Deivido svajonė

Deividas – vienuolikos metų herojus, kuris su itin reta liga gyvena nuo pat gimimo. Jis gimė visiškai sveikas, tačiau jau po dešimties dienų ligoninėje buvo gydomas nuo infekcijos. Tokie susirgimai vis kartojosi ir tik Deividui sulaukus dvejų metų buvo nustatyta diagnozė – imunodeficitas, lėtinė granuliominė liga.
Ši liga pasireiškia vis susiformuojančiais pūliniais, granuliomomis, kuriuos būtina operuoti. Paskutinį kart tokie židiniai Deividui buvo atsiradę kepenyse. Gydymo šiai ligai deja, bet nėra, vienintelis gydytojų siūlymas – atlikti kaulų čiulpų transplantaciją. Visgi, šeima šiam žingsniui dar nesiryžta…
Šiuo metu metu Deividas jaučiasi gerai, tačiau kasdien turi nepamiršti vartoti daugybės vaistų, antibiotikų. Žiūrint į smalsų, žingeidų ir draugišką berniuką nesinori tikėti, jog ligoninė yra jo antrieji namai. Nepaisaint diagnozės Deividas labai domisi naujovėmis, tolimomis šalimis ir visokiausiomis įdomybėmis. Tad ir herojaus svajonė buvo išties išskirtinė!
Deividas paminėjo, jog nori pasivaikščioti po šviesų parką ir apžiūrėti visas ten esančias instaliacijas, taip pat – nukeliauti į vieną iš tolimų kraštų – Dubajų arba Tokiją. Galimybę berniukui su visa šeima nuvykti į pasirinktą kelionę įteikėme pačiame Lumina šviesų parke, kuriame susitikome su šeima praleisti vakarą bei pasivaikščioti po parką.
Nors oras nebuvo pats šauniausias, tačiau tiek Deividui, tiek jo mažesniąjam broliukui, rodos, tai visiškai nerūpėjo – jie smalsiai apžiūrinėjo visus parke esančius personažus, taip pat visi drauge žaidėme virtualų edukacinį žaidimą ir kartu pasitarę atsakydavome į klausimus apie Lietuvos istoriją, kunigaikščius bei legendas.
Norime šiltai padėkoti įmonei KargoMitten bei Solveigai Janasauskaitei ir Karoliui Jancauskui, kurie išgirdo Deivido svajonę ir skyrė 3000 Eur herojaus kelionei. Dėkojame Jums už gerumui atvertas širdis ir neapsakomą džiaugsmą, kurį suteikėte mūsų herojui.
Šiltai dėkojame Lumina Park Vilnius už galimybę vakarą su herojumi ir jo tėveliais praleisti žibančių lempučių apsuptyje. Dėkojame, kad prisidėjote prie berniuko noro pamatyti šviesos inistaliacijas ir padovanojote kvietimus visai Deivido šeimai į abu Vilniuje esančius parkus!

Panašios naujienos

Rodyti viską
Vaikų svajonės

Arno svajonė

Šis kuklus vaikinas nuotraukose – mūsų herojus Arnas. Jo susidūrimas su onkologine liga įvyko visai neseniai. Vos prieš kelis mėnesius pirmieji, pradžioje blogų įtarimų nesukėlę peršalimo simptomai ir temperatūra, galiausiai parodė, jog vaikinui ūminė limfoblastinė leukemija. Jau dabar pradėtas gydymas chemoterapija atneša įvairių patirčių – Arnui būna liūdna, pikta, tačiau gydytojų žodžiai, jog liga pasiduoda vaistams, suteikia dar daugiau jėgų kovoti ir svajoti. Herojus mums parašė svajonės laišką, kuriame nugulė labai paaugliški ir žemiški norai, kurie jo kasdienybę paverstų džiugesne….

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Deimanto svajonė

Susipažinkite su mūsų herojumi Deimantu ir jo sesute Milana! Jų tėveliai ilgą laiką gyveno Airijoje ir grįžti į Lietuvą planų neturėjo, tačiau sūnaus diagnozė ir pradėtas gydymas svetur visgi paskatino apsisprendimą, jog kokybiškesnio gydymo nei čia, Lietuvoje, jie negaus. Taigi, jau keletą metų šeima gyvena Lietuvoje, o herojui vykdomas T-limfoblastinės leukemijos gydymas. Grįžus į Lietuvą paaiškėjo, jog liga sugrįžo, tad teko atlikti kaulų čiulpų transplantaciją, kuri yra itin sudėtinga, o atsigavimo laikotarpis – išties nelengvas. Deimanto donore tapo jo mažesnioji…

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Miios svajonė

„Kai emocijos tokios pakilios – Miia pamiršta visas savo ligas“ – sako herojės mama, kai aplankome šeimą jų laikinuose namuose. Miia yra iš Ukrainos, tad į Lietuvą atvyko karui prasidėjus. Čia šeima jaučiasi saugiai ir ypač dėkoja visiems, prisidedantiems prie pagalbos nuo karo kenčiantiems. Šalia pačių baisiausių išgyvenimų, kuriuos teko patirti prasidėjus karui, Miia turi įgimtą genetinę ligą – neurofibramatozę, kuri nėra išgydoma. Prognozuoti ligos eigą sunku, nes nuolat atsirandantys ir įvairiose vietose augantys navikai tai didėja, tai nustoja augti….

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.