Pagalba Tadui

Su herojumi Tadu susipažinome jau prieš kelis mėnesius. Berniukui yra diagnozuotas retas genetinis Charge sindromas.
Vos gimęs, Tadukas buvo stebimas intensyvios terapijos skyriuje. Būtent tuo metu ėmė ryškėti sindromo atnešti sutrikimai: maitinimo problemos – negalėjimas nuryti maisto lėmė, tiesioginio maitinimo į skrandį formavimą. Taip pat pastovus sekreto atsiurbimas iš nosies ir gerklės, o dėl kvėpavimo problemų suformuota tracheostoma.
Berniukas yra vos šešių mėnesių kūdikis ir dėl sindromo susiformavusių sutrikimų, jam nuolat reikalinga ypatinga slauga, pagalba ir dėmesys.
Tokiam jaunam amžiuje jauna šeima išgyveno daug stiprių įvykių. Tadukui buvo atlikta širdies operacija. Negana to, berniukas ne sykį buvo gaivintas dėl sustojusio kvėpavimo. Jam nustatyta mikroftalmija (mažas akies obuolys) ir dėl to buvo manoma, kad berniukas liks aklas. Tačiau jam augant, mama pastebėjo, kad ryškius kontūrus ir daiktus Tadukas tikrai mato. Jau dabar yra žinoma, kad ateityje berniukui bus reikalingi klausos aparatai. Bet iš tiesų svarbiausia, kad Tadas galėtų augti ir stiprėti.
Praėjusį kartą padėjome jaunai šeimai nuveždami Tadukui reikalingą infuzijų stovą ir deguonies balioną. O šį sykį galėjome prisidėti kur kas labiau. Gabenome berniuko priežiūrai ir slaugai reikalingas priemones, kurių tokiam mažyliui reikia itin daug. Taip pat Tadukui nupirkome kompaktišką sekreto atsiurbimo aparatą, be kurio pasidžiaugti grynu oru ir pabūti lauke šeimai būtų neįmanoma. Naujoji šeimos realybė kupina iššūkių, tačiau nėra neįveikiamų kliūčių, kai tiki ir neprarandi vilties.
Begalo džiaugiamės galėdami suvienyti visus geros širdies žmones bendram tikslui – padėti vaikams augti ir stiprėti, ypač kai be papildomų priemonių tai daryti yra neįmanoma. Nuoširdžiausią ačiū tariame Jogailei Mikalauskienei, kuri neliko abejinga Taduko istorijai ir perdavė berniukui reikalingas sauskelnes, drabužėlių ir žaislų.
Ir ypatinga padėka visiems labdaros vakaro „Stebuklų šalyje” dalyviams. Jūsų gerumo ir atjautos dėka galėjome skirti 1127, 96 eurus Taduko priemonėms pirkti.
Gyventi ir priimti naują realybę lengviau, kai yra į ką atsiremti.

Panašios naujienos

Rodyti viską
Pagalba

Emocinio stabilumo sesijos mūsų herojams

Tiek mūsų herojai, tiek jų artimieji sutiktų, jog sunki vaiko liga yra vienas didžiausių išbandymų, kurį tenka praeiti. Deja, tačiau onkologinė liga nesirenka, ji tiesiog aplanko mažuosius kovotojus, kurie turi išmokti būti stiprūs kasdien. Su emocijomis susitvarkyti ir jas sukontroliuoti sergantiems vaikams tampa sunkia užduotimi ir gydymo metu, tai iššūkis, kuris lydi ir pasveikus. Sugrįžti į socialinį gyvenimą, vėl eiti į mokyklą, palaikyti kontaktą su bendraamžiais ar susikaupti pamokų metu gali tapti įgūdžiais, kuriuos reikia išsiugdyti iš naujo. Didžiulė laimė…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Domui

Susipažinkite Domu ir jo istorija. Herojus savo stiprybę turėjo parodyti jau nuo pat gimimo, kadangi vos berniukas išvydo pasaulį, viena po kitos pasipylė sveikatos problemos. Kai Domui buvo vos mėnuo, dėl sunkios širdies ydos jam atlikta sudėtinga operacija, o jos metu įstatyti trys sintetiniai lopai širdelėje. Būnant keturių mėnesių kairėje akyje pastebėta gyslainės nervo koloboma, kuri tapo priežastimi, jog vaikas ta akimi beveik nemato. Nuo devynių mėnesių herojui įstatyti klausos aparatai, kuriuos jis dėvi kasdien, o kas penkis metus juos…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Nedukui ir Emiliui

Nedas ir Emilis – broliai muškietininkai, drąsiai einantys per gyvenimo siunčiamus išbandymus ir visas ligas, kurios pasitaiko kelyje. Berniukai yra iš septynių vaikų šeimos, tad linksmybių, žaidimų ir išdaigų namuose tikrai nestinga. Netrūksta ir sunkumų, kuriuos kartais mamai ir vaikams savarankiškai pasidaro per sunku… Dešimtmetis Emilis turi lengvą protinį atsilikimą, aktyvumo ir dėmesio sutrikimą, hemiplegiją, mišrius raidos sutrikimus, nevienodą galūnių ilgį ir heteroforiją. Aštuonerių Nedui diagnozuota sunkiai gydoma epilepsija, mišrus raidos sutrikimas, neurosensorinis prikurtimas, įgimtos smegenų jungties patologijos. Deja, tai…

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.