Pačios svarbiausios pergalės visada yra tokios, kurios išgelbėja gyvybę, sako buvęs Lietuvos krepšininkas, labdaros koncerto, skirto padėti sunkiai sergantiems Lietuvos vaikams „Už pergalę gyventi“ organizatorius Rimantas Kaukėnas. Penktadienį Vilniuje vykusiame koncerte neatlygintinai pasirodė daugybė žymiausių atlikėjų, o renginio nepraleido ir kiti žinomi šalies žmonės.

Paramos fondas, veikiantis nuo 2012 metų, budino lietuvių širdis susitelkti ir padėti vaikams pasiekti pergalę kovoje su sunkiomis ligomis.

„Siemens“ arenoje ant scenos neatlygintinai lipo geriausi šalies daininkai Gytis Paškevičius, Marijonas Mikutavičius, Vidas Bareikis, Donatas Montvydas, Daddy Was a Milkman, Lilas ir Innomine , Saulius Prūsaitis su Igle, 8 Kambarys, G&G Sindikatas, Merūnas Vitulskis ir Mantas Jankavičius. Renginį komentavo Robertas Petrauskas, o šūkiais ir skanduotėmis į sceną svečius kvietė Andrius Žiūrauskas.

Apie sportą, vaikus ir paramą jiems kalbėjo fondo draugai Benediktas Vanagas, Darius Kasparaitis, Dainius Zubrus, Gabrielius Liaudanskas – Svaras, Sanislavas Stavickis – Stano, Dainius Adomaitis, mūsų herojai vaikai ir gydytojai, fondo steigėjas Rimantas Kaukėnas.

Renginio metu jie ne tik dovanojo žiūrovams puikų reginį bet ir taip bandė atkreipti visuomenės dėmesį į paramos ir pagalbos svarbą vėžiu sergantiems vaikams. Pasirodymų metu atlikėjams talkino ir mažieji kovotojai – vaikai, kuriems gyvenimas atnešė didelius išbandymus kovojant su onkologinėmis ligomis.

„Pačios svarbiausios pergalės visada yra tokios, kurios išgelbėja gyvybę. Ypač labdaroje, mūsų kilnioje misijoje svarbiausias dalykas yra padėti šeimoms, vaikams itin sunkiose kritinėse situacijose. Didžiausia pergalė – pamatyti įvykusį stebuklą, kuris suteikia vilties, galimybę išgyventi ir toliau džiaugtis gyvenimu. Manau, kad kiekviena tokia akcija, kiekvienas toks darbas, kilni misija yra grindžiami tuo, kad būtų galima pasiekti bent vieną tokią pergalę“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ penktadienio rytą sakė R. Kaukėnas.

Koncerte pasirodęs ir sergantiems vaikams bei jų šeimoms savo dainas dovanojęs operos solistas, dainininkas Merūnas Vitulskis tikino, kad turint svarbią misiją, atlikėjai padainuoti sutinka lengvai.

„Renginyje A lygio žvaigždžių skaičius – didelis ir nieko nereikėjo stipriai įtikinėti. Kartais ekspromtu žmonėms gimsta mintis ir jie pasiryžta pagalbai. Atsitiko taip, kad visi galėjo dalyvauti. Su šiuo fondu draugaujame jau netrumpą laiką ir visuomet atsiliepiu puikiai – jie pateikia puikias ataskaitas, kas padaryta. Dėl to su prodiuseriais nereikėjo daug diskutuoti ar juos įtikinėti, kad duotų atlikėjus“, – sakė M. Vitulskis.

Jam pritarė ir kitas ne vienerius metus su R. Kaukėno fondu dirbantis atlikėjas – Vidas Bareikis. „Man užtenka jo žinutės ar skambučio, kad reikia kažkokios pagalbos ir jei galiu kažkokia savo veikla – dainavimu ar vaidinimu – prisidėti, tai darau jau eilę metų. Džiaugiuosi, kad tai išaugo į tokį nuostabų koncertą, kuriame, tikiuosi, bus surinkta daugiau lėšų, nei kokiu mažu labdaringu renginiu. Nekyla klausimų, ar dalyvauti, ar ne, nebent data nesutaptų“, – portalui LRT.lt sako jis.

V. Bareikis pabrėžė, kad žymiems žmonėms kalbėti svarbiomis socialinėmis temomis – labai svarbu, kad į jas daugiau dėmesio atkreiptų ir kiti žmonės.

„Svarbu rodyti kitiems pagalbos principą, kad tai taptų tam tikra mada. Manau, kad kiti gali už daug idėjų užsikabinti, kai jas vysto pastebimi žmonės. Kai imamasi kažkokių probleminių dalykų prevencijos ar tautiškumo temos, žmonės ima apie tai daugiau šnekėti, nebesikrato šių temų. Man atrodo, pagalba kitiems irgi turėtų tapti mada ir jeigu mes, atlikėjai, galime prie šito prisidėti, aš dėl to džiaugiuosi“, – LRT.lt sakė jis.

R. Kaukėno fondo koordinatorė Rusnė Šermukšnytė TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakojo, kad koncerto metu surinktos lėšos bus skirtos Santaros ligoninės Vaikų onkologijos skyriui.

„Jame šiandien trūksta medicininės įrangos – pradedant nuo infuzinių pompų, kurios reikalingos medikamentams lašinti į organizmą, taip pat gyvybės palaikymo monitorių, iškvietimo sistemų palatose. Yra vaikų, kuriems šiandien yra būtina pagalba, turime ir gydymus užsienyje, reikalingi medikamentai, šeimoms reikia visokeriopos pagalbos. Žinoma, norime išpildyti ir mūsų mažųjų pacientų svajones, kurias jie aprašo laiškuose“, – sakė R. Šermukšnytė.

Paramos koncertas „Už pergalę gyventi“ bus rodomas per LRT TELEVIZIJĄ antrąją Velykų dieną, tačiau R. Kaukėno fondui galima aukoti jau dabar, telefonu surenkant trumpuosius numerius 1891 (auka 3 eurai) ir 1892 (auka 5 eurai).

 

Pranešimas: lrt.lt

Video medžiaga: LXM media

Nuotraukos: “Daili fotografija”

 

.