Pagalba Adomui

Pagalbos prašymų sulaukiame nuolat ir pačių įvairiausių. Vieną dieną sulaukėme aštuonerių Adomo mamytės laiško. Kviečiame susipažinti su herojaus istorija ir jo pasiekimais.
Berniukas serga itin reta genetine liga – Charge sindromu. Šis sindromas lydimas daugybės kitų ligų – Adomas viena akimi beveik nemato, viena ausimi beveik negirdi, nustatytas gilus protinis atsilikimas, neorganinė nemiga, sunkus autizmo lygis ir tai dar ne pabaiga… Berniukas pats nevalgo, jam yra suformuota gastrostoma. Visa ši ligų puokštė kasdien reikalauja nepaliaujamos stiprybės, o Adomo mama laiške atvirai sako: „kai jis buvo mažas, būdavo žymiai lengviau atlikti įvairias procedūras ar tyrimus“.
Berniukui augant ir stiprėjant ėmė reikštis agresija, nukreipta į save patį bei į aplinkinius. Tai pasireiškia, kai herojus nenori kažko daryti, o tai būna itin dažnai, kai kamuoja nuovargis ar pilvo skausmai. Kadangi Charge sindromas itin retas – sunku rasti specialistų, dirbančių būtent su tokiais vaikučiais.
Po ilgų paieškų Adomo mamai pavyko rasti ir išbandyti terapijas ABA centre, kurios labai tiko jos sūnui. Nei viena iš anksčiau bandytų reabilitacijų nedavė tokio teigiamo poveikio, kaip ši. Šios reabilitacijos naudingos tuo, jog berniukas vis aiškiau geba nurodyti ką jam skauda ir kada skauda, padeda ugdyti komunikacijos ir emocijų valdymo įgūdžius. Po užsiėmimų mama pastebėjo mažesnį sūnaus polinkį į savęs žalojimą bei sustiprėjusius savarankiškumo įgūdžius.
Dabar Adomo šeima gyvena viltimi – galbūt kadanors jam pavyks valgyti pačiam, per burną. Visos mažesnės ar didesnės pergalės – neįtikėtinai džiugina ir suteikia dar daugiau jėgų žengti pirmyn.

Norime tarti nuoširdų ir didelį ačiū Dariui Janulevičiui už Jūsų skirtą 547,75 Eur paramą, kurios dėka galėjome suteikti pagalbą Adomui. Jūsų dėka galime suteikti tikėjimo ir daugiau jėgų šiam kovotojui. Ačiū už Jūsų gerumą!

Šiltai dėkojame ABA centrui už suteiktas nuolaidas Adomo terapijoms! Kartu esame stipresni ir vieni kitiems padėdami galime žengti vis tvirtesniais žingsniais.

Panašios naujienos

Rodyti viską
Pagalba

Pagalba Angelinai

Angelina – smalsi ir drąsi ketverių mergaitė. Herojė yra ankstukė – gimusios 1,5 kg mažylės tėvams Ukrainos gydytojai pasakė, jog ji mirusi, tačiau labai klydo. Nuo pirmųjų akimirkų pasaulyje Angelina parodė savo stiprų ir tvirtą charakterį bei norą gyventi. Pilnai džiaugtis vaikyste kliudo jos diagnozė – spazminis dipleginis cerebrinis paralyžius. Mergytė geba ropoti keturiomis, o atsistoti gali tik padeda mylinčios mamos arba įsitvėrusi į kokį nors paviršių. Su mama jiedvi Lietuvoje neilgai – atvyko čia iš Ukrainos prasidėjus karui, tad…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Aivarui

Kviečiame susipažinti su herojumi Aivaru ir jo istorija. Berniukas gimė su kritiškai rimtais širdies aortos ir skilvelių pertvaros defektais, tad praėjus vos 35 dienoms po gimimo buvo operuojamas. Kadangi širdies operacija atliekama tokiam mažam kūdikiui – rizika išties didžiulė. Operacijos metu sutriko širdies ritmas, todėl po savaitės buvo atliekama dar viena, kurios metu implantuotas širdies ritmo stimuliatorius. Nuo to laiko kasmet Aivarui atliekama širdelės operacija ir stimuliatorius keičiamas į naują. Dabar herojus jau skaičiuoja gal penktąjį stimuliatorių, tik šį kartą…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Kristinai

Kristina – dviejų nuostabių vaikučių mama. Pirmąjam buvo vos treji, kai moteris laukėsi antrojo berniuko. Nėštumas buvo sudėtingas, o pykinimas lydėjo iki pat paskutinio nėštumo trimestro. Tuo metu gydytojai ir artimieji siūlė įvairiausius metodus šiems simptomams sumažinti, nes buvo manoma, jog tai tiesiog nėštumo keliami negalavimai. Visgi, pagimdžius sūnelį pykinimas nesiliovė ir atlikti tyrimai apvertė herojės gyvenimą aukštyn kojomis – ketvirtos stadijos nepagydomas skrandžio vėžys. Visą gyvenimą vedusi sveiką gyvenimo būdą ir aktyviai krepšinį žaidusiai Kristinai, sužinojus diagnozę, kirbėjo vienas…

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.