“Gyvenime priėjau tokį etapą, kai yra smagiau dovanoti dovanas, negu gauti” , – apie gražią iniciatyvą kalbėjo Tito svajonę norėjusi išpildyti Ieva Gyle. Liepos 10 d. 10-mečiui berniukui buvo gan sudėtinga – jo laukė varginantys tyrimai Kauno klinikose, tačiau, vakaras atnešė  malonių siurprizų. Viename iš Kauno “Grill London” restoranų, Rimanto Kaukėno paramos grupė kartu su gerąja Ieva susitiko su Titu, jo mama ir sese bei perdavė berniukui dovaną, apie kurią sunkia onkologine liga sergantis berniukas svajojo labai ilgai – Lego konstruktorių.

Sunki diagnozė persekioja visą šeimą

Mažasis Titas ir jo mama, kaip ir daugelis jų likimo draugų šiandien gali daug papasakoti apie tai, ką reiškia sirgti sunkia onkologine liga – nesibaigiantys tyrimai, sunkus gydymas ir viltis, kad viskas bus gerai. Tokiomis emocijomis šeima gyvena jau nuo 2017 m. rugpjūčio mėnesio, kuomet Titui buvo diagnozuota Neurofibromatozė 1 tipo (šiuo tipu serga 1 iš 2500-3000 žmonių). Tai genetiškai perduodama onkologinė liga ir būtent mažasis Titas šeimoje ją išgirdo pirmasis. Berniukui buvo rastas auglys galvoje, akių kryžmėje dešinėje pusėje. Po gydytojų pasitarimo buvo nuspręsta palaukti dėl gydymo chemoterapija 6 mėnesius, vėliau grįžti  prie magnetinio rezonanso tomografijos (MRT).

“Iki antro MRT atlikome begale tyrimų, lankėmės pas bene visus specialistus. Paaiškėjo, kad inkstuose yra 3 cistos, vaiko ūgis atsilieka 1,5m., turi alergija įkvepiamiems alergenams” , – apie “puokštę” vaiko sveikatos sutrikimų pasakojo mama Eglė.

2018 m. kovo mėnesį Titas buvo paguldytas į Kauno klinikų vaikų onkologinį skyrių, ten vaikui vėl buvo atliekami visi įmanomi tyrimai. Atlikus MRT buvo nustatyta, kad auglys išliko panašaus dydžio, rega kol kas stabili. Buvo nuspręsta stebėti vaiką ir jau rudenį vėl atlikti patikrinimus, vėliau pakartotiną  MRT.

Vos tik vaikui buvo nustatyta, kad ši onkologinė liga yra genetiškai paveldima, visa šeima suskubo į ligoninę. Deja, likimas negailestingas – mamos tyrimai taip pat parodė vėžinius darinius moters kūne. Šiuo metu šeima mina Kauno klinikų slenkstį ir su nerimu laukia tyrimų rezultatų.

Išgyventi sunkumus padeda mylima veikla

Nors atrodo, kad laiko pomėgiams šeimai nebelieka, mylimai veiklai jo visada atranda tiek Titas, tiek mama ir mažoji sesutė Ramunė.
Pasak mamos, Titas yra “užkietėjęs” žvejys: “Jam be galo patinka žvejoti, lanko žvejybos būrelį. Su žvejybos būrelio vadovu dažnai važiuoja prie vandens telkinių gaudyti žuvis. Žvejoja visur – pas močiutę kaime esančiame prūde užmeta meškerę net prieš kažkur trumpam išvažiuojant” , – su šypsena apie vaiko hobį pasakojo Tito mama Eglė.

Vaikas labai mėgsta konstruoti Lego, pats nemėgsta apsiriboti ten nurodytomis taisyklėmis ir improvizuoja – iš detalių pats kuria savo modeliukus, įvairias transporto priemones, pastatus.

Šioje šeimoje yra labai vertinamas vienas kito palaikymas. Vaikas daug draugu neturi, nes savo laiką ir dėmesį jis dažniausiai skiria 5 metais jaunesnei sesutei Ramunei. “Jie kartu daro viską – kartu eina ant supynių, kartu žaidžia, vienas kitą vedžioja už rankos, gina ir tiesiog negali vienas be kito” , – pasakojo dviejų vaikų mama.

Titas yra verslus vaikas, nuo 1 klasės jis dalyvauja Kaziuko mugėje, o užsidirbtus pinigėlius investuodavo į sekančią mugę. Per kelerius metus vaikas sutaupė norimą sumą, kurią skyrė 2 aukštų lovytės įsigyjimui, kad tiek jis, tiek sesė galėtų saldžiai išsimiegoti.

Dviejų vaikų mama Eglė taip pat atrado mylimą veiklą – atitrūkti nuo rūpesčių ir apie tai negalvoti jai padeda rankdarbiai. Daug laiko moteris skiria įvairių dekoracijų kūrimui. Originalūs darbai stebina aplinkinius, o moteris jais apdovanoja ir kitus. Šį kartą Rimanto Kaukėno paramos grupei ir gerajai fėjai Ievai moteris padovanojo savo kūrybos angelus simbolizuojančius gerumą ir Lietuvos 100-metį. Tiesa, vaikai taip pat padeda mamai realizuoti savo idėjas, mielai kartu piešia paveikslus ir juos eksponuoja namuose.

Svajonės, kurios pildosi

Dviejų mergaičių mama Indrė neliko abejinga Tito svajonei turėti Lego konstruktorių, tad net nedvejodama skyrė savo laiką šiai šeimai, atvyko susitikti, įteikti dovaną ir šiltai pabendrauti. Ne kartą įvairių fondų veikloje dalyvavusi ir su daugeliu sergančių vaikų šeimų bendraujanti moteris teigė, kad gyvenime svarbiausia dalintis ir nepamiršti tų, kurie mūsų pagalbos ir dėmesio laukia kiekvieną dieną.

Nuoširdi padėka

Norime nuoširdžiai padėkoti Indrei už svajones, kurios pildosi, už nuoširdžią pagalbą vaikams, kurią ji suteikia savarankiškai ir su mūsų bei kitų fondų pagalba. Taip pat didelį AČIŪ tariame mūsų draugams “Grill London”, kad visada mus priima pas save į namus ir pavaišina šeimas skania vakariene ar pietumis.

Video medžiaga ir nuotraukos: Vytautas Mikaitis

 

.