Pagalba Dorotėjai

Su Jumis sveikinasi mūsų herojė Dorotėja! Apie mergytės pasiekimus jau kartą dalinomės, tačiau kasdien ji uoliai stengiasi, mankštinasi, todėl ir vėl ateiname pasidžiaugti su progesu, kurį pavyko pasiekti.

Mergytė 18 chromosomoje turi patrigybėjimą, kuris sąlygoja genetinį atsilikimą. Nors gimė visiškai išnešiota ir sveika, savo raida ji atsiliko nuo bendraamžių ir negebėjo atlikti veiksmų, kuriuos tokio amžiaus vaikelis jau turėtų mokėti. Pirmąjį žodį Dorotėja tėveliams pasakė, kai jai buvo keturi metukai.

Nuo pat diagnozės patvirtinimo tėveliai deda didžiules pastangas, kad Dorotėja augtų, stiprėtų ir kiek įmanoma būtų savarankiškesnė ir galėtų drąsiai mėgautis visais vaikystės teikiamais džiaugsmais. Šį kartą mergaitė praėjo jau antrąjį neurosensorinės stimuliacijos kursą, kuris suteikia galimybę aktyvinti skirtingus smegenų centrus. Šie ciklai mergytei buvo atliekami tiek dienos metu, tiek naktį, tad reikėjo pasitelkti pačius įvairiausius metodus, jog herojė šį laiką gebėtų išbūti su ausinėmis ir klausyti jai pritaikytų stimuliacijų. 

Šio ciklo metu, pasitarus su specialistais, nuspręsta didžiausią koncentraciją telkti į emocijų valdymą. Rezultatai pasireiškia po kurio laiko, kai stabilizuojasi smegenys. Tada imama matyti teigiamus stimuliacijos pokyčius, kurie padeda tokiems vaikučiams, kaip Dorotėja vystytis. Norime tarti nuoširdų ačiū mūsų fondo bendruomenės nariams Top Exchange už suteiktą 822 Eur paramą šiai mergytei, kuri panaudota jos užsiėmimams.

Begalinis šios šeimos dėkingumas visam Top Exchange kolektyvui, jog prisidedate prie herojės stiprėjimo. Padėkos laiške Dorotėjos tėvelis rašė: „ne visi ciklai praeina sklandžiai, kartais turime ieškoti pačių įvairiausių būdų, kad sudomintume dukrytę. Visgi, šį kartą, kai vykome į kliniką pas profesionalus – ji jau žinojo kur vyksta, prisiminė, todėl buvo žymiai lengviau“. Užsiėmimų metu herojė pavargsta, tačiau mylintys tėveliai randa būdų, kaip nudžiuginti dukrą – pavyzdžiui, nusivežti į jos mėgstamiausią prekybos centrą, kur yra čiuožykla, arba – leisti suvalgyti sushi. 

Linkime Dorotėjai ir toliau atkakliai stengtis ir stiprėti!

Panašios naujienos

Rodyti viską
Pagalba

Pagalba Elzei

Mūsų herojė Elzė – įkvėpimas kitiems – ji ne tik atiduoda visas savo jėgas mankštindamasi, tačiau ir kelis kartus per savaitę noriai lanko mokyklą, taip pat labai mėgsta būti gamtoje. Tai jai yra pats geriausias laisvalaikio praleidimo būdas. Elzei diagnozuota itin reta genetinė liga, kurią turi vos kelios dešimtys žmonių pasaulyje –Toriello-Correy sindromas. Mergaitės raida yra sutrikusi, ji nekalba, tačiau supranta buitinius žodžius. Liga pasireiškusi įvairiais sutrikimais – diskinezinis cerebralinis paralyžius, mikrocefalija, kitokia epilepsija, šlapimo ir išmatų nelaikymas, įgimtos širdies…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Jegor

Jaučiame neaprėpiamą dėkingumą už galimybę kreiptis į savo srities profesionalus, kai mums reikia pagalbos. Visai neseniai Jegoras, vienas iš ukrainiečių šeimos vaikų, kuriuos globojame, nualpo. Greitoji berniuką nuvežė į ligoninę ir rekomendavo atlikti nuodugnius tyrimus, o tada mums pagalbos ranką ištiesė Baltijos-Amerikos klinika . Atlikę visus reikiamus tyrimus ir diagnostiką gydytojai patikino, jog tai buvo alpimas, nesusijęs su jokiais sveikatos negalavimais. Pats Jegoras situacijos neišsigando, tačiau močiutė, viena auginanti tris anūkus ir atvykusi į Lietuvą iš Ukrainos saugesnio prieglobščio ieškoti,…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Arėjai

Susipažinkite su kovotoja Arėja – dabar merginai 17 metų. Ji gimė visiškai sveika, tačiau einant 4 gyvenimo mėnesiui jos tėvai ėmė pastebėti pirmuosius ligos požymius. Kokia tai diagnozė – tuo metu net negalėjo pagalvoti, tačiau sunkiai augantis kūdikio svoris, net ir taikant primaitinimą, nedavė ramybės. Kai mergaitei buvo kiek daugiau nei 2 metai, buvo diagnozuota mišri cistinės fibrozės forma, kuri paveikia ir plaučius ir žarnyną. Ši klastinga liga paveikia plaučius negrįžtamai, o mišri Arėjos turima forma paveikia dar ir žarnyną,…

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.