Lapkričio mėnuo visame pasaulyje dažnai minimas kampanijos “Movember” vardu. Būtent šį mėnesį vyrai yra kviečiami auginti barzdas, jų nesiskusti ir taip atkreipti dėmesį į sunkią prostatos vėžio diagnozę, skatinti prevenciją ir rūpinimąsi savo sveikata.

Vienas geriausių Lietuvos barberių Raimondas Pasternackis  kartu su visa “WOXX Barbers”  komanda ir krepšininko Rimanto Kaukėno paramos grupe 2018 metų lapkričio mėnesį įvykdė “30 val. Neužmerk akių kirpimų maratoną”. Ne vieną “Ultra trail” ir “Iron man” iššūkį įveikęs ir jį skyręs onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams Raimondas tiki, kad ši iniciatyva atkreipė daugelio vyrų dėmesį ir paskatins juos rūpintis savimi, o visos surinktos lėšos per 30 val., atliekant kirpimus, buvo tikslingai skirtos padėti vyrams, susidūrusiems su prostatos vėžiu.

2019 m. vasario pradžioje akcijos iniciatorius R. Pasternackis ir fondo atstovas Laimonas Šiaulys pristatė Vilniaus Santaros ligoninės onkourologiniam skyriui specialius raiščius skirtus vyrams po sudėtingų prostatos vėžio operacijų. Po šių operacijų, vyrai susiduria su šlapimo nelaikymo problema, kurią galima išspręsti būtent šių raiščių pagalba.

Pasak Onkourologijos skyriaus vadovo M. dr. Alberto Ulio, šie specialūs produktai yra naujiena, kurią norėtųsi padaryti valstybės kompensuojama pagalba vyrams, tačiau šiai dienai tai yra gan didelė prabanga pacientams.

“Artimiausiu metu mes skirsime didelį dėmesį daktarų apmokymams, kaip juos tikslingai ir sėkmingai reiktų įdėti. Gegužės mėnesį planuojame atrinkti pacientus, kuriuos galėsime pradžiuginti būtent Jūsų dovana. Aš tikiuosi, kad patys pacientai galės asmeniškai padėkoti Jums už paramą ir galbūt tai paskatins Sveikatos apsaugos sistemą pasidomėti šia svarbia priemone vyrams kovojantiems su prostatos vėžiu. Manau, kad šie raiščiai ateityje turėtų būti kompensuojami” , – už paramą dėkojo ir apie raiščių svarbą pasakojo onkourologijos skyriaus vadovas dr. A. Ulys.

“Ši akcija vyko pirmą kartą ir džiaugiamės, kad mus palaikė ne tik didelį mūsų pasitikėjimą turintis R. Kaukėno paramos fondas, bet ir daugelis žymių Lietuvos žmonių. Į kvietimą būti šios iniciatyvos dalimi atsiliepė nemažai mūsų klientų, kurie atvyko į mūsų saloną ir akcijos metu stengėsi atkreipti visuomenės dėmesį į rimtas vyrų ligas bei prevencijos būtinybę. 30 val. neužmerk akių maratonas buvo ne tik iššūkis mums, bet jis taip pat neša svarbią žinią – neužmerkime akių, neignoruokime svarbių sveikatos problemų, tikrinkimės, gyvenkime aktyvų ir pilnavertį gyvenimą, o išgirdus sunkią diagnozę, įveikime ją kartu ”, –  kalbėjo barberis R. Pasternackis.

Prie 30 val. truksiančios akcijos prisidėjo žymūs Lietuvos didžėjai Radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius, daininkas Donatas Montvydas, TV laidų vedėjas Mindaugas Rainys, kikbokso kovotojai Sergėjus Maslobojevas ir Henrikas Vikšraitis, futbolininkai Deividas Česnauskis ir Lukas Spalvis, muzikantas Martynas Levickis, TV laidų vedėjas ir žurnalistas Martynas Starkus, verslininkas Laurynas Žižys ir daugelis kitų.

„Tai yra tabu problema tarp vyrų, tad yra labai svarbu, kad vyrai nedelstų ir rūpintųsi savimi. Jeigu mes savim nepasirūpinsim, kaip mes galėsime pasirūpinti kitais?“ , – retorinį klausimą kėlė Kikbokso čempionas Sergejus Maslobojevas.

„Atstovaudamas vyrus, turiu būtinai visus paraginti nepamiršti tikrintis. Prostata yra tai, ką mes turime prižiūrėti, tikrinti ir kažkuria prasme būti ramūs dėl to, ar viskas su ja yra gerai. Ne tik dėl savęs, bet ir dėl artimųjų“, – kalbėjo dainininkas Donatas Montvydas.

Akcijos metu apie prostatos vėžį kalbėjo ir šią diagnozę išgirdęs Algis: „Tai nėra lengvai pastebima liga. Galėjau gyventi pilnavertį gyvenimą, jokių ženklų nepastebėjau. Pas daktarus vykau dėl vaistų, kuriuos turėjau vartoti dėl kraujospaudžio. Tą kartą daktarai pasiūlė pasitikrinti kraują, kurio rezultatai privertė keliauti į onkologinį skyrių. Išgirdęs diagnozę buvau sukrėstas, apėmė baisus jausmas“ , – apie ligą kalbėjo pozityvumo dažnai nestokojantis Algis.

Penktadienio vakarą į saloną susitinkusieji svečiai pabrėžė ir geros fizinės bei psichologinės vyro būklės svarbą. Apie tai pasisakė knygos „Neregėta Lietuva“ autorius Marius Jovaiša, ilgų nuotolių bėgikas Gediminas Grinius ir akcijos „Ūsai bėga“ iniciatorius Modestas Bacys.

„Raimondas jau ne vienerius metus savo išbandymus skiria su sunkiomis ligomis kovojantiems vaikams. Vėžys yra visų mūsų priešas ir visai nesvarbu, ar ši liga smogia vaikui, ar suaugusiam žmogui – mes turime padėti ir priminti, kad reikia tikrintis, negalime laukti. Tai yra didelė problema apie kurią dažnai tylime. Tikiuosi, kad vyrai, išgirs šią mūsų žinią ir neliks jai abejingi“ , – apie iniciatyvą kalbėjo fondo steigėjas, krepšininkas Rimantas Kaukėnas.

30 val. trukęs iššūkis prasidėjo penktadienį (lapkričio 16 d.) 9.00 val., o šeštadienį 15.30 val. buvo paskelbta akcijos pabaiga. Salono duris klietai varstė tiek dieną, tiek naktį – visos akcijos metu Sostinės centre įsikūrusiame salone skambėjo muzika, kurią dovanojo žymūs Lietuvos didžėjai DJ Mindaugėlis, Marius Šmitas, „Flaxen Beats“, Andrius Alien, Benua, DJ MeCool, „Kandy Killers“ ir Farma.

Su prostatos vėžiu kovojančių vyrų pagalbai buvo paaukota net 4754 eurai.

Nuotraukos: Valentinas Ryckovas ir Sauliaus Video

Video 1: Arminas Vareika

Video 2: Sauliaus Video

.