Ketvirtadienio rytą Vilniuje, klube „Lemon Gym“ dainininkas ir muzikos kūrėjas Stanislavas Stavickis-Stano pristatė savo knygą „Kodėl aš“. Tai atviras ir sukrečiantis biografinis romanas, kuriame dainininkas pasakoja apie 2018 metais išgirstą kraujo vėžio diagnozę ir jos pažadintus visiškai nelauktus, sielos gilumoje dešimtmečius tūnojusius jausmus, sudėtingą sveikimo etapą ir žinią, kad liga pasitraukė. Savo baimę, įtampą, tikėjimą, nusivylimą Stano knygoje pavertė stulbinančiai atviru, jautriu ir kinematografišku, humoro kupinu pasakojimu. Jis sako, kad tai knyga ne apie vėžį,  tačiau, ko gero, kiekvienam susidūrusiam su šia diagnoze ir jų artimiesiems daugelis knygoje aprašomų jausmų ir išgyvenimų pasirodys pažįstami.

ĮSIGYTI KNYGĄ

„Tik susirgęs vėžiu supratau, kiek turiu savyje juodumo, su šia knyga bandžiau išsivalyti. Tikiuosi pasidariau geresnis, ar bent jau einu tuo keliu“, – pristatydamas knygą sakė Stano.

Pristatymo vedėjas, geras dainininko bičiulis, aktorius Marius Jampolskis prisiminė, kaip vieną naktį, bevažiuojant iš koncerto, Stano pasijuto blogai ir paprašė nuvežt į artimiausiai esančią Raseinių ligoninę. Tuo metu atlikti pirminiai tyrimai nieko blogo neparodė. M. Jampolskis prisipažino, kad draugo diagnozę, kuri jį šokiravo, sužinojo gerokai vėliau – iš žiniasklaidos. „Tai tik įrodo, koks uždaras žmogus yra Stano, todėl ši atvira knyga yra didelis jo darbas, privertęs mane pažvelgti į draugą visiškai kitomis akimis“, – sakė M. Jampolskis.

„Tai knyga ne apie ligą, o apie dvasios sveikatą“, – sakė rašytojas Liudvikas Jakimavičius, kuris tapo ne tik knygos konsultantu, bet ir Stano draugu.

Jam antrino ir pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas: „Mes nekalbam apie vėžį kaip apie mirtį, kalbam apie gyvenimą. Faktas – daugiau nei pusė susirgusių pasveiksta ir toliau gyvena“, – sako jis. Dalis, už knygos pardavimą surinktų lėšų, bus skiriama POLA vykdomiems edukaciniams vėžio prevencijos projektams įgyvendinti.

Remdamiesi moksliniais tyrimais, POLA organizuojamų užsiėmimų lektoriai tvirtina, kad specialios didelio intensyvumo jėgos treniruotės padeda išvengti onkologinių ligų. Todėl į knygos pristatymą nuspręsta įtraukti ištvermės treniruotę. Joje drauge su patyrusiais treneriais dalyvavo  nemažas būrys į pristatymą susirinkusių garsenybių.

Treniruotėje aktyviai dalyvavo: komikas Justinas Jankevičius, aktorius Marius Jampolskis, dainininkai Edgaras Lubys, Justinas Lapatinskas, Algis Minalga (Soliaris) ir pats knygos autorius.

Pristatyme dalyvavo ir būrys žinomų žmonių: Deivydas Zvonkus, Katerina Voropaj, Donata Virbilaitė, Vaida Genytė, Rimantas Bagdzevičius, Henrikas Vaitekūnas ir kt.

ĮSIGYTI KNYGĄ

Foto: Raimundas Adzgauskas