Martyno svajonė

Dangaus mėlynumo akimis į mus žvelgia herojus Martynas, kurio gyvenimo kelionė prasidėjo sklandžiai, tačiau netrukus gyvenimas atsiuntė išbandymus. Mažylis gimė visiškai sveikas, tačiau būnant 7 mėnesių atsirado bėrimai. Nieko bloga neįtardami tėveliai nuvežė berniuką apžiūrai ir visai atsitiktinai gydytoja apžiūros metu stabtelėjo ties Martyno pilvuku ir patarė atlikti rentgeno tyrimą.
Jau po pirmojo tyrimo Martynas su mama buvo siunčiami į Kauną išsamesnei analizei ir staiga šeimą pasiekia žinia – dešiniojo antinkščio ganglioneuroblastoma. Berniuko pilve rasta daugybė piktybinių navikų, kurie pradėti naikinti chemoterapiniu gydymu nedelsiant. Praėjus gydymo kursą greičiausiai bus reikalinga didžiausiojo naviko šalinimo operacija. Visa tai ne tamsus sapnas, tai mažylio kasdienybė…
Visada šalia mama, o namuose kantriai laukia dar trys atžalos. Penkliolikmetė dukra gelbsti buityje, pasirūpindama vienuolikos ir aštuonerių broliais. Martyno tėtis kaip įmanydamas stengiasi šeimai suteikti reikalingą rūpestį, tačiau laikas drauge, kai visa šeima kartu – pati brangiausia dovana, kurios tenka kantriai laukti. Vykstant intensyviam Martyno gydymui šeima būna atskirai, tačiau vis vien jaučia vieni kitų palaikymą.
,,Kadangi esame dar maži, tai ir norai mūsų maži”, – sako Martynuko mama Daiva, kai užsukame pas herojų į palatą. Susitinkome su berniuku, jog įteiktume žemišką ir mažytį norą – vaikišką stumduką, kuris padėtų drąsiau žengti pirmuosius žingsnelius. Dar skaitydami svajonės laišką ir sužinoję, jog Martynukas jauniausias vaikutis šeimoje, tačiau yra dar trys atžalos, pasidomėjome – galbūt yra kažkas reikalingo, kas palengvintų arba praskaidrintų šios šeimos dienas, sulaukėme atsakymo, jog planšetė, per kurią vaikai galėtų žiūrėti filmukus – būtų pati didžiausia šventė.
Įgyvendinome šiuos norus ir svarbiausia priminėme berniuko šeimai, jog esame šalia ir galime ištiesti pagalbos ranką. Už galimybę suteikti pagalbą bei pildyti pačias įvairiausias mūsų herojų svajones norime padėkoti nuostabiems žmonėms, skyrusiems savo paramą praėjusių metų labdaros koncerto UŽ PERGALĘ GYVENTI metu. Dalį Jūsų aukų – 826,63 Eur – skyrėme Martyno stumdukui nupirkti, bei padovanoti šiai šeimai planšetę, o tuo pat metu ir galimybę pasisemti gerų emocijų žiūrint filmus.

Panašios naujienos

Rodyti viską
Vaikų svajonės

Dovydo svajonė

Kviečiame susipažinti su Dovydu, berniuku, kuriam patinka Žmogaus Voro personažas! Šio herojaus savybių Dovydas turi išties daug – drąsa, stiprybė, pozityvumas. Viso to jam labai prireikė, kai į gyvenimą atkeliavo liga. Ūminė limfoblastinė leukemija – tokią diagnozę šeima išgirdo, kai mažyliui tebuvo dveji. Gydymas ėjosi sklandžiai ir pagal planą, o labiausiai į priekį vedė mintis, kad jau netrukus šeima grįš į įprastinį gyvenimą ir toliau gyvens laimingai. Pabaigus gydymą džiugesys truko neilgai – vos po kelių mėnesių nustatytas ligos recidyvas….

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Emeto svajonė

Su Emetu susipažinome onkohematologijos skyriuje, vieno spalvingo renginuko metu. Jau tada berniukas išsiskyrė iš visų savo kruopštumu, rimtumu ir atsakingumu. Visiems naujai sutiktiems mažiesiems pacientams primename, kad drąsiai mums rašytų savo norus, kuriuos pasistengsime išpildyti. Emeto svajonė buvo papildyti šeimą dar vienu nauju nariu – šuniuku. Šis noras lydėjo jau seniai, tačiau bėgant laikui tik dar labiau stiprėjo. „Vaikai puikiai supranta, jog augintinis yra atsakomybė“ – sako Emeto mama Sandra, paklausta, kaip šeima visgi priėmė sprendimą papildyti šeimą keturkoju. Džiaugdamiesi…

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Yahor svajonė

Yahorui tik dvylika, tačiau jo akys regėjo ir širdis jautė dalykus, apie kuriuos daugelis norime žinoti tik iš istorijos vadovėlių… Berniukas su mama į Lietuvą atvyko iš karo niokojamos Ukrainos, drauge su seserimi, neseniai sulaukusia pilnametystės. Visi kiti artimieji lieko ten, Ukrainoje. Kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką grįžus čia, į laikinus namus iš ligoninės apima tikrųjų namų ilgesys. Yahoras onkologinės ligos kirtį patyrė jau anksčiau, ligą sėkmingai įveikė ir toliau džiaugėsi vaikyste. Atvykus į Lietuvą atlikti tyrimai parodė, jog kraujo vėžys…

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.