Gegužės 4 d. Vilniaus ir Kauno priemiesčiuose “Southwestern Advantage Lietuva”  studentai jau trečią kartą vykdė labdaringą akciją, kurios metu rinko lėšas dar vienai bėdoje atsidūrusiai šeimai, siekė padėti žavingai merginai vardu Skaistė.

13-metei Skaistei Sinkevičiūtei 2018 metų pabaigoje buvo diagnozuota aneurizminė kaulo cista, kuri visiškai sunaikino tarp dešiniojo klubo ir kojos esantį kaulą, o vietoje jo, šiuo metu likęs tik kraujo prisipildęs navikas.

“Pacientė kreipėsi į gydytojus, pastebėjusi dešinės kirkšnies srityje esantį gumbą, taipogi ją vargino skausmingumas darinio vietoje bei skausmas vaikštant dešinio klubo srityje, negalėjo paeiti ilgesnių atstumų dėl skausmo.
Atlikus ištyrimą- vaizdinius tyrimus, tame tarpe ir kompiuterinę tomografiją bei magnetinį rezonansą- diagnozuotas masyvus navikas dešinio klubakaulio priekinėje dalyje, apimantis ir suardantis gaktikaulio viršutinę šaką, klubakaulio sparno priekinį kontūrą, gūžduobę, plintantis ir infiltruojantis klubo sąnarį ( 12,2×6,7×6,7 cm). Histologiškai navikas gėrybinis- aneurizminė kaulo cista, tačiau dėl savo dyžio, suardytų kaulinių ir sąnario struktūrų- ypač invalidizuojantis. Gydymui taikyta naviko embolizacija, tačiau efekto negauta. Navikas didėjantis, išlieka didžiulė lūžimo rizika, pacientė gali judėti tik su pagalbinėmis priemonėmis ir tik namų ribose, išlieka skausminis sindromas. Operacinis gydymas negalimas dėl  naviko labai stipraus kraujingumo ir labai didelės rizikos masyviam kraujavimui. Tolesniam gydymui indikuotinas specifinis vaistas, kuris, tikimasi, paspartintų naviko mažėjimą, sumažintų kraujavimo riziką ir tuomet galima būtų taikyti operacinį gydymą. Tačiau šis vaistas nėra kompensuojamas sergant šia liga ir jo apraše nėra įrašyta indikacija būtent šio naviko gydymui, todėl tikėtis, jog jis bus kompensuotas nėra realu. Kadangi pasaulinėse rekomendacijose tai pirmo pasirinkimo vaistas, skiriamas nesant laukiamo efekto atlikus naviko embolizaciją, tikimasi, jog jį paskyrus bus gautas laukiamas teigiamas efektas” , – Skaistės situaciją komentavo daktarė Sonata Argustaitė.

Mergaitės šeimos finansinė padėtis ypač sunki, gydymui svarbūs medikamentai jiems sunkiai įperkami, o ką jau kalbėti apie kitas slaugos priemones.

„Džiaugiamės, kad Southwestern Advantage Lietuva studentai jau trečius metus iš eilės organizuoja akciją, kurios metu lėšas renka būtent mūsų fondo globojamiems vaikams ir jų šeimoms. Šie jauni žmonės daro tikrus stebuklus ir mes turime puikių pavyzdžių. Praeitais metais lėšos buvo renkamos regos vėžį turinčiam Daniilui. Būtet studentų labdaringa iniciatyva ir visų žmonių supratingumas leido šiam mažyliui keliauti į Šveicarijoje esančią ligoninę ir ten gauti svarbų gydymą, kuris šiai dienai yra gan sėkmingas. Iki šiol turime galimybę rūpintis galvos auglį turinčia Elija, kuri kartu su mama atvira širdimi priima svarbią paramą, kada jos labai reikia. Tai yra stundetų ir visų geros valios žmonių nuopelnas už kurį esame labai dėkingi. Šiais metais mes turime Skaistę ir sudėtingą mergaitės atvėjį, tad tikime ir viliamės, kad žmonės neliks abejingi ir šiais metais taip pat prisidės prie svarbių medikamentų bei kitų būtinų priemonių mergaitės slaugai. Šiai šeimai mūsų pagalbos tikrai labai reikia. Finansinė situacija yra labai prasta, o dar ir visas gydymas laukia. Šeimai labai sunku“ , -prisidėti prie paramos Skaistei prieš akciją ragino fondo steigėjas Rimantas Kaukėnas.

Nekompensuojami medikamentai, kurių Skaistei reikės po atlikto gydymo:

– Xgeva 120mg injekcinis tirpalas 1.7ml (kaina 381.52 eurai). Vieno buteliuko užtenka mėnesiui.

– Kalcio su vitamino D preparatu (kaina 35 eurai). Tablečių pakanka mėnesiui.

 

Akcijos metu prie pagalbos Skaistei prisidėjo šimtai žmonių, o auka siekė net 16 377,87 eur.

Norime labai padėkoti visiems studentams už nuoširdžią pagalbą ir laiką, kurį skiriate kilniems darbams. Ačiū visiems gyventojams, kurie atvėrė savo namų duris, tikėjo ir pasitikėjo studentais bei paaukojo reikalingam Skaistės gydymui!

Notraukos ir video medžiaga: LXM Media