Sunkią negalią turintį sūnų Danilą auginančiai Tatjanai šis gyvenimo laikotarpis atsiuntė ypač sunkių išbandymų. Daug netekčių išgyvenusi moteris visiškai palūžo po to, kai iš gyvenimo savo noru pasitraukė jos vyras, Danilo tėtis. Skaudi patirtis, baisūs prisiminimai ir finansinis nepriteklius Tatjanai tapo nepakeliami, tad Rimanto Kaukėno paramos grupė kartu su draugų pagalba ėmėsi veiksmų – aprūpino mažąjį Danilą reikalingomis higienos prekėmis, med. įranga ir maistu, o Tatjaną įtraukė į veiklą, kurią ji visada norėjo išbandyti.

Profesionalaus makiažo pamoka

Atitrūkti nuo sunkios kasdienybės Danilo mamai šį kartą padėjo makiažo studijos ir grimo mokyklos “GAFARO” įkūrėja Justina Gafarovaitė.

Vakar Vilniuje įsikūrusioje grožio studijoje Justina pravedė pirmąją profesionalaus makiažo pamoką, kurios metu Tatjana gilinosi į dekoratyvinės kosmetikos produktų skirtumus, aplikacijos metodiką ir makiažo tendencijas. Susitikimo metu studijos įkūrėja Tatjanai padovanojo ir makiažo reikmenis, kurias moteris jau galės išbandyti namuose pritaikydama išmoktas pagrindines makiažo taisykles.

“Šiandien buvo pirma makiažo pamoka. Mano savijauta dabar yra puiki, mokytoja tobula. Buvo labai labai įdomu. Kartočiau tai dar, ir dar kartą. Labai svarbu žinoti ir mokėti, kaip save pagražinti, nes tuomet moteris įgauna daugiau pasitikėjimo. Tai, ką šiandien išgirdau, buvo labai įdomu ir nauja”, – apie J. Gafarovaitės pravestą pamoką pasakojo Tatjana.

Ši grožio pamoka yra tik pradžia, nes Tatjanos laukia dar ne vienas užsiėmimas leisiantis jai užsimiršti apie skaudžią netektį.

“Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pravesti pamoką labai nuoširdžiam ir šiltam žmogui – Tatjanai. Mes turėjome makiažo pamoką sau. Tatjana mokėsi pasidaryti sau gražų makiažą. To makiažo esmė yra susikurti sau laimingesnę kasdienybę ir kad galėtum jaustis labiau pasitikinti savimi”, – apie pirmąjį susitikimą su Tatjana kalbėjo makiažo studijos įkūrėja J. Gafarovaitė.

“Rimanto Kaukėno paramos fondui norėčiau palinkėti surinkti dar daugiau žmonių, kurie galėtų prisidėti prie gražių darbų, savo darbais. Kurie galėtų ne tik prisidėti prie kilnaus tikslo, bet kartu ir realizuotų save”, – pridūrė visažistė Justina.

Mažojo Danilo istorija

Mažasis Danilas serga reta genetine raumenų liga – nežinomos formos miopatija dėl kurios nyksta vaikučio raumenys. Būdamas šešerių metų berniukas sveria vos 13 kilogramų, pats negali nulaikyti galvytės, sunkiai valdo rankas ir kojas. Dėl silpnų raumenų, Danilas susiduria ir su kvėpavimo nepakankumu, kuris neleidžia kraujui prisisotinti deguonimi ir apsunkina epilepsijos priepuolius. Vis dėlto, Danilas kiekvieną dieną pasitinka su šypsena ir džiugesiu, kuris atsispindi jo akyse.

Prieš daugiau nei metus, Rimanto Kaukėno paramos grupė kartu su Jurga Lukauskiene ir Gediminu Žiemeliu nupirko ir įteikė Danilui reikalingą kosulio asistentą, kuris palengvina šio berniuko gyvenimą, padeda lengviau išgyventi epilepsijos priepuolius bei padeda atsikosėti ir išlaikyti švarius plaučius. 

Danilui reikalinga pastovi priežiūra, tad mama juo rūpinasi visą parą.

“Tik aš galiu rūpintis savo mažuoju Danilu. Aš suprantu kiekvieną jo žvilgsnį, sujudėjimą ir artėjančią epilepsijos ir kitų blogumų grėsmę. Galiu iš karto imtis veiksmų, kad vaikui būtų suteikta reikalinga pagalba. Be galo myliu savo vaiką – jis mano šviesa, jis mano gyvenimas”, – su didžiule meile kalbėjo Danilo mama Tatjana.

Suteikta pagalba

Šiandien dienai, Danilui ir jo mamai yra ypač reikalinga bet kokia parama, tad su “Sothys Lietuva” komandos pagalba fondas aprūpino šeimą Danilui reikalingomis priemonėmis:  silikoninėmis tracheostomomis, sauskelnėmis, palutėmis, reikalingais tepaliukais ir kitomis būtinomis higienos prekėmis. Šių priemonių šeimai pakaks 3-6 mėnesiams. Prieš Šv. Velykas ir po jų fondas pasirūpino ir specialiuoju maisteliu Danilui bei būtiniausiai maisto produktais, o restoranų tinklas “Grill London” padovanojo dovanų kuponus apsilankyti jų restoranuose Lietuvoje.

Kaip galite prisidėti?

Kviečiame visus prisijungti ir kartu bent šiek tiek palengvinti šios šeimos kasdienybę bei padėti Danilui ir jo mamai lengviau išgyventi ne tik vaiko diagnozę, bet ir sudėtingą gyvenimo laikotarpį.

Norėdami paaukoti šiai šeimai, galite tai padaryti pervesdami auką žemiau nurodytais rekvizitais, mokėjimo paskirtyje būtinai nurodžius “PARAMA DANILUI”.

Rimanto Kaukėno paramos grupė
Kodas: 302721009
Sąskaitos nr. (IBAN): LT984010042502981574
Bankas – Luminor
SWIFT: AGBLLT2X
Registracijos adresas: J. Baltrušaičio g. 9-138, LT-06145 Vilnius

Ačiū Jums už Jūsų dideles širdis!

Nuotraukos ir video medžiaga: Arminas Vareika

.