„Už pergalę gyventi“ – paramos koncertas, kurį inicijavo krepšininko Rimanto Kaukėno paramos grupė padedanti onkologinėmis ir kitomis gyvybiškai pavojingomis ligomis sergančiais Lietuvos vaikais. Ši iniciatyva pasiekė daugelio žymių ir mylimų Lietuvos atlikėjų širdis. Palaikyti vaikų į bene svarbiausias varžybas už gyvenimą atvyko ir gerai žinomi sporto atstovai, muzikantai bei begalė labdarai neabėjingų žmonių.

Š. m. balandžio 5 d. “Siemens” arenoje vykusio koncerto transliaciją žiūrovai galėjo išvysti antrą Šv. Velykų dieną per LRT televiziją. Televizijos ekranuose pasirodė scenos grandai Gytis Paškevičius, Marijonas Mikutavičius, Saulius Prūsaitis, Iglė Bernotaitytė, Donatas Montvydas, Lilas ir Innomine, Vaidas Baumila, Merūnas Vitulskis, Daddy was a Milkman, G&G Sindikatas, 8 Kambarys, Vidas Bareikis ir Gražvydas Sidiniauskas. Renginio metu jie ne tik dovanojo žiūrovams savo kūrybą bet ir taip bandė atkreipti visuomenės dėmesį į paramos ir pagalbos svarbą vėžiu sergantiems vaikams.  Čia pasirodymų metu atlikėjams talkino ir mažieji kovotojai – vaikai, kuriems gyvenimas atnešė didelius išbandymus kovojant su onkologinėmis ligomis. Į komentatorių kėdę sėdo bei apie fondo veiklą pasisakė lenktynininkas Benediktas Vanagas, ledo rutulininkai Darius Kasparaitis ir Dainius Zubrus, muzikantas Gabrielius Liaudanskas- Svaras, krepšinio treneris Dainius Adomaitis, kompozitorius Stanislavas Stavickis-Stano, Santaros ligoninės vaikų onkohematologijos skyriaus daktarė Sonata Šaulytė Trakymienė, fondo steigėjas Rimantas Kaukėnas ir mažasis kovotojas Gytis. Renginį komentavo ir fondo veiklą pristatė krepšinio komentatoriai Robertas Petraukas ir Andrius Žiūrauskas.

Koncerto metu žiūrovų idėlis į pergalę gyventi buvo milžiniškas – Lietuvos gyventojai neliko abejingi skaudžioms vaikų istorijoms, nuo balandžio 5 d. iki transliacijos dienos mažiesiems pacientams buvo paaukota beveik 92 000 eurai. Organizatoriai tikisi, kad ši vaikų pergalė su nuožmiu priešu taps užtikrinta ir pasieks apvalų rezultatą. Iki pat gegužės 15 d. žmonės vis dar gali prisidėti prie svarbaus laimėjimo aukojant trumpaisiais numeriais 1891-auka 3 eurai ir 1892-auka 5 eurai.

Koncerto metu surinktos lėšos bus tikslingai panaudotos aprūpinant Santaros ligoninės vaikų onkohometologinio skyriui reikalinga med. įranga. Šiuo metu ten labai trūksta 7 vienetų tūrinių infuzinių pompų blokų, kurie yra skirti medikamentų lašinimui į paciento organizmą, 1 gyvybės palaikymo monitoriaus bei 8 palatų konsolių, t.y. pagalbos iškvietimo sistemų. Dalį lėšų fondas skirs sunkiai segančių vaikų konkrečioms istorijoms –  šiuo metu keliems vaikams yra būtinas gydymas Šveicarijoje ir Slovakijoje, paskutinioji dalis lėšų bus skirta onkologinėmis ligomis sergančių vaikų slaptų svajonių išpildymui. Laiškuose vaikai dažnai kalba apie savo norą išvykti pailsėti į užsienį, žaidimus, augintinius ir įvairūs išmanius prietaisus – planšetes, elektroninius paspirtukus, kompiuterius ir kita.

„Šis koncertas yra dar vienas įrodymas, kad abejingų sunkiai sergantiems vaikams beveik nėra. Visi atlikėjai sutiko savanoriškai tiesiog padovanoti žiūrovams savo dainas. Daugelis jų, jau ne kartą yra prisidėję prie mūsų fondo misijos, lankę vaikus ligoninėse ir namuose, pildę jų slaptas svajones. Sulaukėme didelio palaikymo iš „Siemens“ arenos, kurie mielai priima mus į savo namus. Noriu padėkoti visiems, kurie skyrė daug savo laiko ir atidavė dalį savo širdies tam, kad šis kilnus renginys būtų maksimaliai puikus – rėmėjams, atlikėjams, didelei savo srities profesionalų komandai. Žmonės mus išgirdo, išgirdo ir vaikus, kuriems pagalbos reikia jau šiandien. Kiekvieno meilė ir dėmesys čia yra vis dar labai laukiami iki gegužės 15 d.“ , – visiems dalyvavusiems varžybose dėkojo fondo steigėjas, buvęs krepšininkas Rimantas Kaukėnas.

 

Video medžiaga: LXM media

Nuotrauka: Valentinas Ryčkovas

 

.