Tito svajonė

Neseniai praūžusio labdaringo 3×3 krepšinio turnyro metu išpildėme herojaus Tito svajonę. Šią svajonę įgyvendinti tokio renginio metu pasirinkome ne atsitiktinai – Titas ypač domisi sportu, o apie tai liudija ne tik daugybė jau sukauptos informacijos apie žaidėjus, įvairius sportininkus bei jų pasiekimus, tačiau ir veikla, kurios ėmėsi drauge su broliu dvyniu. Jaunuoliai sukūrė paskyras socialiniuose tinkluose, kur vienoje iš jų dalijasi informacija apie futbolą, kitoje – apie krepšinį.
Ši aistra Titą ir jo brolį lydi nuo mažens, kaip ir genetinė liga – kaulų trapumas. Būtent dėl šios priežasties herojus vaikystėje patyrė ypač daug lūžių. Svajonė tapti profesionaliu sportininku turint tokią diagnozę tiesiog neįmanoma, o berniukui, turinčiam idealius duomenis sportui, tai didžiausia gyvenimo drama… Visgi, tai ne vienintelis išbandymas, kuris teko Titui ir jo šeimai.
Prieš pusantrų metų vaikinas pajuto pirmuosius simptomus: gausus prakaitavimas, staigus svorio neteikimas. Galiausiai atsirado guzelis po pažastimi. Tyrimai parodė tikrąją negalavimų priežastį – Hodžkino limfoma. Prasidėjo gydymas, kuris atnešė įvairiausių iššūkių tiek herojui, tiek visai šeimai. Titui buvo ypač sunku susitaikyti su nuo chemoterapinio gydymo nukritusiais plaukais, o tie reti atvejai, kai pagaliau būdavo išleidžiamas namo, tarpuose tarp gydymo, dažniausiai užsibaigdavo ligoninėje dėl vis pasikartojančių komplikacijų.
Titas ligą nugalėjo ir dabar yra remisijoje. Po ligos jis, mamos teigimu, tapo šiek tiek uždaresnis, santūresnis, surimtėjo, tačiau nenustojo drąsiai svajoti. Vieną savo norą Titas parašė ir mums! Jau papasakojome apie vaikino domėjimąsi sportu, tad nenuostabu, jog ir svajonė susijusi su krepšiniu… Titas svajoja gyvai pamatyti žaidžiantį mylimiausią krepšininką Domantą Sabonį, kuris šiuo metu rungtyniauja Kalifornijoje, Sacramento Kings komandoje.
Labdaringo krepšinio turnyro metu įteikėme kelialapį į Ameriką Titui ir visai jo šeimai, kur gyvai galės stebėti Domanto Sabonio žaidimą, o po rungtynių su juo susipažinti ir įsiamžinti. Nupasakoti emocijas, kurios užplūdo mūsų herojų, kai įteikėme dovaną – tiesiog neįmanoma… Džiaugiamės, kad visi labdaringo turnyro dalyviai galėjo būti šios įkvepiančios ir gražios svajonės liudininkais bei drauge palinkėti Titui įsimintinos kelionės į Ameriką bei nepamirštamo susitikimo su mėgiamiausiu krepšininku.

Panašios naujienos

Rodyti viską
Vaikų svajonės

Arno svajonė

Šis kuklus vaikinas nuotraukose – mūsų herojus Arnas. Jo susidūrimas su onkologine liga įvyko visai neseniai. Vos prieš kelis mėnesius pirmieji, pradžioje blogų įtarimų nesukėlę peršalimo simptomai ir temperatūra, galiausiai parodė, jog vaikinui ūminė limfoblastinė leukemija. Jau dabar pradėtas gydymas chemoterapija atneša įvairių patirčių – Arnui būna liūdna, pikta, tačiau gydytojų žodžiai, jog liga pasiduoda vaistams, suteikia dar daugiau jėgų kovoti ir svajoti. Herojus mums parašė svajonės laišką, kuriame nugulė labai paaugliški ir žemiški norai, kurie jo kasdienybę paverstų džiugesne….

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Deimanto svajonė

Susipažinkite su mūsų herojumi Deimantu ir jo sesute Milana! Jų tėveliai ilgą laiką gyveno Airijoje ir grįžti į Lietuvą planų neturėjo, tačiau sūnaus diagnozė ir pradėtas gydymas svetur visgi paskatino apsisprendimą, jog kokybiškesnio gydymo nei čia, Lietuvoje, jie negaus. Taigi, jau keletą metų šeima gyvena Lietuvoje, o herojui vykdomas T-limfoblastinės leukemijos gydymas. Grįžus į Lietuvą paaiškėjo, jog liga sugrįžo, tad teko atlikti kaulų čiulpų transplantaciją, kuri yra itin sudėtinga, o atsigavimo laikotarpis – išties nelengvas. Deimanto donore tapo jo mažesnioji…

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Miios svajonė

„Kai emocijos tokios pakilios – Miia pamiršta visas savo ligas“ – sako herojės mama, kai aplankome šeimą jų laikinuose namuose. Miia yra iš Ukrainos, tad į Lietuvą atvyko karui prasidėjus. Čia šeima jaučiasi saugiai ir ypač dėkoja visiems, prisidedantiems prie pagalbos nuo karo kenčiantiems. Šalia pačių baisiausių išgyvenimų, kuriuos teko patirti prasidėjus karui, Miia turi įgimtą genetinę ligą – neurofibramatozę, kuri nėra išgydoma. Prognozuoti ligos eigą sunku, nes nuolat atsirandantys ir įvairiose vietose augantys navikai tai didėja, tai nustoja augti….

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.