Sekmadienį į Kėdainių areną iš visos Lietuvos atvyko daugiau kaip 300 jaunųjų krepšininkų ir krepšininkių. Tradicinėje LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos šventėje „Taip krepšinį žaisti verta“, kuri dar vadinama lygos „Žvaigždžių diena“, jaunimas demonstravo savo sugebėjimus įvairiose krepšinio rungtyse, o rungtynėse susikovė geriausi lygos krepšininkai.

„LIDL – MKL Žvaigždžių diena“ prasidėjo kartu su „NIKE“ tritaškių metimų konkursu, vėliau jaunieji sportininkai pasirodė „HESBURGER“ konkurse „Vienas už visus ir visi už vieną“, „LIDL“ „Bauduko“ konkurse, „VIČI“ inicijuotame „Karavano“ konkurse ir „Sprite“ dėjimų konkurse.

Renginiui įpusėjus į aikštę žengė vaikų, jaunimo ir jaunių komandos  “Geltonieji” ir “Mėlynieji”.

Daug plojimų ir palaikymo šiame renginyje sulaukė ne tik „Žvaigždžių dienos“ talentai, bet ir sunkia liga serganti Vitaura. Šis renginys šešiolikmetei tapo ypatingas – jo metu buvo išpildyta mergaitės svajonė turėti nešiojamąjį kompiuterį, kurį jai dovanojo parduotuvė “Elektromarkt”.

Vitaurai buvo diagnozuotas smegenų kamieno piktybinis auglys. Dėl šios ligos, mergaitė turėjo atsisakyti visų veiklų, kurias ji taip mylėjo. Dar prieš skaudžią diagnozę, Vitaura ne tik gerai mokėsi, bet ir buvo aktyvi įvairiose veiklose – dainavo gimnazijos chore, lankė šokius. Tačiau, liga mergaitei ir visai jos šeimai smogė didele jėga. Šiandien mergaitė yra prikaustyta prie vežimėlio, dalis veido yra paralyžiuota, daug laiko jai tenka praleisti ligoninėje, kur sveikatos specialistai visomis išgalėmis stengiasi padėti Vitaurai.

Prieš metus gulėdama Kauno klinikų vaikų ligoninėje, Vitaura paliko laišką R. Kaukėno paramos grupės svajonių pašte, kuriame užsiminė apie norą turėti nešiojamą kompiuterį. Šiai šešiolikmetės istorijai neliko abejingi „LIDL – MKL Žvaigždžių dienos“ organizatoriai Lietuvos krepšinio federacija ir Moksleivių krepšinio lyga. Nuaidėjus finalinei varžybų sirenai ir paskelbus nugalėtojus, Vitaura kartu su mama buvo pakviestos į arenos vidurį, kur “Geltonieji” ir “Mėlynieji” įteikė jai ne tik išsvajotą kompiuterį, bet ir krepšinio kamuolį su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės parašais bei fondo specialiuosius marškinėlius. Šią akimirką žiūrovai pasitiko plojimais atsistoję.

Norime nuoširdžiai padėkoti renginio organizatoriams ir dalyviams už iniciatyvą, kuri privertė mergaitės akis spindėti! Geros emocijos sergantiems vaikams padeda lengviau išgyventi skausmą, kurį patiria kasdien!

Video medžiaga: Moksleivių krepšinio lyga (MKL)

Nuotraukos: Fotodiena/Josvydas Elinskas

Informacijos šaltinis: mkl.lt ir RK paramos grupė