Pagalba Arinai

Pagalba

Susipažinkite su Arina – viena iš dvynukių, gimusių 2021 metais. Abi mergaitės gimė visiškai sveikos, tačiau kai joms buvo du mėnesiai, vienai iš jų prasidėjo epilepsijos priepuoliai. Kad tai bus rimtų sveikatos problemų pradžia – tėvai dar nenutuokė… Visgi, tuo metu staigiai prasidėję priepuoliai greitai praėjo. Šeima atsikvėpė ir ramiai gyveno toliau, iki kol mergytės, būdamos pusantrų metukų susirgo.

Abiems diagnozuotas bronchitas, tačiau vienai iš mergaičių – Arinai – staigiai pablogėjo. Ji tapo vangi, sunkiai žadinama, nugabenus mažylę į ligoninę ji paguldyta į reanimaciją. Kitą dieną atlikti tyrimai parodė, kad yra 1 cm. vidinis kraujavimas galvoje ir daug mažų židinių, tačiau nuspręsta, kad chirurginio įsikišimo nereikia. Su kiekviena diena mergaitei blogėjo, kol galiausiai ji paniro į komą. Arinos smegenys ėmė tinti, todėl skubiai reikėjo šalinti dalį kaukolės, norint išgelbėti mergaitės gyvybę. Paimtas smegenų skystis tyrimams parodo itin retą diagnozę – herpinį encefalitą.

Tuo metu Arina visą laiką buvo reanimacijoje, su itin aukšta temperatūra, epilepsijos priepuoliais ir raumenukų spastika. Šį sunkų laikotarpį herojė įveikė, tačiau sveikatos problemos niekur nedingo – mergaitei reikalingos nuolatinės reabilitacijos, o jos raida atitinka 0 mėnesių kūdikio gebėjimus, nors Arinai greit bus metai ir aštuoni mėnesiai.

Esame nuoširdžiai dėkingi Tele2 Lietuva už skirtą 1718,64 Eur paramą, kurią panaudojome mūsų herojės Arinos pagalbai suteikti. Mamai, su abejomis mergaitėmis, suteikėme nakvynę, bei procedūras Palangoje. Arinai buvo atliekami kineziterapijos, ergioterapijos, logopedo užsiėmimai, o taip pat ir masažai, kurie leistų labiau atpalaiduoti raumenukus. Esame laimingi, kad galėjome prisidėti prie herojės stiprėjimo ir dėkojame Tele2 už rūpestį mūsų stipriais kovotojais.