Pagalba Milai

Ši miela mergytė, žvelgianti į Jus nuotraukose – mūsų herojė Mila. Ji yra antras ir labai lauktas vaikutis šeimoje. Nors laukimo laikotarpis buvo sklandus, tačiau artėjant gimdymo terminui, remiantis Milos mamos pirmuoju gimdymu ir fizionomija, medikai nusprendė, jog mergytė į pasaulį turi ateiti Cezario pjūvio pagalba.
Gimė visiškai sveika ir pasiruošusi augti bei stiprėti mergytė. Visgi, praėjus mėnesiui nuo herojės gimimo mama pastebėjo, jog dukrytė net nebando laikyti galvytės, tačiau gydytojai ramino – „juk visi vaikai skirtingi, nepergyvenkite“. Tėvelių nuojauta neapgavo – kai Milai suėjo trys mėnesiai, šeima pastebėjo, jog mergytė visiškai nesidomi žaisliukais, keistai fokusuoja žvilgsnį, akytės be priežasties „bėgioja“.
Po daugybės spėlionių, aplankytų įvairiausių specialistų ir atliktų tyrimų paaiškėjo priežastis, kodėl mergaitė nesivysto taip, kaip jos bendraamžiai – nustatytas glikoproteinų apykaitos sutrikimas. Vėliau patikslinta ir daugiau diagnozių – mišrūs raidos sutrikimai, ataksinis cerebrinis paralyžius, konverguojamas lydimasis žvairumas, hipermetropija, nistagmas ir kiti netaisyklingi akies judesiai.
Dabar Mila auga apsupta nuolatinės mamos priežiūros ir meilės, nuolat lankosi pas įvairiausius specialistus, kurie padeda stiprėti, šiek tiek pasivyti vėluojančią raidą ir tapti savarankiškesnei. Nuolatiniai užsiėmimai su specialistai Milai leidžia sumažinti emocinius šuolius bei stiprėti fiziškai. Vienas iš būdų jai padėti – neurosensorinė stimuliacija. Šį kartą dalijamės įspūdžiais iš jau antrojo tokio ciklo, kurį praėjo herojė. „Sekėsi labai gerai, Milutė buvo atidi ir klausė garsų, tapo labiau benraujanti, kantriai sportavo“ – dalijosi Milos mama.
Šį kartą prie įvairiapusės reabilitacijos prisidėjo su fondo komanda susisiekusi Žaneta Mikšienė, kuri švęsdama savo gimimo dieną rinko aukas būtent Milai. Moteris skyrė 1042 Eur sumą, kuri buvo reikalinga terapijoms ir tokiu būdu prisidėjo prie mažosios pacientės stiprėjimo. Norime iš visos širdies padėkoti Žanetai už prasmingą iniviatyvą ir nusiųsti linkėjimus jos bičiuliams ir šeimos nariams, kurie neliko abejingi ir savo aukomis prisidėjo prie pačios reikšmingiausios dovanos Milai. 

Panašios naujienos

Rodyti viską
Pagalba

Pagalba Evai

Susipažinkite su mūsų mažąja princese Eva – herojė auga apsupta mylinčių tėvelių ir broliuko. Mergaitei neseniai diagnozuota genetinė liga DDX3X sindromas, o šalia to mažylė gyvena su dar ilgesniu negalavimų sąrašu – mišrus raidos sutrikimas, sunkiai gydoma epilepsija, smegenų hipoplazija, regos nervo atrofija, šlapimo bei išmatų nelaikymas. Eva nevaikšto, sėdėti ilgesnį laiką jai taip pat sunku, todėl kasdien reikia nuolatinės mamos priežiūros ir meilės. Taip pat kasdien reikia ir daugybės priemonių bei daiktų, kurie užtikrintų mergaitės gerovę. Herojės mama Karolina…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Astai

Mūsų herojė Asta ir toliau kovoja su onkologine liga, kuri pasibeldusi į gyvenimą 2021 metais niekaip neatsitraukia… 2023 metais, pablogėjus sveikatos būklei buvo atlikta ypač sudėtinga operacija, kurios metu buvo pašalinta dalis naviko, esančio smegenyse. Viso auglio gydytojams išpjauti nepavyko, tad einant laikui navikas auga ir liga toliau progresuoja, atsirado naujų ligos židinių. Astai taikytas radioterapija ir chemoterapija deja, tačiau nebeveiksmingas. Vienintelė viltis sustabdyti ligą – biologinė terapija, gydant vaistu OYAVAS. Šis vaistas brangus, o gydymo kurso nėra – jį…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Nojui

Nojus – stiprusis kovotojas, kurio istoriją Jums jau esamę pasakoję, tačiau kas kartą susitikus su šia šeima ir išvydus berniuko stiprybę, užplūsta didžiulis įkvėpimas tikėti stebuklais. Jauna šeima po dešimtmečio, praleisto Anglijoje, grįžo į Lietuvą ir gyvenimą ėmė kurti čia – planuose buvo jaukūs namai ir ramus, šeimyninis gyvenimas, o pakeliui buvo ir trečiasis, labai laukiamas vaikelis – Nojus. Jis gimė su diagnoze – medžiagų apykaitos metabolizmo genetinė liga. Ji rasta ne iš karto, tačiau pirmieji simptomai buvo bauginantys –…

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.