Pagalba Dorotėjai

Su Jumis sveikinasi mūsų herojė Dorotėja! Apie mergytės pasiekimus jau kartą dalinomės, tačiau kasdien ji uoliai stengiasi, mankštinasi, todėl ir vėl ateiname pasidžiaugti su progesu, kurį pavyko pasiekti.

Mergytė 18 chromosomoje turi patrigybėjimą, kuris sąlygoja genetinį atsilikimą. Nors gimė visiškai išnešiota ir sveika, savo raida ji atsiliko nuo bendraamžių ir negebėjo atlikti veiksmų, kuriuos tokio amžiaus vaikelis jau turėtų mokėti. Pirmąjį žodį Dorotėja tėveliams pasakė, kai jai buvo keturi metukai.

Nuo pat diagnozės patvirtinimo tėveliai deda didžiules pastangas, kad Dorotėja augtų, stiprėtų ir kiek įmanoma būtų savarankiškesnė ir galėtų drąsiai mėgautis visais vaikystės teikiamais džiaugsmais. Šį kartą mergaitė praėjo jau antrąjį neurosensorinės stimuliacijos kursą, kuris suteikia galimybę aktyvinti skirtingus smegenų centrus. Šie ciklai mergytei buvo atliekami tiek dienos metu, tiek naktį, tad reikėjo pasitelkti pačius įvairiausius metodus, jog herojė šį laiką gebėtų išbūti su ausinėmis ir klausyti jai pritaikytų stimuliacijų. 

Šio ciklo metu, pasitarus su specialistais, nuspręsta didžiausią koncentraciją telkti į emocijų valdymą. Rezultatai pasireiškia po kurio laiko, kai stabilizuojasi smegenys. Tada imama matyti teigiamus stimuliacijos pokyčius, kurie padeda tokiems vaikučiams, kaip Dorotėja vystytis. Norime tarti nuoširdų ačiū mūsų fondo bendruomenės nariams Top Exchange už suteiktą 822 Eur paramą šiai mergytei, kuri panaudota jos užsiėmimams.

Begalinis šios šeimos dėkingumas visam Top Exchange kolektyvui, jog prisidedate prie herojės stiprėjimo. Padėkos laiške Dorotėjos tėvelis rašė: „ne visi ciklai praeina sklandžiai, kartais turime ieškoti pačių įvairiausių būdų, kad sudomintume dukrytę. Visgi, šį kartą, kai vykome į kliniką pas profesionalus – ji jau žinojo kur vyksta, prisiminė, todėl buvo žymiai lengviau“. Užsiėmimų metu herojė pavargsta, tačiau mylintys tėveliai randa būdų, kaip nudžiuginti dukrą – pavyzdžiui, nusivežti į jos mėgstamiausią prekybos centrą, kur yra čiuožykla, arba – leisti suvalgyti sushi. 

Linkime Dorotėjai ir toliau atkakliai stengtis ir stiprėti!

Panašios naujienos

Rodyti viską
Pagalba

Pagalba Angelinai

Angelina – smalsi ir drąsi ketverių mergaitė. Herojė yra ankstukė – gimusios 1,5 kg mažylės tėvams Ukrainos gydytojai pasakė, jog ji mirusi, tačiau labai klydo. Nuo pirmųjų akimirkų pasaulyje Angelina parodė savo stiprų ir tvirtą charakterį bei norą gyventi. Pilnai džiaugtis vaikyste kliudo jos diagnozė – spazminis dipleginis cerebrinis paralyžius. Mergytė geba ropoti keturiomis, o atsistoti gali tik padeda mylinčios mamos arba įsitvėrusi į kokį nors paviršių. Su mama jiedvi Lietuvoje neilgai – atvyko čia iš Ukrainos prasidėjus karui, tad…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Aivarui

Kviečiame susipažinti su herojumi Aivaru ir jo istorija. Berniukas gimė su kritiškai rimtais širdies aortos ir skilvelių pertvaros defektais, tad praėjus vos 35 dienoms po gimimo buvo operuojamas. Kadangi širdies operacija atliekama tokiam mažam kūdikiui – rizika išties didžiulė. Operacijos metu sutriko širdies ritmas, todėl po savaitės buvo atliekama dar viena, kurios metu implantuotas širdies ritmo stimuliatorius. Nuo to laiko kasmet Aivarui atliekama širdelės operacija ir stimuliatorius keičiamas į naują. Dabar herojus jau skaičiuoja gal penktąjį stimuliatorių, tik šį kartą…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Kristinai

Kristina – dviejų nuostabių vaikučių mama. Pirmąjam buvo vos treji, kai moteris laukėsi antrojo berniuko. Nėštumas buvo sudėtingas, o pykinimas lydėjo iki pat paskutinio nėštumo trimestro. Tuo metu gydytojai ir artimieji siūlė įvairiausius metodus šiems simptomams sumažinti, nes buvo manoma, jog tai tiesiog nėštumo keliami negalavimai. Visgi, pagimdžius sūnelį pykinimas nesiliovė ir atlikti tyrimai apvertė herojės gyvenimą aukštyn kojomis – ketvirtos stadijos nepagydomas skrandžio vėžys. Visą gyvenimą vedusi sveiką gyvenimo būdą ir aktyviai krepšinį žaidusiai Kristinai, sužinojus diagnozę, kirbėjo vienas…

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.