Krystianos svajonė

Viskas nublanksta, ir menkiausios svajonės, ir giliausi troškimai, kai suvoki, jog negali vaikščioti. Tokį gyvenimo etapą dabar išgyvena mūsų herojė Krystiana. Mergaitė dėl nepakeliamų kelio skausmų kreipėsi į gydytojus. Buvo atliekami tyrimai, o laukiant jų atsakymų, šeima ruošėsi į kelionę atostogų. Planus sujaukė gydytojo skambutis – MRT tyrimas rodo, jog koją reikia nedelsiant gydyti. Atsigulus į ligoninę paaiškėjo, jog mergaitei diagnozuota osteosarkoma.
Gydymas chemoterapija Krystianai jau baigtas. Tačiau didžiausi iššūkiai dar prieš akis. Krystiana savo laiške pasakoja:”Onkologinis gydymas kaip ir baigėsi, bet gydymo metu man buvo atlikta operacija, įdėtas endoprotezas, pašalinta kelio girnelė, todėl dabar pradedu kojos fizinę reabilitaciją. Kol kas judu labai sunkiai, tik su ramentais arba neįgaliojo vežimėliu. Neminu pėdos, negaliu sulenkti kojos.”
Iki pat paskutinės akimirkos, niekas nežinojo ar pavyks operacijos metu išsaugoti Krystianos koją. Gydantis chemoterapiniais vaistais, navikas nesumažėjo, tad operacijos apimtis ir sudėtingumas komplikavosi. Nors įtampa buvo milžiniška ir nežinomybės daug, mergaitės operacija praėjo sėkmingai ir jos koja buvo išsaugota. Didelė pergalė ilgame gydymo kelyje, atnešusi ir džiaugsmo ir nerimo. Su įdėtu protezu reikia susigyventi ir iš naujo mokytis vaikščioti.
Krystiana kiek anksčiau mums buvo aprašiusi ne vieną savo svajonę – norą susitikti su mėgstama savo užsienio atlikėja Taylor Swift jos koncerte, dirbti stiuardese ir pamatyti pasaulį, patirti nardymą koralų rife ir gauti naują kompiuterį, kuris stipriai pagelbėtų mergaitės nuotoliniuose užsiėmimuose.
Tačiau susiklosčius gyvenimiškoms aplinkybėms, gavome dar vieną nuoširdų Krystianos prašymą: „..Dabar turiu kitą svajonę – kuo greičiau pradėti savarankiškai vaikščioti ir rugsėjį jau grįžti į mokyklą.Todėl norėčiau paprašyti Jūsų pagalbos įgyvendinant mano naują svajonę, nes dabar labiausiai noriu tiesiog pradėti vaikščioti, o be vaikščiojimo visos kitos svajonės nebetenka prasmės.”
Krystianai yra reikalingi mažiausiai 3 kineziterapijos užsiėmimai per savaitę, kurių vertė siekia 40 eur. Norint kryptingai dirbti, tvirtėti ir iš naujo įgyti mobilumą – reikia nuosekliai lankytis užsiėmimuose. O tokia suma pinigų už vieną užsiėmimą šeimai yra didelė finansinė našta. Dėkojame visiems GALA labdaros vakaro „Stebuklų šalyje” metu aukojusiems žmonėms, Jūsų aukų dėka pažadėjome Krystianai tris mėnesius dengti reabilitacijos išlaidas ir skyrėme 1649,00 eurų, mergaitės išsvajotam kompiuteriui pirkti.
Džiaugiamės kartu su visa Krystianos šeima. Svajonės išpildymas ir taip reikalinga pagalba pripildė šeimos širdis viltimi ir tikėjimu. Linkime Krystianai stiprėti ir greitai sugrįžti į jai įprastą gyvenimo rutiną.

Panašios naujienos

Rodyti viską
Vaikų svajonės

Kajaus svajonė

Mūsų herojų Kajų Jūs tikrai pažįstate – jis visada aktyviai dalyvauja onkohematologijos skyriuje organizuojamuose renginukuose ir edukacijose. Ligoninėje berniukas praleidžia išties daug laiko, o dabar, jeigu viskas ir toliau vyks pagal planą, yra gydymo pusiaukelėje. Prieš dvejus metus herojui buvo rastas navikas, kuris pavojaus nekėlė, buvo nepiktybinis. Visgi, 2023 metų vasaros pabaigoje šeima sužinojo, jog auglys visgi piktybinis ir reikia nedelsiant pradėti gydymą. Ketverių Kajui taikoma chemoterapija, pareikalaujanti daug jėgų ir ištvermės, tačiau vos jėgų kiek daugiau – herojus kaip…

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Akvilė svajonė

Susipažinkite su princese Akvile, kuri daug svajoja, mėgsta žaisti su lėlytėmis ir jomis rūpintis. Mergaitės susidūrimas su liga įvyko netikėtai – palaipsniui herojei sutriko koordinacija, tapo sunku eiti nenugriūvant, ėmė kamuoti galvos skausmas ir vėmimas. Gydytojų apžiūra ir atlikti tyrimai parodė, kad visa tai sukelia medulloblastoma – piktybinis smegenų skilvelių navikas. Netrukus mažylė su mama buvo paguldytos į ligoninę ir imtas taikyti gydymas chemoterapija. Šis laikotarpis Akvilei išties nelengvas – dažnai nebūna nuotaikos, ji būna irzli ir pikta. Gydymo metu…

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Auksės svajonė

Susipažinkite su mūsų heroje Aukse! Šeimoje ją visi vadina spindulėliu, nes ji nuolat visus apdovanoja savo šypsena, užkrečia gera nuotaika ir, rodos, tikrai galėtų pasidalinti energija, kuri sklinda iš vidaus. Mergaitė turi Dauno sindromą, o lygiai prieš metus nustatyta ir onkologinės ligos diagnozė. Ūminė limfoblastinė leukemija Auksei buvo gydoma stipriais chemoterapiniais vaistais, nuo kurių mergaitei dingo apetitas, jėgos ir nuotaika. Dabar šeima džiaugasi, kad liko išbūti palaikomąjį gydymą, tad kas mėnesį herojė vyksta į ligoninę, o kasdien namuose taikomas medikamentinis…

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.