Lėjos svajonė

Į mūsų fondo pašto dėžutę įkrenta pačių įvairiausių laiškų, tarp jų ir spalvingiausi svajonių laiškeliai, kuriuose mažųjų pacientų noras pamatyti nematytus kraštus, sutikti žmones, kuriuos jie mato per televiziją ar patirti tai, apie ką regėjo tik filmuose, o gal susapnavo…
Lėjos svajonių laiške, kurį jos drauge su mama rašė, paminėta, jog labiausiai norėtų šilumos namuose, ypač žiemos metu – mat langai mediniai, pro juos be gailesčio pučia vėjas. Taigi, mūsų susitikimo metu į namus atvyko meistrai, kurie išmatavo langus, o netrukus galės pradėti gamybos procesą. Norime suteikti Lėjai ir jos tėveliams galimybę gyventi jaukiai ir šiltai! O kai paklausėme, kas labiausiai pradžiugintų mergaitę, mama pasakė, kad naujas vėžimėlis jos lėlytei, taip pat jūrų kiaulytė, kuri būtų mylima nauja šeimos narė.
Herojės mama prasitarė, kad išties bet kokia maža dovanėlė jos dukrai būtų didžiulė šventė. Šešerių Lėja auga apsupta didžiulės, taip buvo nuo pat jos atėjimo į šį pasaulį. Mergytė gimė pernešiota, tačiau be jokių sveikatos sutrikimų, tačiau kai herojei suėjo dveji, tada viskas ėmė keistis. 2021 metais, gegužės mėnesį, šeima išgirdo onkologinės ligos diagnozę – neurofibramatozė. Tai buvo tik pirmasis lašas didžiulėje jūroje… Vėliau sekė tolesnės diagnozės: daugybiniai smegenų navikai, epilepsija, nervų regos atrofija (dėl šios priežasties Lėja viena akimi beveik nebemato, kita šiek tiek geriau), raidos sutrikimai.
Reguliariai Lėjai atliekami planiniai tyrimai, kurie parodo ar liga progresuoja. Paskutinieji tyrimai parodė, kad, laimei, kol kas būklė yra stabili. Taigi, šeima ypač džiaugiasi tokiomis mažomis pergalėmis ir stengiasi suteikti Lėjai kuo daugiau vaikystės džiaugsmo kupinų akimirkų. Mes atvykome nešini jos naująja šeimos nare – jūrų kiaulyte, kuriai herojė iškart davė Kivi vardą, taip pat vežimėliu jos „lėliukui“.
Drauge su mumis atvyko mergaitės mylimiausiai personažas Žmogus Voras, tad šiltai dėkojame Deividui Taruliui, jog praskaidrino dieną ir padovanojo begalę džiaugsmo Lėjai.
Nuoširdų ačiū tariame KIKA parduotuvei, kuri geranoriškai prisidėjo prie šios svajonės ir padovanojo jūrų kiaulytei narvelį, maistelio, kraiką bei visus reikalingus priedus.
Šiltai dėkojame Kauno miesto DEPO Namams Sodui Remontui parduotuvės gyvūnėlių skyriaus vadovei Ingai, kuri pasirūpina naujais šeimos nariais – gyvūnėliais – mūsų herojams.
Už galimybę išpildyti šias žemiškas svajones, kainavusias (193,53 Eur) dėkojame visiems žmonėms, įsigijusiems pinknyges mugės metu bei Herojus mokyklai už šį prasmingą projektą, kuris vienija gerumu.

Panašios naujienos

Rodyti viską
Vaikų svajonės

Arno svajonė

Šis kuklus vaikinas nuotraukose – mūsų herojus Arnas. Jo susidūrimas su onkologine liga įvyko visai neseniai. Vos prieš kelis mėnesius pirmieji, pradžioje blogų įtarimų nesukėlę peršalimo simptomai ir temperatūra, galiausiai parodė, jog vaikinui ūminė limfoblastinė leukemija. Jau dabar pradėtas gydymas chemoterapija atneša įvairių patirčių – Arnui būna liūdna, pikta, tačiau gydytojų žodžiai, jog liga pasiduoda vaistams, suteikia dar daugiau jėgų kovoti ir svajoti. Herojus mums parašė svajonės laišką, kuriame nugulė labai paaugliški ir žemiški norai, kurie jo kasdienybę paverstų džiugesne….

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Deimanto svajonė

Susipažinkite su mūsų herojumi Deimantu ir jo sesute Milana! Jų tėveliai ilgą laiką gyveno Airijoje ir grįžti į Lietuvą planų neturėjo, tačiau sūnaus diagnozė ir pradėtas gydymas svetur visgi paskatino apsisprendimą, jog kokybiškesnio gydymo nei čia, Lietuvoje, jie negaus. Taigi, jau keletą metų šeima gyvena Lietuvoje, o herojui vykdomas T-limfoblastinės leukemijos gydymas. Grįžus į Lietuvą paaiškėjo, jog liga sugrįžo, tad teko atlikti kaulų čiulpų transplantaciją, kuri yra itin sudėtinga, o atsigavimo laikotarpis – išties nelengvas. Deimanto donore tapo jo mažesnioji…

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Miios svajonė

„Kai emocijos tokios pakilios – Miia pamiršta visas savo ligas“ – sako herojės mama, kai aplankome šeimą jų laikinuose namuose. Miia yra iš Ukrainos, tad į Lietuvą atvyko karui prasidėjus. Čia šeima jaučiasi saugiai ir ypač dėkoja visiems, prisidedantiems prie pagalbos nuo karo kenčiantiems. Šalia pačių baisiausių išgyvenimų, kuriuos teko patirti prasidėjus karui, Miia turi įgimtą genetinę ligą – neurofibramatozę, kuri nėra išgydoma. Prognozuoti ligos eigą sunku, nes nuolat atsirandantys ir įvairiose vietose augantys navikai tai didėja, tai nustoja augti….

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.