimi gyvybės monitoriai jau yra ganėtinai seni, vienas iš jų yra netinkamas naudoti, o jų poreikis yra labai didelis.

“Man labai džiugu, nes savo rankose aš laikau visą gyvenimą, gyvenimą paciento, kuris patenka pas mus į skyrių. Šis aparatas, kuris nors ir mažas, kompatiškas ir dailus, fiksuoja visas žmogaus gyvybines funkcijas. Aš galiu daug anksčiau pamatyti, kas pas pacientą sutrinka – širdis, kvėpavimas ar pan. ir taip suteikti greitesnę pagalbą. Todėl, tai iš tikrųjų yra aparatas, kuris ligoninėje reiškia gyvenimą.” , – apie gyvybės monitoriaus svarbą pacientams pasakojo vaikų onkohometologijos skyriaus vedėja Sigita Stankevičienė.

“Turime keturis aparatus kaulų čiulpų transplantacijos poskyryje – trijų iš jų būklė patenkinama, bet vienas aparatas veikia sunkiai, priedų gamintojai nebegamina, tad mes labai prašėme visų fondų pagalbos įsigyti  naujausios technologijos aparatūrą” , – apie sistemos reikiamybę kabėjo vaikų slaugytoja Božena Mackevič.

Tiek ten dirbantys daktarai, tiek Rimanto Kaukėno paramos grupė tarią nuoširdų AČIŪ įmonei “EBV Finance”, kurie skyrė didelę paramą siekiant aprūpinti ligoninę svarbia sistema. Tikime, kad šis monitorius jau tą pačią dieną rado savo vietą vaikų skyriuje ir padeda akylai stebėti ten gulinčių pacientų sveikatos būklę.

Nuotraukos ir video medžiaga: Arminas Vareika

.