Visai neseniai Rimanto Kaukėno paramos grupė sulaukė berniuko vardu Nikita mamos laiško, kuriame ji aprašė skaudžią berniuko istoriją. Šiuo metu socialiniame būste Lentvaryje gyvenanti didelė šeima džiaugiasi kiekviena diena, bet finansinis nepriteklius priverčia kreiptis pagalbos į kitus.

Nuo kūdikystės pripažinta sunki negalia

Šeimos skaudi istorija prasidėjo Nikitai dar negimstant. Jau nėštumo metu buvo nustatytos vaisiaus smegenų anomalijos, nes dar nėštumo pradžioje moteris susirgo gripu.

Berniuko mamai Kristinai ir visai šeimai skaudu prisiminti, kas dėjosi jų mintyse ir širdyse, kuomet teko išgirsti liūdnas vaiko prognozes. “Buvo labai sunku laukti vaikelio ir būti nežinomybėje, kas bus su vaikeliu, kokios pasekmes lauks mažylio” , – išgyvenimus nėštumo metu prisiminė berniuko mama Kristina.

2015 m. balandžio 17 d. 20.14 val. Nikita išvydo pasaulį. Daktarai berniuko fizinę būklę įvertino 8-9 balais. Tą kartą vaikelis iš karto buvo paguldytas į patologijos skyrių. Vėliau buvo patvirtintos įgimtos CNS anomalijos, mikrocefalija, regos sutrikimas (akyčių tinklainės degeneracijos), diagnozuotas cerebrinis paralyžius, spazminė kvadriplegija. CNS formavimosi ydos: polimikrogirija, smegenėlių kirmino apatinės dalies teipoplazija, vidine hidrocefalija. Berniukas buvo gydytas naujagimių skyriuje, tirtas genetikų, o būnant pusės metukų vaikui buvo priskirta sunki negalia iš karto iki 18 metų.

Norint palaikyti stabilią vaiko būklę reikia begalės priemonių 

Suėjus vieneriems metams, Nikita susirgo ir sunkios formos epilepsija. Išvengti šių priepuolių arba bent sumažinti juos padeda tik hormonai, kurių berniukas turi suvartoti 15 buteliukų per mėnesį. Vaikui buvo labai reikalingas ir gleivių atsiurbėjas. Mama daug domisi ir išvyka į reabilitacijos centrą Adeli, kur vaikui būtų suteiktas gydymas leisiantis stabilizuoti ar net pagerinti jo dabartinę būklę.

Finansinis nepriteklius

Šeimoje auga dar 4 vaikai, tad jų namuose niekada nebūna liūdna. Nikitos broliai ir sesės yra sveiki ir labai aktyvūs vaikai, kurie labai rūpinasi vienas kitu. Šiek tiek paaugus vaikams, mamai šiandien dieną yra lengviau rūpintis negalią turinčiu berniuku, tačiau dėmesio ir priežiūros reikia visiems. Dėl sunkios finansinės padėties, šeimai yra labai sunku kas kart aprūpinti Nikitą reikalingais papildais ir sauskelnėmis, o ką jau kalbėti apie gydymus užsienyje, kuomet net parduotuvėje reikia rinktis pigiausią duonos kąsnį.

Gera daryti gera

Išgirdę šią istoriją, ištiesti pagalbos ranką sutiko fondo draugai “Grill London”, kurie pasirūpins, kad šeima būtų aprūpinta reikalingais papildais ir sauskelnėmis. Šiai situacijai abejinga neliko ir R. Kaukėno fondo globojamo vaiko mama. Nors pačiai neretai prireikia įvairios pagalbos, moteris visada pasiryžusi padėti šeimoms, kurių skausmas jai nesvetimas. Turėjusi nenaudojamą gleivių atsiurbeją, moteris pasiūlė jį padovanoti Nikitai. “Kadangi mano berniukas turi kitą įrangą, šios mes nenaudojame, tad su mielu noru ją dovanoju šeimai, kuriai jos labai reikia” , – kalbėjo Nikitos šeimos problemas suprantanti moteris.

Birželio 23 d. fondo atstovai aplankė šeimą Lentvaryje ir pristatė jiems medicininę įrangą, kuri tikime palengvins mažojo ligoniuko kasdienybę.

.