Beno svajonė

Bet kokiai negandai užklupus norisi kasdienybę pripildyti spalvomis. Susipažinkite su mūsų herojumi Benu. Energingas ir begaline meile gyvenimui trykštantis penkerių metų berniukas šiandien iš visų jėgų kovoja su medulloblastoma. Ką tik savo gimtadienį atšventęs Benas diagnozę išgirdo ne taip jau ir senai.
Pirmieji ligos simptomai pasirodė 2023 metų lapkričio mėnesį. Nepraėjus nė mėnesiui, gruodžio 22 dieną, prieš pat laukiamiausias metų šventes, Benukui buvo atliktas kompiuterinės tomografijos tyrimas, kurio rezultatai nebuvo laukiamiausia Kalėdų dovana. Tyrime buvo pastebėtas auglys ant smegenėlių. O jo dydis toks, kad trikdė smegenų skysčio tėkmę. Nieko nelaukiant Benui buvo atlikta naviko šalinimo operacija.
Operacija praėjo sklandžiai ir pavyko pašalinti naviką. Po sudėtingos procedūros, berniukas nebegalėjo savarankiškai judėti, o visa dešinė kūno pusė prarado koncentraciją. Kantriai ir su milžinišku užsispyrimu, Benas ir jo mamytė kasdien dirbo, kad įgūdžiai sugrįžtų. Ir po mėnesio šeima pajuto Beno progresą – Benukas ėmė vaikščioti savarankiškai, o dešinės kūno pusės valdymas pagerėjo.
Situacijai keičiantis rodėsi, kad gyvenimas grįžta į įprasta rutiną, tačiau šeima sulaukė naviko tyrimų atsakymų – navikas piktybinis ir yra reikalingas tolimesnis gydymas. Berniukui buvo atlikti papildomi tyrimai ir rastos metastazės stuburo srityje. Dabar Benas gydomas chemoterapija. Atkakliai kovoja ir baiginėja ketvirtąjį vaistų kursą. Uždarius šį vaistų ciklą, berniuko laukia dar keletas tarpinių tyrimų, kurių rezultatai lems tolimesnę gydymo eigą. Variantai keli – arba bus tęsiamas jau pradėtas gydymas, arba jį reikės keisti iš esmės.
Iš visos širdies tikime, jog tyrimo rezultatai bus geri ir įneš pastovumo ir ramybės einant sunkiu gydymo keliu.
Likimas nešykštėjo iššūkių, tačiau nepaisant jų, visa Beno šeima stengiasi kasdien berniukui užtikrinti pačias geriausias emocijas. Kartu su mama, Benas parašė laišką ir įmetė jį į svajonių paštą. Taip sužinojome apie jo mylimus herojus ir slapčiausią šiandienos norą – naują telefoną.
Gydymo metu ligoninė tampa namais, o palata – kambariu, kuriame sukasi visas ligoniuko gyvenimas. Telefonas yra mėgiama Beno priemonė, padedanti prasiblaškyti. O nuo šiol ir svajonė tapusi realybe.
Į Beno palatą, nešinas dovana įskriejo mylimas berniuko herojus – žmogus voras. Šis personažas ligoninėje džiugino Beną ir visus jo draugus. Atmosfera buvo žaisminga ir pakyli. Gera pildyti herojų svajones ir įnešti šviesos ir šilumos į jų kasdienybę.
„Aš vis dar pilna emocijų…Tokį laimingą vaiką paskutinį kartą mačiau lapkritį kai skridom atostogų… Ačiū labai jums! ” parašė Beno mama po mūsų susitikimo. Stebuklus kuriame kartu ir nuoširdų AČIŪ tariame visiems GALA labdaros vakaro „Stebuklų šalyje” dalyviams. Dalį Jūsų aukotų pinigų, 861,22 Eur., skyrėme išsvajotam Beno iPhone 14 telefonui.

Panašios naujienos

Rodyti viską
Vaikų svajonės

Dovydo svajonė

Kviečiame susipažinti su Dovydu, berniuku, kuriam patinka Žmogaus Voro personažas! Šio herojaus savybių Dovydas turi išties daug – drąsa, stiprybė, pozityvumas. Viso to jam labai prireikė, kai į gyvenimą atkeliavo liga. Ūminė limfoblastinė leukemija – tokią diagnozę šeima išgirdo, kai mažyliui tebuvo dveji. Gydymas ėjosi sklandžiai ir pagal planą, o labiausiai į priekį vedė mintis, kad jau netrukus šeima grįš į įprastinį gyvenimą ir toliau gyvens laimingai. Pabaigus gydymą džiugesys truko neilgai – vos po kelių mėnesių nustatytas ligos recidyvas….

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Emeto svajonė

Su Emetu susipažinome onkohematologijos skyriuje, vieno spalvingo renginuko metu. Jau tada berniukas išsiskyrė iš visų savo kruopštumu, rimtumu ir atsakingumu. Visiems naujai sutiktiems mažiesiems pacientams primename, kad drąsiai mums rašytų savo norus, kuriuos pasistengsime išpildyti. Emeto svajonė buvo papildyti šeimą dar vienu nauju nariu – šuniuku. Šis noras lydėjo jau seniai, tačiau bėgant laikui tik dar labiau stiprėjo. „Vaikai puikiai supranta, jog augintinis yra atsakomybė“ – sako Emeto mama Sandra, paklausta, kaip šeima visgi priėmė sprendimą papildyti šeimą keturkoju. Džiaugdamiesi…

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Yahor svajonė

Yahorui tik dvylika, tačiau jo akys regėjo ir širdis jautė dalykus, apie kuriuos daugelis norime žinoti tik iš istorijos vadovėlių… Berniukas su mama į Lietuvą atvyko iš karo niokojamos Ukrainos, drauge su seserimi, neseniai sulaukusia pilnametystės. Visi kiti artimieji lieko ten, Ukrainoje. Kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką grįžus čia, į laikinus namus iš ligoninės apima tikrųjų namų ilgesys. Yahoras onkologinės ligos kirtį patyrė jau anksčiau, ligą sėkmingai įveikė ir toliau džiaugėsi vaikyste. Atvykus į Lietuvą atlikti tyrimai parodė, jog kraujo vėžys…

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.