Šiandien visas pasaulis tarsi sustojo. Koronavirusas – kuris iš pradžių daug kam atrodė kaip dar vienas egzotinis, trumpalaikis, baimės nekeliantis įvykis – šokiravo visą pasaulį!  Trenkė it perkūnas, nepaisantis nei žmogaus statuso, nei užimamų pareigų, nei sveikatos būklės.

Dėl viruso susiklosčiusios dabartinės sąlygos gąsdina – negalime numatyti jo plitimo, negalime prognozuoti kaip ilgai jis užsitęs, kokia situacija bus rytoj… Galime tik džiaugtis, kad bent jau Lietuvoje aplinkybės privertė žmones atsigręžti vieniems į kitus: didžiosios kompanijos susivienijo it kumštis – technologijų pagalba išpjaustė apsauginius skydus, medicinines priemones, pradėjo netgi kurti plaučių ventiliatorius, kurių taip trūksta gydymosi įstaigose, mažesni prekiautojai pradėjo siūti apsaugines kaukes, restoranai siųsti maistą gydytojams, žmonės skatino vieni kitus likti namuose, aukojo savo paramą, rengė koncertus, atsivėrė dar didesnės galimybės viską įsigyti internetu neišeinat iš namų.

Visoje šioje sumaištyje psichologiškai ypač kenčia tie, kurių sveikatos būklė dar iki viruso kiekvieną dieną kėlė įtampą. Didelėje rizikos grupėje esantys onkologinėmis bei kitomis lėtinėmis ligomis sergantys pacientai šiandien kaip niekad bijo. Vėžiu sergančiais Lietuvos nepilnamečiais besirūpinanti buvusio krepšininko Rimanto Kaukėno paramos grupė taip pat nerimauja ir sulaukia daug užklausų iš šeimų su pagalbos prašymu padėti, aprūpinti juos apsauginėmis priemonėmis: „Mūsų globojami onkologinėmis ligomis sergantys vaikai yra aukščiausioje rizikos grupėje, todėl jaučiamės ypatingai atsakingi už šių vaikų ir jų šeimų saugumą. Tėvai labai nerimauja, jaučia, lyg jie būtų primiršti…“, – teigia fondo įkūrėjas Rimantas Kaukėnas. „Taip, kiekvienas bijome dėl savęs ir savo artimųjų, kolegų, darbuotojų net jei esame sveiki, o tai kaip nesijaudinti dėl vėžiu sergančių vaikų, kurių imuninė sistema ypatingai silpna?“ – nerimo neslepia buvęs krepšininkas.

Pasak fondo atstovų, Lietuvą jau pasiekė didelė siunta, kurios vertė siekia beveik 36 tūkstančius eurų – atkeliavo kaukės, vienkartiniai testai, respiratoriai, specialios aprangos. Šios priemonės jau iškeliavo į visus Lietuvos kampelius šeimoms, kuriose yra sunkiai sergantys vaikai. Didelę dalį, apie 500 vienetų, respiratorių, kaukių ir apsauginių kombinezonų fondas pristatys ir į Kauno klinikų vaikų ligų klinikos onkologinį skyrių bei suaugusių onkologinį skyrių. Tiek pat apsaugos priemonių yra skirta ir Vilniaus Santaros ligoninės vaikų onkohematologijos skyriui bei Nacionaliniam vėžio institutui. Suma, kuri buvo panaudota šioje ekstremalioje situacijoje buvo surinkta iš Juozo Kavaliausko atminimo fondo labdaros vakaro ir koncerto „Už pergalę gyventi 2019“ metu surinktų aukų.

„Iki šiandien į mus kreipėsi daugiau nei 100 šeimų, t.y. apie 400 asmenų, kuriuos aprūpinsime būtiniausiomis apsaugos priemonėmis. Žinoma, jų užteks tik labai ribotam laikui, vėliau, jeigu situacija nerims, būsime prisversti vykdyti papildomą užsakymą.“,  – savo mintimis dalinosi R. Kaukėnas.

Fondas nuoširdžiai dėkoja visiems žmonėms ir įmonėms, kurie jau pervedė aukas, o visus norinčius, bet dar nespėjusius to padaryti, skatina prisidėti. „Vėžio diagnozė niekur nedingo, tad iš visos širdies prašau visų prisidėti prie paramos. Patikiname, kad kiekvienas surinktas euras pasiekia tinkamus adresatus, o svarbiausia tai, kad ši parama gali išgelbėti ir daugelio pacientų gyvybes.“ – teigia fondo įkūrėjas.

Rekvizitai, kuriais galite paaukoti:

Rimanto Kaukėno paramos grupė

LT984010042502981574

Mokėjimo paskirtis: „PARAMA VAIKAMS-KORONAVIRUSAS“

Visą informaciją apie Rimanto Kaukėno paramos grupę rasite internetinėje svetainėje www.kaukenoparama.lt ir Facebook paskyroje „Rimanto Kaukėno paramos grupė“.

Nuotraukos: LXM media