2018 metų pabaigoje startavęs Lietuvos 3×3 krepšinio žiemos sezonas šį kartą pristatė ir ne tik su krepšiniu susijusias istorijas. Čempionato socialiniu partneriu tapo Rimanto Kaukėno paramos grupė, kuri rūpinasi onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais. Vienas iš tokių vaikų, Vincentas, kuris sulaukė net kelių savo svajonių išsipildymo.

Iš Kauno rajono kilęs ketverių metų Vincentas būdamas vos dviejų metų amžiaus susirgo sunkia leukemijos forma, du metus intensyviai gydėsi, tačiau kovoti su klastinga diagnoze yra itin sunku. Ji atsinaujino,  o berniukas dažnai keliauja į Vilniaus Santariškių vaikų onkohematologijos skyrių, kur jam yra skirtas naujas gydymas. Greitu metu vaiko laukia ir sudėtinga kaulų čiulpų transplantacija. Dėl ligos Vincentas retai kada palieka savo palatą ir pastaruoju metu stipriai nuobodžiauja bei liūdi – ligoninėje sudužo vaikui džiaugsmo iki šiol teikęs planšetinis kompiuteris, kuris leisdavo berniukui ne tik žiūrėti animacinius filmukus, bet ir klausytis mėgiamos G&G Sindikato grupės.

Vincento svajonė – sutikti G&G Sindikatą

Ligos pakirsto vaiko svajonė buvo gauti naują planšetinį kompiuterį su nedidele garso kolonėle. Žiemos 3×3 krepšinio čempionato pirmojo etapo metu surinktas aukas Rimanto Kaukėno paramos fondas skyrė būtent šio berniuko svajonei.

Sausio 29 d. prekybos centre PANORAMA įsikūrusiame restorane “Grill London” įvyko ilgai lauktas berniuko susitikimas su “G&G sindikato” grupės nariais Gabrieliu Liaudansku-Svaru, Artūru Matkevičiumi – DJ Mamanija ir Kastyčiu Sarnicku – Kastetu, kurie įteikė Vincentui planšetę, mobilią kolonėlę, ausines ir dovanas nuo savo grupės.

“Visai netikėtai spaudoje pamatėme, kad Vincas išreiškė norą susitikti su “G&G Sindikatu” ir kad jam labai patinka mūsų muzika. Na ir dar daug paprastesnių norų, kuriuos kartais gal net paprasčiau būna išpildyti, nes tai tik tiesiog daiktai. Tam tikri dalykai, ligoninės rėžimas, procedūros ir visa kita tik dabar mums leido  susitikti, tad labai džiaugiamės galėdami atvaryti ir kartu papietauti.” , – sakė grupės lyderis Svaras.

“Mums yra sunku suvokti, kokį gyvenimą šiuo metu gyvena tiek pats Vincas, tiek jo tėvai. Norisi bent maža dalele prisidėti, kad galbūt šiek tiek užsimirštų ir kad atsirastų stiprybės ištverti šitą kelią” , – pridūrė Kastetas.

Tai buvo didelė staigmena ir Vincento broliui, ir pačiam Vincentui, kuris po kelių akimirkų jau išbandė visas dovanas bei gyvai stebėdamas jį aplankiusius svečius klausėsi jų kūrybos!

“Man teko garbė prijungti Vinco ausines prie mano telefono ir leisti muziką, kol jis valgė. Galima buvo labai fainai stebėti, kaip keičiasi Vinco nuotaika su kiekvienu kūriniu. Aš palinkėsiu, kad ta nuotaika su kiekvienu kūriniu gerėtų ir gerėtų ir galbūt duotų tam tikrų jėgų kuo greičiau atsistatyti ir kuo daugiau jėgų prikaupti, kad gyventi toliau ir džiaugtis gyvenimu taip, kaip mes turime šią puikią popietę šiandien čia.” , – gerų emocijų berniukui linkėjo DJ Mamanija.

„Įrodyti vaikams, kad svajoti reikia ir kad svajonės turi tendenciją pildytis, yra labai svarbu. Geros emocijos yra lyg vaistai ir leidžia vaikams jaustis geriau, o kartu ir suteikia vilties, kad bene didžiausias noras pasveikti taip pat gali išsipildyti. Mažieji pacientai savo didžiąją vaikystės dalį praleidžia ligoninės palatoje, patiria skausmą, nuobodulį, draugų ir artimųjų ilgesį, tad mūsų misija yra suteikti tokių akimirkų, kurias net sunkiu gyvenimo laikotarpiu būtų gera ir malonu prisiminti. Džiaugiamės, kad 3×3 turnyrai leidžia mums išpildyti dar daugiau sunkiai sergančių vaikų svajonių. Vincentas ir jo likimo draugai to tikrai nusipelnė, o mes juk ir esame tam, kad daryti šiuos stebuklus ir suteikti jiems taip reikalingas laimės akimirkas”, – sakė fondo steigėjas Rimantas Kaukėnas.

Padėka

Rimanto Kaukėno paramos grupė nori nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie šio žavaus berniuko svajonės išsipildymo – 3×3 krepšinio asociacijai, turnyrų organizatoriams, jo stebėtojams, kurie noriai aukojo vaikams. Didelį Ačiū tariame ir “G&G sindikatui” už laiką, kurį skyrėte Vincentui ir visai jo šeimai, už rūpestį ir dovanas padovanotas susitikimo metu. Ačiū, kad Jums rūpi!

Ačiū geriems draugams “Grill London” už mūsų iniciatyvų palaikymą, už tai, kad priimate mus į savo namus, pavaišinate skaniais pietumis ir padarote susitikimus dar jaukesnius.

Nuotraukos ir video medžiaga: Arminas Vareika

.