Pagalba Elzei

Rimanto Kukėno paramos fondas su Elzės šeima matosi jau ne pirmą kartą. Mergaitei nustatytos šios diagnozės: Edvardso sindromas, plaglocefalija, triburio vožtuvo displazija, dviburio vožtuvo dispalzija, aortos vožtuvo displazija, skilvelių pertvaros defektas, plaučių kamieno vožtuvo stenozė, antrinė hipertenzija, sunkiai gydoma epilepsija, stuburo deformacija, įgimta kaukolės ir veido kaulų formavimosi yda, mišrūs specifiniai raidos sutrikimai, hipoksija, įgimta hidronefrozė, ūminis kanalėlių ir intersticinio audinio nefritas, nepatikslinta hidronefrozė, inkstų perinefritinis abscesas.
Elzės mama, Silvija, pasakoja, kad tokių vaikučių gyvenimas skaičiuojamas minutėmis, ir dabar visa Elzės šeima džiaugiasi už kiekvieną jos pragyventą minutę. Gydytojai, gimus mergaitei, kalbėjo apie tai, kiek jai galimai liko gyventi. Tad Silvija kartu su vyru svarstė, ar reikia supažindinti vaikus su ką tik gimusia sese, nes galimai jai liko gyventi keletas dienų, o gal minučių.
Tačiau tėvai nusprendė, kad visgi reikia supažindinti su ką tik gimusia sese, nors prognozės buvo liūdnos. Pamatę vaikai savo mažąją sesutę tarė: „Mama! Ji gyvens! Ji per daug graži, kad mirtų!”
Ir štai šiandien Elzei 8 metai, ir ji yra apsupta begalinės meilės. Visi šeimoje moka suteikti pirmąją pagalbą Elzei, tad esant poreikiui, mama turi didelę pagalbą namuose.
Šį kartą gavome Elzės mamos prašymą :
Sveiki, kreipiuosi pagalbos. Elzytės būklei prastėjant, kreipiuosi pagalbos. Verkiant reikia stacionaraus deguonies kraujyje ir pulso matuoklio su garsu. Pirštelio nepakanka. Žemai lenkiuosi ir nuoširdžiai prašau, ar galėtumėte mums pagelbėti? Ir jei būtų nors menkiausia galimybė gauti ir pirštinį pulsoksimetrą, būtų kosmosų kosmosas.
Išgirdome šeimos pagalbos prašymą ir Elzei pristatėme abu gyvybiškai reikalingus įrankius gyvybinėms funkcijoms stebėti bei palaikyti. Stacionarus prietaisas itin naudingas tiek ligoninėje, tiek namuose, kai reikia pastoviai matuoti paciento SpO2 ir pulsą. „7500“ turi daug nustatomų garsinių signalų ir indikatorių, kurie padeda atidžiai sekti paciento būklę bei greitai reaguoti esant pokyčiams. Užregistruoti duomenys (daugiau nei 70 valandų) gali būti perkeliami į kompiuterį. Naudojamas su keičiamais piršto jutikliais, todėl tinka įvairaus amžiaus pacientams— naujagimiams, kūdikiams, vaikams ir suaugusiems. Pirštinis pulsoksimetras pasitarnauja, kai reikia kažkur išvykti.
Mūsų susitikimas buvo labai šiltas ir jaukus. Mama Silvija paminėjo, kad šiandien Elzė labai gerai jaučiasi. Mūsų belaukiant po kineziterapijos seanso Elzė užmigo, bet mums atvykus pramerkė akis ir pasitiko mus besišypsodama. Džiaugiamės galėdami padėti Elzei ir jos šeimai. Ir dėkojame visiems Gala labdaros vakare dalyvavusiems žmonėms. Tik Jūsų visų dėka galėjome skirti 1160,00 Eur Elzės įrangos pirkimui.
Tokia nuostabi, šilta ir įkvėpianti popietė. Linkime Elzei sveikatos ir dar daug nuostabių dienų su taip ją mylinčiais šeimos nariais. O Elzės mamytei Silvijai skrieja šilčiausi apkabinimai už bendrystę ir vilties skleidimą visiems aplink esantiems. Kartu mes stipresni.

Panašios naujienos

Rodyti viską
Pagalba

Emocinio stabilumo sesijos mūsų herojams

Tiek mūsų herojai, tiek jų artimieji sutiktų, jog sunki vaiko liga yra vienas didžiausių išbandymų, kurį tenka praeiti. Deja, tačiau onkologinė liga nesirenka, ji tiesiog aplanko mažuosius kovotojus, kurie turi išmokti būti stiprūs kasdien. Su emocijomis susitvarkyti ir jas sukontroliuoti sergantiems vaikams tampa sunkia užduotimi ir gydymo metu, tai iššūkis, kuris lydi ir pasveikus. Sugrįžti į socialinį gyvenimą, vėl eiti į mokyklą, palaikyti kontaktą su bendraamžiais ar susikaupti pamokų metu gali tapti įgūdžiais, kuriuos reikia išsiugdyti iš naujo. Didžiulė laimė…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Domui

Susipažinkite Domu ir jo istorija. Herojus savo stiprybę turėjo parodyti jau nuo pat gimimo, kadangi vos berniukas išvydo pasaulį, viena po kitos pasipylė sveikatos problemos. Kai Domui buvo vos mėnuo, dėl sunkios širdies ydos jam atlikta sudėtinga operacija, o jos metu įstatyti trys sintetiniai lopai širdelėje. Būnant keturių mėnesių kairėje akyje pastebėta gyslainės nervo koloboma, kuri tapo priežastimi, jog vaikas ta akimi beveik nemato. Nuo devynių mėnesių herojui įstatyti klausos aparatai, kuriuos jis dėvi kasdien, o kas penkis metus juos…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Nedukui ir Emiliui

Nedas ir Emilis – broliai muškietininkai, drąsiai einantys per gyvenimo siunčiamus išbandymus ir visas ligas, kurios pasitaiko kelyje. Berniukai yra iš septynių vaikų šeimos, tad linksmybių, žaidimų ir išdaigų namuose tikrai nestinga. Netrūksta ir sunkumų, kuriuos kartais mamai ir vaikams savarankiškai pasidaro per sunku… Dešimtmetis Emilis turi lengvą protinį atsilikimą, aktyvumo ir dėmesio sutrikimą, hemiplegiją, mišrius raidos sutrikimus, nevienodą galūnių ilgį ir heteroforiją. Aštuonerių Nedui diagnozuota sunkiai gydoma epilepsija, mišrus raidos sutrikimas, neurosensorinis prikurtimas, įgimtos smegenų jungties patologijos. Deja, tai…

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.