Pagalba Dorotėjai

Su Jumis sveikinasi mūsų herojė Dorotėja! Apie mergytės pasiekimus jau kartą dalinomės, tačiau kasdien ji uoliai stengiasi, mankštinasi, todėl ir vėl ateiname pasidžiaugti su progesu, kurį pavyko pasiekti.

Mergytė 18 chromosomoje turi patrigybėjimą, kuris sąlygoja genetinį atsilikimą. Nors gimė visiškai išnešiota ir sveika, savo raida ji atsiliko nuo bendraamžių ir negebėjo atlikti veiksmų, kuriuos tokio amžiaus vaikelis jau turėtų mokėti. Pirmąjį žodį Dorotėja tėveliams pasakė, kai jai buvo keturi metukai.

Nuo pat diagnozės patvirtinimo tėveliai deda didžiules pastangas, kad Dorotėja augtų, stiprėtų ir kiek įmanoma būtų savarankiškesnė ir galėtų drąsiai mėgautis visais vaikystės teikiamais džiaugsmais. Šį kartą mergaitė praėjo jau antrąjį neurosensorinės stimuliacijos kursą, kuris suteikia galimybę aktyvinti skirtingus smegenų centrus. Šie ciklai mergytei buvo atliekami tiek dienos metu, tiek naktį, tad reikėjo pasitelkti pačius įvairiausius metodus, jog herojė šį laiką gebėtų išbūti su ausinėmis ir klausyti jai pritaikytų stimuliacijų. 

Šio ciklo metu, pasitarus su specialistais, nuspręsta didžiausią koncentraciją telkti į emocijų valdymą. Rezultatai pasireiškia po kurio laiko, kai stabilizuojasi smegenys. Tada imama matyti teigiamus stimuliacijos pokyčius, kurie padeda tokiems vaikučiams, kaip Dorotėja vystytis. Norime tarti nuoširdų ačiū mūsų fondo bendruomenės nariams Top Exchange už suteiktą 822 Eur paramą šiai mergytei, kuri panaudota jos užsiėmimams.

Begalinis šios šeimos dėkingumas visam Top Exchange kolektyvui, jog prisidedate prie herojės stiprėjimo. Padėkos laiške Dorotėjos tėvelis rašė: „ne visi ciklai praeina sklandžiai, kartais turime ieškoti pačių įvairiausių būdų, kad sudomintume dukrytę. Visgi, šį kartą, kai vykome į kliniką pas profesionalus – ji jau žinojo kur vyksta, prisiminė, todėl buvo žymiai lengviau“. Užsiėmimų metu herojė pavargsta, tačiau mylintys tėveliai randa būdų, kaip nudžiuginti dukrą – pavyzdžiui, nusivežti į jos mėgstamiausią prekybos centrą, kur yra čiuožykla, arba – leisti suvalgyti sushi. 

Linkime Dorotėjai ir toliau atkakliai stengtis ir stiprėti!

Panašios naujienos

Rodyti viską
Pagalba

Pagalba Augustui

Su šypsena veide ir puikios nuotaikos, su Jumis sveikinasi Augustas. Berniukui dabar ketveri, o pats didžiausias pasiekimas, kaip sako herojaus mama – tai, jog Augustas gyvena. Gydytojai negalėjo pažadėti, kad kovotojas išgyvens, tačiau dabar jis kasdien džiugina savo artimuosius vis naujais pasiekimais ir optimizmu. Augustas gyvena su daugybe diagnozių – cerebrinis paralyžius, Dauno sindromas, kvėpavimo, širdies ir inkstų nepakankamumas. Vos per ketverius gyvenimo metus berniukui teko išverti 22 operacijas, 3 kartus buvo sepsis. Dabar šeima gyvena laukimu – mažyliui planuojama…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Arminui

Visai neseniai Jums jau pažįstamą mūsų herojų Arminą ir jo mamytę pasiekė ypač reikalingas siuntinys – specialus maistelis, tvarsčiai, klizmutės, drėgnos servėtėlės, aliejukai ir kitokie kasdien naudojami daiktai. Berniuko mama Edita viena augina sūnų, o finansinė našta, turint tokį ligoniuką namie ir nuolat juo besirūpinant – tikrai slegia moters pečius. Kaip pati moteris sako – Arminui funkcionuoti kasdien padeda daugybė prietaisų, tad šalia visų būtinų slaugos ir vaistų išlaidų prisideda ir nemaža elektros sąskaita. To sumažinti nepavyksta niekaip, kadangi berniukui…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Justui

Prieš Jus – stiprusis kovotojas Justas. Berniukui dabar septyneri, tačiau jo išgyvenimai ir įveikti patys sunkiausi išbandymai – visai nevaikiški. Kai mažyliui buvo 9 mėnesiai, gydytojai įtarė, kad kažkas ne taip. Kiek vėliau, kai Justukui buvo virš metų, gydytojai patvirtino patį ilgiausią sąrašą diagnozių: vangioji tetraplegija, mišrus raidos sutrikimas, polineuropatija, lėtinis kvėpavimo nepakankamumas, miego hipoventiliacijos sindromas, diafragmos ligos, neuroraumeninė skoliozė ir tai dar ne pabaiga… Kasdien, mažais žingsneliais Justas, su mylinčios mamos pagalba žengė pirmyn, iki 2021 metais užpuolusio Covid-19….

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.