Pagalba Armandui

„Tikėkitės geriausio, tačiau Jūsų vaikui padėti nebegalime“ – tokius žodžius Gintarė ir Žilvinas išgirdo ne vieną kartą per aštuonerius metus. Herojui Armandui dabar aštuoneri, tačiau jo gyvenimas ir kasdienybė išties skiriasi nuo jo bendraamžių.
Viskas prasidėjo vieną lemtingą naktį, kai berniukas apsivėmė krauju – tada jam buvo treji. Gydytojų spėlionės buvo pačios įvairiaurios, tačiau tuo metu, reaguojant į situaciją, buvo pašalinta smarkiai padidėjusi blužnis. Vėliau buvo įtariama skrandžio opa bei trombozė. Jau vykstančio smarkaus vidinio kraujavimo tyrimai deja, tačiau neparodė. Netrukus Armandas ėmė tuštintis krauju ir buvo perkeltas į intensyvios pagalbos skyrių ir ten šeimą pasiekė tikroji jų sūnaus diagnozė – trombocitozė.
Ši liga pasižymi tuo, jog paciento venos ypač siauros, o kraujo kūneliai per stamūs pro jas praeiti, todėl venos tiesiog plyšta. Vienu metu berniukui plyšo ypač daug venų, prasidėjo vidinis kraujavimas, herojus skubiai išgabentas į operacinę, tačiau pastebėjus didžiulį žarnyno uždegimą nuspręsta, jog būtina sukelti dirbtinę komą, nes ėmė „atsisakinėti“ ir kiti organai. Sukėlus dirbtinę komą organizmas išnaudos mažiau energijos ir bent truputį apsaugos nuo tolesnio kraujagyslių plyšimo.
Buvo laikas, kai Armandas buvo maitinamas tik per vamzdelius, tačiau dabar jis valgo pats. Tai didžiulis pasiekimas ir laimė šeimai. Visgi, maistinių medžiagų, mineralų ir kalorijų neužtenka tam, jog svoris nekristų, todėl reikalingas parenterinis maitinimas. Jis yra lašinamas nakties metu ir užtikrina, kad berniuko svoris išliktų bent jau stabilus.
Atvykome pas herojų ir jo šeimą nešini ypač reikalinga pagalba kaloringu maistu bei antibakteriniais tvarsčiais kateteriams su rėmeliu bei beadatiniais konektoriais (šie naudojami parententerinio maitinimo metu). Šeimai finansiškai išties nelengva patenkinti visus Armando sveikatos poreikius, tad gera ištiesti pagalbos ranką ir priminti, jog esame šalia! Šalia mūsų herojų yra ir fondo bendruomenės nariai, kuriems esame labai dėkingi. Šį kartą dėkojame GALA labdaros vakaro metu aukojusiems žmonėms – Jūsų paramos dalis (1333,50 Eur) – šį kartą virto reikšminga pagalba Armandui. 

Panašios naujienos

Rodyti viską
Pagalba

Emocinio stabilumo sesijos mūsų herojams

Tiek mūsų herojai, tiek jų artimieji sutiktų, jog sunki vaiko liga yra vienas didžiausių išbandymų, kurį tenka praeiti. Deja, tačiau onkologinė liga nesirenka, ji tiesiog aplanko mažuosius kovotojus, kurie turi išmokti būti stiprūs kasdien. Su emocijomis susitvarkyti ir jas sukontroliuoti sergantiems vaikams tampa sunkia užduotimi ir gydymo metu, tai iššūkis, kuris lydi ir pasveikus. Sugrįžti į socialinį gyvenimą, vėl eiti į mokyklą, palaikyti kontaktą su bendraamžiais ar susikaupti pamokų metu gali tapti įgūdžiais, kuriuos reikia išsiugdyti iš naujo. Didžiulė laimė…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Domui

Susipažinkite Domu ir jo istorija. Herojus savo stiprybę turėjo parodyti jau nuo pat gimimo, kadangi vos berniukas išvydo pasaulį, viena po kitos pasipylė sveikatos problemos. Kai Domui buvo vos mėnuo, dėl sunkios širdies ydos jam atlikta sudėtinga operacija, o jos metu įstatyti trys sintetiniai lopai širdelėje. Būnant keturių mėnesių kairėje akyje pastebėta gyslainės nervo koloboma, kuri tapo priežastimi, jog vaikas ta akimi beveik nemato. Nuo devynių mėnesių herojui įstatyti klausos aparatai, kuriuos jis dėvi kasdien, o kas penkis metus juos…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Nedukui ir Emiliui

Nedas ir Emilis – broliai muškietininkai, drąsiai einantys per gyvenimo siunčiamus išbandymus ir visas ligas, kurios pasitaiko kelyje. Berniukai yra iš septynių vaikų šeimos, tad linksmybių, žaidimų ir išdaigų namuose tikrai nestinga. Netrūksta ir sunkumų, kuriuos kartais mamai ir vaikams savarankiškai pasidaro per sunku… Dešimtmetis Emilis turi lengvą protinį atsilikimą, aktyvumo ir dėmesio sutrikimą, hemiplegiją, mišrius raidos sutrikimus, nevienodą galūnių ilgį ir heteroforiją. Aštuonerių Nedui diagnozuota sunkiai gydoma epilepsija, mišrus raidos sutrikimas, neurosensorinis prikurtimas, įgimtos smegenų jungties patologijos. Deja, tai…

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.