Krystianos svajonė

Viskas nublanksta, ir menkiausios svajonės, ir giliausi troškimai, kai suvoki, jog negali vaikščioti. Tokį gyvenimo etapą dabar išgyvena mūsų herojė Krystiana. Mergaitė dėl nepakeliamų kelio skausmų kreipėsi į gydytojus. Buvo atliekami tyrimai, o laukiant jų atsakymų, šeima ruošėsi į kelionę atostogų. Planus sujaukė gydytojo skambutis – MRT tyrimas rodo, jog koją reikia nedelsiant gydyti. Atsigulus į ligoninę paaiškėjo, jog mergaitei diagnozuota osteosarkoma.
Gydymas chemoterapija Krystianai jau baigtas. Tačiau didžiausi iššūkiai dar prieš akis. Krystiana savo laiške pasakoja:”Onkologinis gydymas kaip ir baigėsi, bet gydymo metu man buvo atlikta operacija, įdėtas endoprotezas, pašalinta kelio girnelė, todėl dabar pradedu kojos fizinę reabilitaciją. Kol kas judu labai sunkiai, tik su ramentais arba neįgaliojo vežimėliu. Neminu pėdos, negaliu sulenkti kojos.”
Iki pat paskutinės akimirkos, niekas nežinojo ar pavyks operacijos metu išsaugoti Krystianos koją. Gydantis chemoterapiniais vaistais, navikas nesumažėjo, tad operacijos apimtis ir sudėtingumas komplikavosi. Nors įtampa buvo milžiniška ir nežinomybės daug, mergaitės operacija praėjo sėkmingai ir jos koja buvo išsaugota. Didelė pergalė ilgame gydymo kelyje, atnešusi ir džiaugsmo ir nerimo. Su įdėtu protezu reikia susigyventi ir iš naujo mokytis vaikščioti.
Krystiana kiek anksčiau mums buvo aprašiusi ne vieną savo svajonę – norą susitikti su mėgstama savo užsienio atlikėja Taylor Swift jos koncerte, dirbti stiuardese ir pamatyti pasaulį, patirti nardymą koralų rife ir gauti naują kompiuterį, kuris stipriai pagelbėtų mergaitės nuotoliniuose užsiėmimuose.
Tačiau susiklosčius gyvenimiškoms aplinkybėms, gavome dar vieną nuoširdų Krystianos prašymą: „..Dabar turiu kitą svajonę – kuo greičiau pradėti savarankiškai vaikščioti ir rugsėjį jau grįžti į mokyklą.Todėl norėčiau paprašyti Jūsų pagalbos įgyvendinant mano naują svajonę, nes dabar labiausiai noriu tiesiog pradėti vaikščioti, o be vaikščiojimo visos kitos svajonės nebetenka prasmės.”
Krystianai yra reikalingi mažiausiai 3 kineziterapijos užsiėmimai per savaitę, kurių vertė siekia 40 eur. Norint kryptingai dirbti, tvirtėti ir iš naujo įgyti mobilumą – reikia nuosekliai lankytis užsiėmimuose. O tokia suma pinigų už vieną užsiėmimą šeimai yra didelė finansinė našta. Dėkojame visiems GALA labdaros vakaro „Stebuklų šalyje” metu aukojusiems žmonėms, Jūsų aukų dėka pažadėjome Krystianai tris mėnesius dengti reabilitacijos išlaidas ir skyrėme 1649,00 eurų, mergaitės išsvajotam kompiuteriui pirkti.
Džiaugiamės kartu su visa Krystianos šeima. Svajonės išpildymas ir taip reikalinga pagalba pripildė šeimos širdis viltimi ir tikėjimu. Linkime Krystianai stiprėti ir greitai sugrįžti į jai įprastą gyvenimo rutiną.

Panašios naujienos

Rodyti viską
Vaikų svajonės

Dovydo svajonė

Kviečiame susipažinti su Dovydu, berniuku, kuriam patinka Žmogaus Voro personažas! Šio herojaus savybių Dovydas turi išties daug – drąsa, stiprybė, pozityvumas. Viso to jam labai prireikė, kai į gyvenimą atkeliavo liga. Ūminė limfoblastinė leukemija – tokią diagnozę šeima išgirdo, kai mažyliui tebuvo dveji. Gydymas ėjosi sklandžiai ir pagal planą, o labiausiai į priekį vedė mintis, kad jau netrukus šeima grįš į įprastinį gyvenimą ir toliau gyvens laimingai. Pabaigus gydymą džiugesys truko neilgai – vos po kelių mėnesių nustatytas ligos recidyvas….

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Emeto svajonė

Su Emetu susipažinome onkohematologijos skyriuje, vieno spalvingo renginuko metu. Jau tada berniukas išsiskyrė iš visų savo kruopštumu, rimtumu ir atsakingumu. Visiems naujai sutiktiems mažiesiems pacientams primename, kad drąsiai mums rašytų savo norus, kuriuos pasistengsime išpildyti. Emeto svajonė buvo papildyti šeimą dar vienu nauju nariu – šuniuku. Šis noras lydėjo jau seniai, tačiau bėgant laikui tik dar labiau stiprėjo. „Vaikai puikiai supranta, jog augintinis yra atsakomybė“ – sako Emeto mama Sandra, paklausta, kaip šeima visgi priėmė sprendimą papildyti šeimą keturkoju. Džiaugdamiesi…

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Yahor svajonė

Yahorui tik dvylika, tačiau jo akys regėjo ir širdis jautė dalykus, apie kuriuos daugelis norime žinoti tik iš istorijos vadovėlių… Berniukas su mama į Lietuvą atvyko iš karo niokojamos Ukrainos, drauge su seserimi, neseniai sulaukusia pilnametystės. Visi kiti artimieji lieko ten, Ukrainoje. Kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką grįžus čia, į laikinus namus iš ligoninės apima tikrųjų namų ilgesys. Yahoras onkologinės ligos kirtį patyrė jau anksčiau, ligą sėkmingai įveikė ir toliau džiaugėsi vaikyste. Atvykus į Lietuvą atlikti tyrimai parodė, jog kraujo vėžys…

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.